Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
    На студено в завой трака предно каре, на топло не!
    Кое каре ти трака при завой, на предния кардан задното каре или на полуоската карето, питам те понеже и при мен го прави това само при студено и при голям завой, и не мога да хвана кое каре трака понеже се чува още слабо да трака.

    Коментар


    • #32
      От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
      Около 10 000км с Кастрол 80W в раздатка 247J за сега никакви проблеми. Работи си нормално като преди. На студено в завой трака предно каре, на топло не! Ако не ми хванеш логиката.....18лв с отстъпка 2л. срещу 100лв за оригинално масло в меко казано гадни тубички!
      Логиката ти я загубих на карето.... какво общо има с маслото в раздатката? Или имаш предвид, че на студено предното си е все зацепено, а на топло само когато трябва (или никак)?
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Кастрол 80W
        ......това пък како е? Дай нещо картинка, линк.
        Във връзка с питането но-нагоре, за "Петронаса" нямам оплаквания. Не знам на колко десетки коли съм го сложил.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

          Дядо Владо точно как съм го написал е! Масло със същия визкозитет като тутелата на нея видях 80W GL-4. Ползва се много рядко при камионите. Трудно се намира на литър, по 20-50 литра има. Пиниза сигурно е в това дали е синтетично или минерално, но жълто като олио.

          Логиката за карето е ... студено масло голям визкозитет нагената раздатка. Стопляне води до понижаване на вискозитета и охлабване на раздатката. Карето е предно ляво и щрака само на почти пълен ляв завой! Често точно заради тия неща се шегувам че гранда вървял само на задно. Ако върви само назадно как прави предните мостове стават на пастет за много не разбралите според вискозитета се определя колко заключена е раздатката.

          Коментар


          • #35
            От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            .....Често точно заради тия неща се шегувам че гранда вървял само на задно. Ако върви само назадно как прави предните мостове стават на пастет ....
            Прави ги, щото точно предните, са от кашкавал.
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • #36
              От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
              Дядо Владо точно как съм го написал е! Масло със същия визкозитет като тутелата на нея видях 80W GL-4. Ползва се много рядко при камионите. Трудно се намира на литър, по 20-50 литра има. Пиниза сигурно е в това дали е синтетично или минерално, но жълто като олио.
              Оригиналното не е нито минерално нито синтетично. То е естерно. Вискозитета му е нещо около 0W20.
              80W е масло за диференциали на камиони.

              Коментар


              • #37
                От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                Ще проверя с какво караме камионите/самосвали/ и ще пиша.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #38
                  От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                  А някъде да го има този петронас за раздатката онлайн? Ще ми се да сменя на Ганчо течността в раздатката, но в Добрич да търся по магазините такова ми се види невъзможно... Някой ако има излишно и може да ми метне две килца по еконт с наложен, също е добре дошъл.

                  П. С. 1.6л събира раздатката нали?

                  Някой с инфо относно подходящи заместители също е добре дошъл, макар да ми се ще да е препоръчаното. По спецификациите от тубата има хиляди варианти, но едва ли е само това... На няколко места срещам мобил 424 по чуждите форуми, както и еквивалентни на него масла за аграрна употреба с вискозитет 10в30 и категоризирани като 80w gl4, включително и още един продукт на петронас, различен от гореспоменатото. Не, че ми се рискува, пеосто ми е по-скоро интересно...
                  Последно редактирано от McNicko; 06-04-17, 21:46.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                    Има "Мопар" и то в Горна Оряховица. Що държите на всяка цена да експериментирате със заместител (който не е и по-евтин даже)?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                      Според мен идеята на тоя Петронас е да ни умрът колите по-бързо за да си купим нови.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                        Имам известни подозрния, че мопара си е просто бутилирано трансмисионно масло 10в30 с пренабита ценова точка/т.е.същото като мобил 424/, ама това е отделен въпрос. Да не говорим, че според една торба чужди форуми, прдставителствата в италия и великобритания си препоръчват и даже използват гореспоменатите мобил и петронас от доста време.

