Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

    Винаги съм имал малки коли. през 80-те (към края) една петица, през 90-те едно юго 45, набързо смених един опел какпка, една дизелова фиеста и през новото хилядолетие - един голф ІІ - него го карах на метан и от 2010-та фронтерата пак на метан. Колите съм ги ползвал главно на градско. На дълъг път не превишавам с повече от 20 км разрешената скорост. Но в града искам колата ми да ускорява веднага и да прескача "мигновенно" от едно платно в друго. Само когато си возех кучето, карах внимателно, щото почваше да повръща и после трябва да се чисти. Имах една колежка дето, като се качеше при мене, казваше - представи си, че аз съм кучето ти.
    Сега искам същото и от фронтерата и почти успявам. Който казва, че се "улягва" с годините май не е прав - просто на повече години по-малко носиш на бой. Иначе съм спокоен човек - през живота си съм се ядосал истински най-много 5-6 пъти. Но в колата се ядосвам на всеки 3 минути. Трудно ми е да обясня защо се получава така. Наблюдавал съм го и при много други хора. По тая причина от доста години клаксоните на колите ми са изключени. И днес като свирне някой бяс ме хваща (после се чудя защо). Преди години няколко пъти карах след свиркаджията докато спре и ходех да го питам какво точно е искал да ми каже. Интересното е, че в коя момент "свиркаджиите" няма какво да кажат. Случвало ми се е и да слизам от колата и да ходя да се извинявам, когато аз (според мене) съм бил причина за нечии затруднения.
    И сега с фронтерата съм си същия. Просто вече над 50 г. не нося на бой а пък и зъболекарските услуги много поскъпнаха. Наскоро уплаших на пешеходната пътека едно бабе (уф, тя май ми беше наборка). Светофара си и свети в зелено, тя стъпя достолепно по пътеката, а аз се приближавам към нея с 50. Спирам рязко точно където трябва (така правя обикновенно), но на нея не и издържаха нервите и с рязък старт на мига се отзова на отсрещния тротоар.
    Мисля, че хората улягат в шофирането, когато започнат да возят децата си.

    Никога не съм имал актове, никога не съм удрял кола (на няколко пъти съм спасявал ламарините с рязко спиране, ускоряване или "прелитане" в другата лента) и никога не паркирам където не трябва. Вбесяват ме ония дето спрат до паркиралите коли, пуснат аварийните и седнат да пият кафе. Няколко пъти ми се е случвало да им "чета конско" а едно хлапе с едно голямо бмв си го отнесе след като ме попита дали знам кой е баща му. Още не съм чувал нищо за баща му.
    Последно редактирано от bogilloff; 02-02-13, 19:35.
    ОФБ ДБ X22SE
    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

    Коментар


    • #17
      От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

      Определено като се кача на джипа съм по спокоен и примерен, но то и джипката не позволява много да се ръчка. Едно че бърка в студенското ми джопче друго че на метан. Особенно като кача някой да возя имам чувството, че повече няма да иска да се качи, то друса лашкат се напред на зад удрят си главите по тавана голям смях. А иначе като се кача на вектрата все едно съм се качил на самолет и си я карам мъжката

      Коментар


      • #18
        От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

        Фронтерата си я карам спокойно, защото не може на асфалта да ми вдигне адреналина. Истината е, че последните 8 г. карам мотоциклети над 100 коня, колите, които могат да ми доставят същият адреналин и кеф за съжаление не са ми по джоба. Когато карах Гранда V8, много се забавлявах с Аудита и БМВ-та. Много беше готино на следващият светофар като им видя опулените физиономии. Погледът им стигаше до дръжката на вратата, общо взето виждаха брони, гуми диференциали и надписа V8 .
        Но всичко си има цена...
        LZ1RED

        Коментар


        • #19
          От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          .......... нашите приятелите ми казват, че съм карал почти пенсионерски.
          А на мен ми казват че карам "панорамно" !
          Боян 0898 / 63 66 73
          Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

          Коментар


          • #20
            От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

            Нищо спокойно не виждам в моето каране. То и разхода на бензина си го показва. Карам я като лека кола. Много ме фаща яд,че кончетата са доста малко и явно уморени.

            Коментар


            • #21
              От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

              аз не даже повече газ давам !

              Коментар


              • #22
                От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

                Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

                Стига сте се самозаблуждавали е сте станали по- спокойни шофьори- просто не вървят. Повечето джипове са мудни и тромави заради теглото вкл. и Фронтерите.
                Заради тръпката от скоростта отново си взех мотоциклет преди 2 години.
                Че одъртявам - одъртявам - и 2 те ги карам с малко повече мисъл, което не променя истината в първото изречение.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #23
                  От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

                  Стига сте се самозаблуждавали е сте станали по- спокойни шофьори- просто не вървят. Повечето джипове са мудни и тромави заради теглото вкл. и Фронтерите.
                  Заради тръпката от скоростта отново си взех мотоциклет преди 2 години.
                  Че одъртявам - одъртявам - и 2 те ги карам с малко повече мисъл, което не променя истината в първото изречение.
                  Е точно това е самата истина
                  ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                  Grand Cherokee 2.7
                  GSM 0888148630

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

                    По-спокоен... може би ( който е карал гоуф предполагам знае как всички се бутат и никой не те пуска ), но и по-нахален при пазането на предимството ми било то по кръстовища или престрояване ( черен джиб винаги с предимство ).
                    Освен чисто физическите габарити на машината, голяма "спирачка" е и индикаторът за моментен разход.. като видя 20-30-40 на сто и кракът ми сам се повдига...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колеги, станахте ли по-добър (спокоен) шофьор, като се качихте на джип от кола?

                      До някой от колегите модератори, какво ще кажете в тази тема да направите анкетна карта (не съм правил и да не оплескам нещо) и да са включени и отговорите до момента в темата, въпроса на заглавието на анкетата да е като на темата, и да са с 4 отговори, 1- Да, 2- Не, 3- Без промяна, 4- Друго
                      Последно редактирано от Еделвайс; 22-03-13, 08:41. Причина: допълване

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X