Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Suv

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Suv

    ЗДР на всички. Обмислям вариант за покупка на Suv. До сега никога не съм карал подобен клас автомобил. И имам няколко въпросчета:

    Определил съм си бюджет около 15 000лв, работата е там че не искам мотора да е по голям от 2000кб/с. а за конете гледам да не са под 130. Разглеждах няколко модела катo Hyndai santa fe, Tucson и KIA sportage, За сега се колебая между тези 3 модела като по клоня към киата. Но Забелязах че киата се предлага с 2 различни мотора CRDI, Някой знаели каква е разликата между тези два мотора.

    какво ще рече 4WD 2WD за Active рабрах че е с постоянно зацепен преден и заден мост.

    Тука ме плашат, че тези които са с постоянно зацепено 4х4 са давали по често дефекти и да бягам на далеч от тях ( предполагам са митове, но да попитам гола вода съм на тази тема, а тука има много хора които в тази област са много добре информирани)

    Заслужавали си да си зема автоматик за такъв клас джип.

    За какво да внимавам при покупката им " За секи модел е относително това ми е ясно" на като цяло да кажем. Все ще имат общи слаби звена, поне така си мисля

    ПП: Приемам идеи и за други модели SUV. Всякаква допълнителна информация ще е от голяма полза.

    ПП: Ако правописа куца сорка но се дължи на късния час и 4те часа прекарани в нета за да се ограмотя отчасти за 4х4 автомобилите.

    Предварително благодаря за помоща и времето което ще оделите за моят пост

  • #2
    От: Покупка на Suv

    Малко ти е четенето
    4wd - https://www.google.bg/#hl=bg&gs_rn=1...w=1024&bih=649

    Какво значи постоянно зацепен?!? това са коли с автоматично задвижване на четирите колела , а като такива системата постоянно предава ... нещо си (минимален въртящ момент) към принципно не активния мост* (т.е. предницата или задницата)
    Да разбирам че ви препоръчват да вземете такъв без 4х4 ли

    Тая тема може да разгледате: Различни схеми за 4х4 - плюсове и минуси

    И незнам защо все на конете се хвърлят всички , то и мерцедес мл има 160к.с. ама бил слаб за купето, също и за туарега се спряга (това не е мое мнение)
    Така че по-добре разгледайте съотношението маса автомобил/въртящ момент и накрая конете.

    Не е лошо да кажете за какво ще се ползва?
    Предполагам най-вече заради хубавите ни пътища, ама ако имате някакви по-оффроуд очаквания или по-груби изпълнения, ще е добре да се зачетете и да си изясните разни неща.

    Ако това е всичкото бюджет, най-добре свалете 2000лв от него за след покупката.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Suv

      Сув е най-лошото от джиповете и най-лошото от колите, на пътя е джип извън пътя кола. Малко са приличните компромиси в този клас които стават. Или си вземи джип или си вземи кола! Субарото е добър компромис м/у проходимост и пътно поведение. Прилични Сувчета са и 3знаците митсУбУши сУтерен и пИжо, ама бензин само 3,0 който мисля че го няма в ЕС, дизела е много хубав 2,2. Всичките СУВове които са с предно и он деманд на за задното са гола вода. Най-добре е фултайм системата постоянно оключено 4х4. Напишете за какви цели го взимате за да може да се дуде по-добър съвет.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Suv

        И аз мисля, че за вашия случай Субару Форестър е подходяща кола.
        п.п. Но каквато и кола да изберете, заделете пари за гуми и поне 2000 лв., за ремонти и то на първо време.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Suv

          Първоначално публикуван от Acheron Преглед на мнение
          ЗДР на всички. Обмислям вариант за покупка на Suv. До сега никога не съм карал подобен клас автомобил. И имам няколко въпросчета:

          Определил съм си бюджет около 15 000лв, работата е там че не искам мотора да е по голям от 2000кб/с. а за конете гледам да не са под 130.
          Хонда-С-RV.
          http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=462
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Suv

            Да Много полезна информация за 4х4 която не знам защо съм я пропуснал . Ще се използва основно за градски и извънградски условия, лятото за риболов; зимата ще се ходи на ски. Надявам се да стигам до пътя при неочистен сняг от порядака на 30-35см до пътя. За това съм се и орентирал към този клас. Не гоня скорост или офроуд, просто търся да е височка малко и по корава за кратерите по пътя ""Иначе без да зе замисля бих си зел паджеро за изгората това извън темата беше "". За гуми каско и обслужване парите са отделно от посечените.

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на Suv

              Първоначално публикуван от Acheron Преглед на мнение
              . Надявам се да стигам до пътя при неочистен сняг от порядака на 30-35см до пътя. ...
              35 сантиметра непочистен сняг извън пътя= Истински подготвен джип...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Suv

                кеф ти сняг, кеф ти асфалт... 1.9 дизел 129кс смесен разход 9/100 Постоянно 4х4 плюс бавни скорости

                http://youtu.be/Ecdlu0QXYkg
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X