                        Тоя петронас, на който по незнайни причини пише sae 80w gl4, всъшност е 10в30 и е заместител на Petronas Arbor MTF 10W30... В тоя ред на мисли, това не са единствените трансмисионни масла с този вискозитет. Има ги при почти всички производители. Мопара също е 10в30...

                        В тоя ред на исли не виждам логиката да няма заместител и той да не действа коректно... Да не говорим, че крайслер в началото са наливали и препоръчвали атф4+ за раздатката, докато не са усетили, че не става... Това само го вметвам, преди някой да ми каже как мопарското масло е незаменимо и вълшебно...

                        П. С. Не, че ми се свидят 20лв, но се чувствам дискомфортно да плащам за етикета само...
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                          Имам известни подозрния, че мопара си е просто бутилирано трансмисионно масло 10в30 с пренабита ценова точка/т.е.същото като мобил 424/, ама това е отделен въпрос.
                          Па и боядисано в синьо...
                          "Мопара" винаги е бил бутилиран. "Крайслер" и в най-добрите си години никога не са имали рафинерия или някаква фабрика за масла.
                          Аз съм вече 50 000 км с "Мопар" от Горна Оряховица (дядо Владо отказа да го смени на 25 000 км, че не видя никакви промени в него...). Хмммм.... Сега пак ще си сложа от същото. Предполагам само, че го произвежда "Равенол", на който тия горнооряховските, са дилъри.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #43
                            От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                            Все тая ми е всъшност кой го произвежда, ако трябва да съм честен, но при цитирани цени из форума от под 30лв на литър за петронас, цена от 50лв на мопарското е смешно висока... Да не говорим, че мобил 424 е от 150 до 200лв за 20 литра...

                            40лв не са много, на фона на цялата работа, но в края на краищата просто се чувствам дискомфортно да плащам за етикета, както казах и в предния пост...
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #44
                              От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                              Само аз ли намирам мопарско масло на 80лв за литър? Признавам че имам известна отстъпка, но 2 литра са ми пак 120лв!!!

                              Аз вече имам около 15-20 000км с 80W GL4 и за сега не наблюдавам феномени. Пък и една раздатка втора ръка е 250лв което значи ако два пъти не сипя мопърско после и да я счупя пак няма да съм назад. Разбира се шегувам, но не съм сипал 80W защото ми е фикс идея! Просто 160лв за същото което съм сипал няма да платя.

                              Често сипвах 80w-90 по скоростни кутии. 80W няма нищо общо! Точно си е жълто като олио, точно каквото извадих от моята раздатка.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Масло Mopar-NV247 вече е заменено от Petronas xxxyyy

                                Този кастрол ли е: http://www.castrol.com/en_au/austral...l-vmx-80w.html

                                Гледам, че и той е еквивалент на 10в30 трансмисионно, но е по-гъсто и почва да сгъстява по-рано при падане на температурите. От там сигурно и по-ранното блокиране на студено.


                                След още проучвания, Петронаса и мобил 424 имат абсолютно идентични параметри според производителите. Маслата са реално трансмисионни 75в80 или 10в30, наричайте го както искате. Основната им употреба е в земеделската техника. Най-близко по параметри към момента масло, което се продава на литрови опаковки е shell Spirax S6 GXME 75W-80.

                                И след още час проучване, любимата ми местна масларница, вносителите на IP имат заместител на мобил 424 и гореспоменатата тутелс на петронас. UTTO масло иначе казано универсално тракторно трансмисионно масло 10w30 sae80. Параметрите по таблици на производителя са сходни, като вискозитета при стартова и работна температура е почти идентичен. Смятам да се възползвам и после да дам инфо как се държи.

                                За всички, които ще се зачудя защо експеримвнтирам. В раздатката в момента има атф4+, отделно сълзи от единия семеринг. Време да я свалям в момента нямам, та ще се долива няколко пъти преди смяната. Търся нещо достъпно не само като пари, а като наличност. И определено мисля, че ще е по-добре от колкото да я търкалям с атф
                                Последно редактирано от McNicko; 07-04-17, 08:25.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X