Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за диагностика на Киа Соренто 2005 2,5 CRDI 140к.с. автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за диагностика на Киа Соренто 2005 2,5 CRDI 140к.с. автоматик

    Здравейте,

    Моля за вашите съвети къде и при кого е най-добре да направя диагностика преди покупката на Киа Соренто 2005 2,5 CRDI 140к.с. автоматик? Точно сега гледам едно върнато от лизинг. Става въпрос за град София

    Трябва ми човек, който да разбира от Киа и то конкретно от 4х4.

    Аз самият до момента не съм имал нито джип 4х4, нито дизел. Затова при първия ми тест-драйв на едно Соренто ми беше доста странно - двигателя трака, чува се някакъв шум и отзад (явно диференциал доколкото разбрах и т.н...... Може всичко да си е в норма за този автомобил, но за мен е нетипично

    Просто ми трябва някой на когото мога да имам доверие, че ще огледа и диагностицира всичко и отделно знае как трябва да се държи и шуми това Соренто на пътя - и отвътре и отвън.

    Ако във форума има някой, който се занимава/ремонтира с джипове още по-добре, защото ще знам, че ще обърне внимание на всички детайли.

    Предварително благодаря на всички отзовали се

  • #2
    От: Помощ за диагностика на Киа Соренто 2005 2,5 CRDI 140к.с. автоматик

    Здравейте отново,

    Получих няколко съвета за сервизи, така че имам варианти.

    Сега обаче ме интересува друго. Можете ли дам и кажете какво да гледам при първоначален оглед/пробно каране на Киа Соренто, за да преценя най-важните/проблемни места за модела?

    Също така видях, че има 3 варианта за двигател+скоростна кутия+4х4:

    1. До 2006: 2,5 ЦРД 140 к.с.
    1.1 С позиции 2Н, 4Н и 4LO, което си вървяло и с по-стара автоматична скоростна кутия май типтроник трябва да е
    1.2. С позиции AUTO и 4LO, което вървяло с по-новата автоматична скоростна кутия - доколкото разбрах Shiftronic, за която разбрах, че особено важно е да се сипва само Аполло РЕД1 масло, иначе край...
    2. След 2006: 2,5 ЦРД 170 к.с. с позиции AUTO и 4LO, което вървяло с по-новата автоматична скоростна кутия - доколкото разбрах Shiftronic , както на 1.2.

    Като отделно някои екземпляри от 1.2. и 2. имали и LSD...
    Абе лудница ми стана в главата малко, ама няма как явно

    Та въпросът ми е към кой вариант бихте ме насочили и ако можете да кажете плюсое и минуси също ще е супер - например по отношение на повредяемост, сигурност, цени на ремонти/части. Има ли смисъл и добре ли е например на двигател япо т.1. да се сложи чип-тунинг за +30 коня и къде евентуално и колко би струвало?

    От коя година най-рано слагат ESP, защото гледам и от 2003 за някои пише ESP, а си мислех че ги слагат по-късно. Има ли нужда от ESP този автомобил според вас -сигурно като всяко нещо си има пак = и -?

    Сорентото ми трябва за смеен автомобил, с който да не се притеснявам от заснежени пътища в планината, баири, преспи и т.н., а и да паркирам на тротоари де Трябва да може да изпреварва, да е комфортен от към возия, обезшуменост, седалки и т.н., но доколко четох Сорентото отговаря в голяма степен на изискванията ни

    Ако има някъде писано точно за това моля за извинение и да ме насочите. Гледах, че има частично засегнати неща по различните теми, но не намерих отговори на точно тези въпроси.

    Поздрави,

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X