Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Днес посетих въпросната сергия. Милата женица, като видя оборот под 1000 лв се скри в стаята и ме прехвърли на нашенец.
    Хванах една 888s, но почти всичко беше различно от описанието на модела - батерия 7,4 V вместо 3,7 V; 2800 mAh вместо 1500 mAh; Мощност 8w вместо 5w.
    На мястото на където трябва да пише модела беше празно. Цената клонеше към 50% промоция. Прекратих разглеждането.
    Въпрос - това ментета на ментетата ли са или си е топ-ориджинал?
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Може и да е оригинал. На новите модели Baofeng без дисплей пише 7.4V, а са 3.7v. Мощността е 2W независимо какво пише. Извинявам се за офтопика. Каква цена ти обявиха, ако не е тайна?

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Една сравнителна таблица: http://qrznow.com/wp-content/uploads...mpareChart.jpg

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CompareChart[2].jpg
Прегледи:1
Размер:177.2 КБ
ID:5746735
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Колеги, нещо знаете ли за Baofeng 6R 5/8w?
          Grand Vitara 2L 140hp. 2006
          LZ2BTK
          AB+

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Ами подобрена версия на UV-5R.
            LZ1OAL

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Първоначално публикуван от ti4am Преглед на мнение
              Колеги, нещо знаете ли за Baofeng 6R 5/8w?
              Малко по голям,и Уж малко по добър от 5R.
              Имам и двата.Съществена разлика няма.На 6-тицата батерията е една идея по добра.
              ТЕЛ:0886301378

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Колеги, тъй като никога не съм пипал въпросните Бао Фенг, да ви задам един въпрос. Това, че станцията е двубандова, какво означава. Че предава в едната лента 136-174, а приема в другата 400-520 мегахерца, или може да се настрои да приема и предава на една и съща честота, например 156.475 или 156.575 мегахерца, които ме интересуват. На симплекс. Мисля да ползвам една такава като втора морска, ако е възможна такава настройка.
                Благодаря предварително.

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Може да я настроиш. Ама за морска не знам дали е удачно да разчиташ на нея. Нито е водоустойчива, нито има плаваемост Предполагам даже, че самата влага ще я погуби за няколко месеца.
                  Но иначе - да. Може да си настроиш тези честоти.
                  Suzuki GSXR
                  VW Touareg
                  Mitsubishi Pajero II

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Ами тук има едни младежи, които са постнали снимката по-долу, та затова се изкушавам. Че не ми се дават 150 евро за втора морска, по която жена ми да ме вика, когато отпраша някъде с лодката, защото обикновенно по местата където скитаме, телефоните нямат покритие.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uv-6r-_rev001.jpg
Прегледи:1
Размер:29.9 КБ
ID:5747000

                    Ето едно такова място

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000183.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5747001

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      За баофенг 5 на честота 462,550 каква антена бихте ми препоръчали която да е по добра от оригиналната?
                      Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Така.Поръчах една антена нагоя 771, но по думите на мой приятел радиолюбител имало фирма в Гоце делчев която произвеждала само антени по заявена честота.Даде ми името на фирмата и си поръчах антена за конкретната честота с конектор като за моята станция.Днес ходих да ги замерят антените.Заводката 4.2, ангоята 4 и българската показа 2.9 КСВ.Според човека дето ги мери няма как гуменярка(гумена антена) да извади 1.2 ксв.
                        Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Имам Баофенг uv82r.Та си търся превод на книжката на български,респективно на менюто за програмиране.

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Здравейте,

                            Опитвам се да настроя VOX-а на UV-5R, за да се опитам да я ползвам за baby-monitor (по-скоро с образователна цел, имам си истински), но не успявам. Настройх VOX-a на 9, дори увеличих SQL нa другата станция на 9, но не се стартира. С комутатора си работи. Дали някой е пробвал?

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Това икономисва батерия в автомобила - тегли директно от запалката захранване! https://www.aliexpress.com/item/Chea...311.0.0.OfTc8P
                              НиК

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Здравейте момчета!Не съм радиолюбител,но обичам да ходя по планините,и с двама колеги си закупихме радиостанции baofeng uv5r.Има ли колега от Стара Загора,който може да я програмира?Четах за свободните честоти на които може да се говори,нямам лиценз,но и не искам да се бъркам на хората в разговорите.И имам едино питане,мога ли някак чрез репитри,примерно от Ботев,да слушам времето в Стара Планина по хижите?Благодаря ви!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X