Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Разбъзикване" и "Настройка" на газова уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Разбъзикване" и "Настройка" на газова уредба

    От четири години съм с АГУ на двете си коли-Фероза и Нисан-Примера.И двете уредби са обикновени.Ще споделя малко "попътен"опит и моля да бъда коригиран,или допълнен.
    По някаква причина-нов въздушен филтър,смяна на платна в изпарителя,лоша газ,или други такива,работата на мотора се влоши-прекъсва,губи мощност,гасне и прочие.При изключени/проверено/ всякакви други причини, а и при "лична намеса",работата се омазва.
    В такъв случай,попътно,съм правил следното:
    1. Отварям максимално кранчето на газта/или кранчетата/ между изпарителя и карбуратора.
    2. С регулатора,разположен на корпуса на изпарителя регулирам нивото на тихите обороти за стабилна работа на мотора на около 800об./мин.(примерно)-това при добре загрял двигател
    3. Постепенно затварям кранчето/кранчетата/ при запазване стабилната работа на тихи обороти и добро форсиране на място.
    4. Едно две "кръгчета" за проверка на динамиката и евентуална корекция положението на крачетата/може би-леко отваряне/
    5. 100-200км.-ако ми даде разход 9-10/100 съм доволен.
    6. Най-добре е след това и регулация на компютър/газ-анализатор/,за да се регулират точно емидсиите,но все не ми остава време
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: "Разбъзикване" и "Настройка" на газова уредба

    Аз като ходя на газанализатор си ми я регулират те. Така и така им давам 20 лв.

    Коментар


    • #3
      От: "Разбъзикване" и "Настройка" на газова уредба

      Здравейте, аз Ферозата си я карам на бензин, но имам Еспейс 2.2 пълна инжекция и съм с обикновена газова, след доста километри на газ (не знам дали това е единствената причина) ламбда сондата ми се скапа и вече това компютърно регулиране не върши много добра работа.За това си я регулирам на ухо и ако ми придръпва или глъхне- слизам регулирам и се оправя.Смених и всичко по изпарителя (само корпуса му остана същия), защото мембраните бяха станали като от дърво и следващият път като сменявам направо нов изпарител.Вярно, че е малко по-скъпо, но колата ще работи по-добре.Сега като му смени джунджориите имаше един период в който постоянно я регулирах, а все не работеше както трябва, после се оправи.
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #4
        От: "Разбъзикване" и "Настройка" на газова уредба

        На Еспейса 2,2 ламбдата си се скапва и без газ, личен опит. Иначе нов изпарител е само с около 20 лв. по-скъп от смяна на мембрани в сервиз.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X