Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ваз нива 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ваз нива 2121

    колеги имам проблем и никои не може маистор да ми каже от каде е.....при трагване имам едно глухо чукане като на каре,но каретата са здрави тампоните са6то се виждат здрави....от какво може да баде...вазможно лие да идва от раздатката на колата

  • #2
    От: ваз нива 2121

    Първоначално публикуван от laryburk Преглед на мнение
    колеги имам проблем и никои не може маистор да ми каже от каде е.....при трагване имам едно глухо чукане като на каре,но каретата са здрави тампоните са6то се виждат здрави....от какво може да баде...вазможно лие да идва от раздатката на колата
    Само при тръгване ли прозвучава или винаги когато отпуснеш съединителя?
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: ваз нива 2121

      Винаги когато отпусна съединителя.

      Коментар


      • #4
        От: ваз нива 2121

        Първоначално публикуван от laryburk Преглед на мнение
        Винаги когато отпусна съединителя.
        Ами, намирисва на луфт м/у сателити и планети... Но знае ли се... Личи си, чува се един звук, знам ли как да го опиша с думи, като на метал с метал......
        Може демпферните пружини, на феродовият диск, да са се счупили или изхвърчали и да има удар, също....
        Я по-добре напиши от къде си, та може някой колега да ти помогне
        Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 28-01-13, 22:20.
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: ваз нива 2121

          Оста на сателитите в касетата. Евентуално.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #6
            От: ваз нива 2121

            Първоначално публикуван от laryburk Преглед на мнение
            колеги имам проблем и никои не може маистор да ми каже от каде е.....при трагване имам едно глухо чукане като на каре,но каретата са здрави тампоните са6то се виждат здрави....от какво може да баде...вазможно лие да идва от раздатката на колата
            Присецва ли ти в ниските обороти?

            Коментар


            • #7
              От: ваз нива 2121

              ас сам от софия....казват 4е може и да баде от карето между скорости и раздатка,но и на мен мисе 4ува 4е идва удара някаде от зат деферентциала,имам и малко вибратции които се полу4ават след 50;60...и нагоре,ина4е си варви неми придарпва само като отпуна саединителя се 4ува ъдар,сеедно каре е разбито

              Коментар


              • #8
                От: ваз нива 2121

                Първоначално публикуван от laryburk Преглед на мнение
                ас сам от софия....казват 4е може и да баде от карето между скорости и раздатка,но и на мен мисе 4ува 4е идва удара някаде от зат деферентциала,имам и малко вибратции които се полу4ават след 50;60...и нагоре,ина4е си варви неми придарпва само като отпуна саединителя се 4ува ъдар,сеедно каре е разбито
                Удара се чува, преди колата да е тръгнала, нали, не след като е тръгнала?? Ако е така са/може би/ сателитите и планетите Има и известна логика в карето, но без да се пипне, няма как да сме сигурни... Има разбиращи колеги в София, които могат да ти помогнат.... Или в някой сервиз...
                Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 30-01-13, 19:45.
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #9
                  От: ваз нива 2121

                  Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                  Удара се чува, преди колата да е тръгнала, нали, не след като е тръгнала?? Ако е така са/може би/ сателитите и планетите Има и известна логика в карето, но без да се пипне, няма как да сме сигурни... Има разбиращи колеги в София, които могат да ти помогнат.... Или в някой сервиз...
                  Бобчо стига с тия сателити и планети.
                  Много по-вероятно е да е разбито леглото на самата касета и оста на сателитите да "играе" в нея.
                  Ако е така луфтът наистина е сериозен,какъвто го описва и колегата,потеглянето става с удар и е въпрос на време кога ще се скъса оста и всичко вътре ще стане на салата.
                  Затова съветът ми към колегата е за да бъде сигурен напълно,че луфтът е от задния диф да откачи задния кардан и да "хване" луфта на фланеца на дифа.
                  Ако той е недопустимо голям да сваля пачата,докато не е станало късно.
                  Нова касета е около 80-90лв.,но спокойно може да си вземе от вторични къв да е диф за 20-30лв. с читава касета и да си я монтира на неговия.
                  П.П.Всичко по-горе може да е напълно излишно.
                  Не знам колегата доколко е свикнал с луфтовете на Нива и дали изобщо има повод за притеснение,тъй като Нива без транмисионни луфтове няма-въпроса е все пак да са в разумни граници.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X