Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Имат, моделите горе-долу от последните 3 години. Или няколко по-стари, но за сметка на това в горния им ценови клас (визирам един Icom по памет).

    6.25 идва от централната честота на каналите. Съшото както при канали с нормална девиация стъпката между каналите е 25KHz, но за да настроиш станцията на цемнтралната ти честота ти трябва стъпка 12.5, която имат всички. При PMR-а канала е двойно по-тесен, стъпката между тях също (12.5 вместо 25), и стъпката, нужна ти за централните им честоти - и тя 2 пъти по-малка (6.25 вместо 12.5).

    С 12.5 стъпка НЕ МОЖЕШ да настроиш честота 446.00625. Просто няма начин. Отиваш или на 446.005 (ако имаш стъпка 5) или на 446.0075 (ако имаш стъпка 2.5).
    Мога и го направих на станцията която нося обикновенно в мен - Alinco DJ-G7, модел 2009-2010та. Аз я имам от 2010, Или е особенност на софта или нямам друга идея, но не ми се разправя с бао-бао тази вечер да проверявам.
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
      Мога и го направих на станцията която нося обикновенно в мен - Alinco DJ-G7
      Значи просто има стъпка 6.25. Не говоря за стъпка между каналите, а за честотна такава.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Преди малко бубата беше при мен. С помощта на кабел и софтуера ми настрои 8-те PMR канала. Показа ми и как могат да се въвеждат и запаметяват от интерфейса на самата радиостанция. Ключов момент, обаче е това, че стъпката 6.25 я има. Всъщност тя може да се задава и от софтуера. За мен е необяснимо как се появи, но така или иначе я има и за сега съм доволен от резултата. Тези дни ще видя как се държи на големи разстояния (дали проблема със смесването на каналите го има)
        Всъщност цената на която купих радиостанцията е ~100 лева. Бубата каза, че "при китайката" била около 65. Цената не беше най-определящото, когато я поръчвах. Важното за мен е, че е мощна и се надявах да работи с обикновенните уоки-токи-та. Всички други "екстри" са ми в повече. Например след заключване на клавиатурата бутона за аларма продължава да си работи, което означава, че ако го натисна неволно ще разпищи всички уоки-токита в района. Това, обаче е "приемливо зло".
        Направо си мисля да заляпя цитопласт на клавиатурата, за да не разбутам някоя неизвестна за мен настройка
        Благодаря на всички за помощта!
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Пробвай с друг фърмуеър. И при мен така се получи.
          Голяма бъгня.
          Как ги сменяте тия фърмуери бре, хора?!? Нали не можеше?
          LZ1OAL

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Първоначално публикуван от Floyd Преглед на мнение
            Как ги сменяте тия фърмуери бре, хора?!? Нали не можеше?
            Пост 20.
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Към колегата Veselinv.
              За да направиш така, че Baofeng-a да работи с обикновен PMR трансивер, има още няколко неща за настройка. Първо погледни на PMR-a дали не му включенo DCS или CTCSS кодиране. Ако е така виж на кое от двете е и номера на кода или тона, ако е CTCSS. Отвори си мануала на Baofeng-a и разгледай табличките с тоновете и кодовете, за да ги настроиш като на PMR-a. Уверявам те, че това радио работи перфектно с PMR. Аз лично имам такова и го ползвам понякога и за работа с още два PMR-a от Лидл. Успех!

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Аааа, ясно. Това е ресет, не смяна на фърмуера. Реших, че има някакво ново откритие китайско
                LZ1OAL

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Здравейте колеги, закупих две станции Baofeng uv-5r, но не са програмирани. Дали случайно някой от София би могъл да ми програмира каналите на станциите. Изобщо не съм запознат с тази материя и би ми отнело доста време и нерви да се справя сам. Живея в района на кв. Манастирси ливади, бул.България. Ако има някой колега от южните квартали, който би помогнал, ще съм много благодарен.

                  Благодаря предварително!
                  Life Begins Where The Road Ends.
                  Nissan Patrol Y60 GR RD28T
                  0889 9две 99 55 Иво

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Кои "станции" точно искаш да ти се програмират?
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Първоначално публикуван от Ivokraev Преглед на мнение
                      Здравейте колеги, закупих две станции Baofeng uv-5r, но не са програмирани. Дали случайно някой от София би могъл да ми програмира каналите на станциите. Изобщо не съм запознат с тази материя и би ми отнело доста време и нерви да се справя сам. Живея в района на кв. Манастирси ливади, бул.България. Ако има някой колега от южните квартали, който би помогнал, ще съм много благодарен.

                      Благодаря предварително!
                      Пиши на edoors, в района ти е и знае как стават нещата Ще ти ги направи за 5 мин
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Първоначално публикуван от бубата Преглед на мнение
                        Свалих оригинален както подсказа от братушките и се оправи . Благодаря.
                        За тези пари си е добро фенерчето , макар моя да го взех за 65 че не ми се чакаше .
                        Здрасти, ще ми кажеш ли някакви подробности за фирмуера? От къде си го свалил? И при мен след наливане на каналите спря да излъчва и приема. Благодаря.

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Здравейте,

                          Имам проблем с една UV-5R. След програмиране с чирп, станцията не предава и не приема. Версията е N5R-211 а в сайта не намирам подобна.
                          Надявам се някой да има работеща версия и да е така добър да я сподели.

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Здравейте,

                            Скоро закупих Baofeng UV-5B.Не съм мнго на ясно с тази материя.Ако е удобно някой колега от София, да ми пише за да се видя с него и задам малко въпроси.

                            Максим Максимов

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Това е форум и е удобно да зададеш въпросите тук, ако не са твърде интимни . Утре някой ще се появи със същите въпроси .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Здравейте. Купих си Baofeng UV-5R, но не мога да намеря инструкция на български език. Може ли някой да ми помогне от къде да я сваля. Имам книжка на английски, но някой неща не ги разбирам. благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X