Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера Б газов инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера Б газов инжекцион

    Здравейте колеги! Пиша темата понеже нищо не можах да намеря във форума по моя въпрос. Става дума за фронтера Б 3.2 с газов инжекцион. След монтирането му започна да свети тази лампа на таблото. Можели някой да каже дали е нормално да свети или има проблем? Благодаря предварително!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MIL.jpg
Прегледи:1
Размер:11.8 КБ
ID:5999694

  • #2
    От: Фронтера Б газов инжекцион

    Не е нормално. Ходи при газаджиите да си оправят бакията. Свети щото ЕКУ-то отчита бедна смес.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера Б газов инжекцион

      Здравей, Лозан миналата година докара една такава за части от Англия на самоход с газов инжекцион .От нея доста части си намериха място, ако те интересува търси при него може и да го има още.

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера Б газов инжекцион

        Здравейте отново! Ходих до газаджиите и закачихме на диагностика. Отчиташе проблем със сместа. Регулирахме газта, изчистихме грешките и след нямаше и 5км. пак светна. Незнам какво да правя вече. Преди да отида за регулиране на газта, фронтерата харчеше 25л. газ на 100км. градско. Това нормално ли е?

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера Б газов инжекцион

          По книга и дават да харчи 17.8. Не вярвам на газ да е повече от 20. Камоли с ГИ.

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера Б газов инжекцион

            опаа - колега толкова са ни читави газаджиите дето сме си ги избрали! И аз го ядох тоя със светещия чек енджин (абсолютно не е нормално да свето това!) - за момента това ми го решиха, но не и завишения разход! Примерно еднакъв път и каране на бензин ми дава 11-12/100, на LPG 15-16/100.....

            п.п. с тоя градски разход направо ме побърквате - на мен ми варира от 18 до 26/100 и отдавна вече съм спрял да го гледам, защото никакви изводи не мога да направя базирайки се на него!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера Б газов инжекцион

              Забравих да спомена, че фронтерата е с автоматични скорости. И до колкото съм чел за разхода в града е 19,8/100 на бензин.

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера Б газов инжекцион

                Между другото ( сори, че ви спамя в темата ) някой да знае читав газаджия в и около СФ, дето да монтира проверено работещ емулатор на ламбда на двигател 2.2. Газовата е обикнована.

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера Б газов инжекцион

                  колега, би ли споделил, след регулирането как е разхода, и също каква ти е газовата?

                  п.п. моята също е с автоматична ск. к.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтера Б газов инжекцион

                    Още не съм засичал разхода. До няколко дни ще имам разхода.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтера Б газов инжекцион

                      Иначе ГИ е на фермата Feroni.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтера Б газов инжекцион

                        засичай и ще баеме - ти си първия със същата 3.2. газ, автомат на който попадам. Но пак уточнявам - градско изобщо не засичам. В момента съм заковал разход 16/100 без да ми свети нищо по таблото. на бензин при равни други условия правех 11-12/100!

                        п.п. тая марка е нова за мен - дано поне не псевдо италианска, като моята!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтера Б газов инжекцион

                          То моята преди настройките харчеше 14-15/100 газ извън града. Вчера вечерта допълних бутилката и излезе, че в града съм на 23/100 газ след настройките. Значи извън града може да падне и да 12-13/100 газ. Иначе ГИ е турски.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтера Б газов инжекцион

                            ами колега, 12-13/100 ми се струва перфектен разход на газ за нашите ламички (въпреки, че моята толкова харчи на бензин и това ми се струва малко нереално)!

                            п.п. на мен ми казаха (газаджиите), че на газ било нормално до 20% над разхода на бензин да дава....
                            п.п.2 то май излиза, че на моята трябва да й баеме
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фронтера Б газов инжекцион

                              Икономичен бензинов автоматик в София, по мойте наблюдения, е мисия невъзможна! Симпатичното Равче на жена ми, с мъркащо 2.0 моторче си дава спокойно 17/100 - извънградско 8-9. Витарата с 1.6 пак гореше толкова. Ауди S4 същият случай. Просто бензиновият автомат си удвоява разхода в града за съжаление. Откакто взех дизелов автомат се убедих, че само в този случай разликата между градско/извънградско може да е в рамките на 2 литра на сто.
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X