Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Болгар ТК-80

    Кострома, вземай пълния комплект и сменяй всичко, и гледай да не ти дадат с един маслен сегмент че има и такива

    Коментар


    • От: Болгар ТК-80

      Накупихме частите, трактора е пръснат, през седмицата трябва да се набият нови втулки на биелите. Някой има ли идея защо част от лагерите са износени така. Валът е в прилично състояние, според разбирачите около нас може да кара още един ремонт, и чак тогава смяна. Било опасно да се шлифа (на втори ремонтен комплект е. Има ли начин маслопроводите да се проверят, без да се сваля вала? Досега трактора винаги си е държал масло над 1 атм.

      Изпратено от моят P8_Energy_mini с помощта на Tapatalk
      Кольо Динев

      Коментар


      • От: Болгар ТК-80

        Здравейте ,
        Първо да се извиня ако не е тук правилното място за моя въпрос.Доста се порових по форума. но не открих това,което търся.
        Та въпросът ми е-отскоро виждам фирма, която продава комплект турбина с всички нужни накрайници за МТЗ 80. Цената е 750лв. ,която искат, въпреки че в руските сайтове(по-точно украински) излиза 300лв. Проблемът е не до парите, а дали си струва, има ли наистина ефект в/у мощността и дали някой от тук е купувал точно този комплект. Ето и линк от обявата им , но мисля че повечето са попадали на тази обява. https://fermer.bg/agroborsa/ad/novo-...turbina-190700
        Благодаря предварително и да ви е Честита Новата Година!

        Коментар


        • От: Болгар ТК-80

          Първоначално публикуван от IvanZarkov Преглед на мнение
          Здравейте ,
          Първо да се извиня ако не е тук правилното място за моя въпрос.Доста се порових по форума. но не открих това,което търся.
          Та въпросът ми е-отскоро виждам фирма, която продава комплект турбина с всички нужни накрайници за МТЗ 80. Цената е 750лв. ,която искат, въпреки че в руските сайтове(по-точно украински) излиза 300лв. Проблемът е не до парите, а дали си струва, има ли наистина ефект в/у мощността и дали някой от тук е купувал точно този комплект. Ето и линк от обявата им , но мисля че повечето са попадали на тази обява. https://fermer.bg/agroborsa/ad/novo-...turbina-190700
          Благодаря предварително и да ви е Честита Новата Година!
          То че ефект ще има е ясно, въпроса е колко ще издържи, ако се сложи само 1 турбо...
          Кольо Динев

          Коментар


          • От: Болгар ТК-80

            Ако няма кой да регулира помпата като за турбо двигател-ефекта от турбото е никакъв. По-скоро леко отрицателен.

            Смисъла на турбото е да вкара повече въздух, не за друго, а за да има повече кислород. А той е нужен за да може да се пусне повече гориво. От него идва повишената мощност, а не от вкарания в повече въздух.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Болгар ТК-80

              Турбо двигателите имат и допълнително охлаждане на буталата (маслени дюзи които пръскат буталото от долу).
              Но съм виждал и западни двигатели без това охлаждане на буталата пак с турбо.....въпроса е двигатела на МТЗ дали ще издържи???

              Коментар


              • От: Болгар ТК-80

                Издържа Д-240. Наскоро качвахме фадрома на едно МТЗ 80 от 90-та оригинално дошоло от Русия с турбото.Трактора се е ползвал 15 години като основен без проблем.Ако се направи всичко както трябва - ако се регулира помпата ,ако се сменят разпределният вал и цириндровата група няма да има проблем.Въпроса е какъв е ефекта на трактор без интеркулер освен доста скъп шумозаглушител. Колкото до тръбите пръскащи масло под цилиндъра към буталният болт - това го имахме на IFA V8 на зърнокомбайн Fortschritt E516/7. Там оригинално е без турбо ,самата тръба и смазването на буталният болт е заради постоянното натоварване при комбайна на пълни обороти.ЯМЗ-овете също нямат дюзи пръскащи отдолу на цилиндъра ,въобще руснаците май май не са чули още за съществуването на нещо такова... На нашият Болгар също имахме турбо ,с не кой знае какъв ефект.Колкото до самата здравина на двигателя не мисля ,че ще има проблем.
                Лично мнение базирано на не много голям опит New Holland-а ми също няма тръби пръскащи масло ,ама той с неговият Fiat Power Train изфорсиран боклук е 10-пъти по-лошо като качество от болгара

                Коментар


                • От: Болгар ТК-80

                  Не знам дали ще има проблем дори да си остане със стария разпределителен вал.На турбинираните дизели им слагат вал от сходни двигатели без турбо,понеже вала за атмосферката е по-рошав и се отразява във вървежа.Пример 1,9ТДИ и 1.9СДИ.Буталата би трябвало да са усилени каналите на първия бутален пръстен,друга разлика не съм сигурен дали имат,но това с каналите никак не е за пренебрегване.Нека някой колега,който работи с така преработен трактор да сподели впечатления.Новите Беларуси на практика са Д240 с турбо и не съм забелязал да имат някакви проблеми с двигателя,повече страдат от скорости.

                  Коментар


                  • От: Болгар ТК-80

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Ако няма кой да регулира помпата като за турбо двигател-ефекта от турбото е никакъв. По-скоро леко отрицателен.
                    Трябва си гнп за турбо мотор,разликата със стандартната е във мембраната над регулатора свързана със всмукателният колектор.Проби от сорта турбо със стандартно гнп,завършват със продухани бутала заради бедна смес.

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Буталата би трябвало да са усилени каналите на първия бутален пръстен,друга разлика не съм сигурен дали имат,но това с каналите никак не е за пренебрегване.Нека някой колега,който работи с така преработен трактор да сподели впечатления.
                    Буталата за турбомоторите имат чугунена вложка за първи сегмент който е конусен.Имаме 952 със стандартни бутала който се движи трета година и не е показал проблем.

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Новите Беларуси на практика са Д240 с турбо и не съм забелязал да имат някакви проблеми с двигателя,повече страдат от скорости.
                    При сериозен напън духат гарнитура между 2 и 3 цилиндър,особенно ако са със оригиналните тефлонови подложки под гарнитурата.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Болгар ТК-80

                      А като поведение на машината доволен ли си,усеща ли се при работа присъствието на турбината.При ТК80 не знам дали ще има голям ефект,защото трудно ще сложи тази мощност на земята,вероятно ще трябват по-широки задни гуми или сериозни тежести.

                      Коментар


                      • От: Болгар ТК-80

                        Коментар


                        • От: Болгар ТК-80

                          над 1500 об. се усеща ефекта на турбото

                          Коментар


                          • От: Болгар ТК-80

                            Да попитам тук (малко е стара тема ама) как успявате да смените долното водно съединение на болгара, аз като го сменям все се прегъва и не знам дали няма да прегрее някои път като се назори.

                            Коментар


                            • От: Болгар ТК-80

                              Отиваш в моргата и си харесваш произволно водно съединение от някаква кола с подходяща чупка.

                              Коментар


                              • От: Болгар ТК-80

                                Продава се оригинално водно съединиение, което е с чупка, но слагането е малко трудно.
                                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X