Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

    Търся информация за размерите на лагерите и семерингите на линковете по задното окачване.Ще ги отварям,но искам да си ги набавя предварително....
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

    Необходими са, шест броя 20x27x15 и един 16х22х12. На Шарнира са 22х29х30х - два, + два аксиални 22х35х2.
    Семеринги на шарнира - вътрешни 22х29х4, външни 29,2х37х4. На линковете, 19х27х4 - четири бр.
    Последно редактирано от maki449; 28-01-13, 19:47. Причина: допърване
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

      Благодаря ти .само втулките остава да се ,,измислят''
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
        Благодаря ти .само втулките остава да се ,,измислят''
        Бутални болтове - нови, стари,по-здрави от тях няма.
        Силата е нищо без контрол.

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

          А циментацията?- в смисъл,че зада се докарат диаметрите ще трябва да се обработят...Някъде изработват ли по размер? Семерингите също се оказаха проблем - лагерите за линковете ги има...
          Последно редактирано от churov; 30-01-13, 10:18.
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

            Ето тук има всичко:

            http://www.ebay.co.uk/itm/ALL-BALLS-...item43a9faffeb

            Може да си избереш и друг доставчик:

            http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nk...at=0&_from=R40
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
              А циментацията?- в смисъл,че зада се докарат диаметрите ще трябва да се обработят...Някъде изработват ли по размер? Семерингите също се оказаха проблем - лагерите за линковете ги има...
              Отиваш в някой авторемонтен сервиз - намираш най-стария майстор, обясняваш му какви диаметри б. болтове ти трябват, 20мм ,22мм и тн. За едно шише ракия или почерпка, не само ще ти намери, ами и ще ги избере по износване.
              В най-лошия случай, цялата работа ще върже всичко с лагерите, я 40-50лв., я не. В противен случай, по около 125лв. комплекта ги има.
              Последно редактирано от ИСКРЕН Г.; 30-01-13, 11:50.
              Gas Gas ec 250

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

                От 2 год. съм с тефлонови втулки на задното окачване ,вместо лагери,и нямам никакви проблеми.Прави ми ги един стругар .

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

                  идеята е налудничава - не е въпроса да се купят нови ,а да се удурдисат нещата с подръчни материали... КОлега я сподели за тефлоновите втулки?
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

                    Да става с втулки и аз съм ги направил от тефлон,но ако можеш да намериш фосфурен бронз стават супер и карат доста дълго време.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

                      отиваш при някой добър стругар с вилката , избива лагерите и на тяхно място прави втулки от тефлон,като му кажеш така той знае какво да направи.За ориентация ти казвам ,че при нас работа и материал струват 8лв.Имам предвид в нашия град.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

                        Това с правенето на втулки , за мен е погрешно , силно се съмнявам , че окачването ще работи нормално. Ако лагерите по окачването се почистват и гресират редовно , ще карат поне пет години.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

                          Друг недостатък на втулките е, че като ''изсъхнат'' ,цялото окачване скърца ужасно.
                          Gas Gas ec 250

                          Коментар


                          • #14
                            От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

                            Първоначално публикуван от ИСКРЕН Г. Преглед на мнение
                            Друг недостатък на втулките е, че като ''изсъхнат'' ,цялото окачване скърца ужасно.
                            ДРЗ-та има гресьорки
                            на сушата и град помага

                            Коментар


                            • #15
                              От: Suzuki DRZ 400 E -лагери на линковете

                              През това съм минавал вече... Със сума ти търсене си намерих съответните размери лагери. От там се почна търсене на семеринги... тях така и не ги намерих и се стигна до изработването на специални втулки с жлебове за о-рингове. И в крайна сметка почти никой стругар не иска да работи на закалени детайли. Направихме ги от стомана уж по-яка, но без закалка, за няколко карания иглите на лагерите бяха взели да се вкопават във втулките. Тогава говорих с един стругар и той ми изработи втулки на мястото на лагерите от ерталон(една зелена инжинерна пластмаса). От тогава съм минал около 24 моточаса и няма никакви признаци на износване или скърцане. Още не съм ги разглобявал обаче, за да видя какво е положението. Окачването си работи по-същия начин като с лагерите или поне аз разлика не намирам. Така че съм на мнение, че ако искаш да е с лагери по-добре си вземи оригинален комплект... Ако ли не по-добре го направи с втулки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X