Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

    Здравейте,прочетох всичко за Теракан и реших да си купя такова нещо на чудесата и започнаха проблемите.Става дума за Теракан 2.9 црди 2003 година.Купих го на 13.12.2012г и вече си мисля, че датата е проблема.След сделката трагвам за Бургас по магистралата светва чека и до там,пътна помощ до сервиз в Бс 350лв,диагностика и хоп проблем с датчика на разпределителниа вал,подменям с нов цена в ИНД 72лв(най-евтин навсякаде).Следва 2дни радост,колата варви,парното изчезна,започваме да търсим проблема(масло в охладителната с-ма)смених гумички на охладителя и след това,гарнитура на главата(пълна проверка и шлайф 125 лв),затварям мотора с гарнитури (виктор и реинз-метални навсякаде, най-евтини в Евро 07).Събрахме колата и няма палене,при стартиране чека ту свети,ту изгасва(закачам на диагностика и Р1119 и Р1120 проблем с ИМВ клапана на помпата).Взимам помпа от Киа Карнивал 2.9 црди (номерата са същите).Съответно палим(радост -колата излетя),само че само 3 км,проблеми големи, чирака,на майстора забравил да стегне обтяжната ролка на ангр.ремък и мотора изгасна,удърат на клапаните е жесток и старата глава не става.Купих обурудвана глава от Киа 2.9(перфектна)Събрахме го, и запалих този път блокира разпределителния вал на испускателните клапани и всички кобилици се счупиха и всичко пак по дяволите с много разходи.Ако някой има представа защо няма смазване нека ми званне 0894520400 или да ми пише емайлче. Благодаря ви!!

  • #2
    От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

    Баси!! Колега за колко го купи туй чудо ако не е тайна? Аз продавам моя в перфектно състояние затова питам!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

      Според мен , трябва да се върнеш при "майстора" , който ти е направил "ремонта" и да си оправи чудесата за негова сметка.

      Коментар


      • #4
        От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

        За 4500лв(евтиното излиза скъпо-народна поговорка до тук тотала е 6800 и съм до никаде)

        Коментар


        • #5
          От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

          Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
          Според мен , трябва да се върнеш при "майстора" , който ти е направил "ремонта" и да си оправи чудесата за негова сметка.
          Честно да ти кажа,аман от майстори сега си я правя сам!!!

          Коментар


          • #6
            От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

            Колега, не се обиждайте ние тук просто обсъждаме НО не Ви ли направи впечатление че при средна цена на тази кола 8500 - 11 000 лв, са Ви дали кола под половината от сумата. За съжаление според мен са Ви дали НЕЩО сглобено колкото да излезе от паркинга. "Майстора" от сервиза с чирака трябва да възстановят сумата за ремонта след като е прескочил ангренажа. Да попитам като правихте шлайфането на главата има ли вероятност да са попаднали външни тела надоло около буталата или да са стигнали до картера. Питам защото при недоглеждане може да е паднало нещо и от там в маслената магистрала. Това е станало според мен. За съжаление сега само гадаем, ако бях на ваше място щях да съм свалил още при шлайфането целия двигател и всичко щях да огледам по цялата система. Така поне щях да съм сигурен, че от към двг няма да има проблем. Успех и пишете какво е станало.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

              Като казвам шлайфали главата и попаднали частици, надявам се че ме разбирате правилно. Не частици от главата а нещо друго.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

                Колега,така като гледам само морална подкрепа можем да ти окажем.В интерес на истината това за което пишеш си е доста неприятно и не се случва всеки ден.Лично аз съм имал случай с един бус фолксваген Т4 2,4 дизел който също нямаше мазане на разпределителния вал.Двигателя силно чукаше от към клапаните и вала работеше почти на сухо.Мъчих се да го оправя,наливах газ,разредител,свалях маслена помпа но не можах.Така го докарах от Германия(да не ви казвам един зумер как ме подлуди по време на пътуването) и го карах в България една година.После го купиха едни "специалисти" (естествено че им бях обяснил какъв е проблема)и те така го караха доста време около две години.Най на края решили да го отворят и били намерили запушване на маслена магистрала.И до сега се чудя туй чудо как изкара толкова време без да му стане нещо. Та мисълта ми е че липса на мазане може да е в следствие на запушване или ред ред други работи.При теб обаче най големия проблем са били майсторите,то май че вече навсякъде този проблем е преобладаващ.Като са начинаещи се стараят и внимават но нямат опит,като се поотракат пък вземат че направят пари и почват да си гледат работата с прекалено голямо самочувствие и резултатите са все едни и същи.Странно обаче защо тези грешки 1119 и 1120 са били причина да смениш помпата.При мен ги имаше също но след като смених клапани на дюзите всичко се оправи.Ами кураж и това е,аз като си купувах моя бях на ясно че има доста неща за оправяне,даже като се наложи да обслужвам дюзите малко се бях разочаровал,но с течение на времето всичко беше оправено,даже имаше някои на пръв поглед сериозни проблеми които се оказаха елементарни.Та към този момент вече мога да кажа че джипа е в отлично техническо състояние,но пред вид че все пак е кола на години да не се хваля толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

                  Първоначално публикуван от itzaka Преглед на мнение
                  За 4500лв(евтиното излиза скъпо-народна поговорка до тук тотала е 6800 и съм до никаде)
                  Хъм, ясно! Ами извинявай, ама за такива пари засега с малко си минал! Желая ти да го оправиш и да го караш дълго! Помисли за смяна на двигателя - в моргите има Теракани, може би е по-добрия вариант!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

                    Проверено ли е дали маслените магистрали са едентични на Киа и Теракан и на гарнитурата на главата отворите дали си съвпадат.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

                      Колко мъка има по този свят....
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

                        Ха, налетял си колега на най-големия ученик май. Гарнитура само от ИНД оригинална, всичко друго не става-проверено. Виктор незнамкакъвси не прави за тоз модел гарнитури-проверено. Обтяжната ролка на ангренажа е на градуси и ученика естествено ти е пренатегнал ремъка.
                        Разпределителните валове не са еднакви да не ги размените.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

                          За главите сам 100% сигурен,че са еднакви на киа 2,9 црди и теракан2,9црди кода на мотора е J3 номера на главата е AK56-A1,гарнитурите са еднакви без никаква разлика,главата след като я взех от шлайф се изми и издуха,валовете не могат да се разменят зашото на всмукателния вал има пъпка за датчика,а що се отнася за гарнитурата в TECH-DOCK,като въведеш оригиналния номер ти излиза номер на reinz i някакав кореец.За ролката проверих в аутодатата и забелязах как трябва да бъде стегната.Утре смятам да събера от двете глави една, че да видим какво ще сътворя.Само някой може ли да ми каже колко струват клапъните на дюзите???Благодаря ви!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

                            От 120 до 270 лв. Делфи от менте към оригинал уж.
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Много проблеми с Хюндай Теракан 2.9 CRDI (Колеги помагайте)

                              До тук съм ок, от двете глави събрах една от 32 клапана имаше 16 прави,с малка разлика клапъните на киа-та са малко по дълги от трекана-а само 1.3мм не мисля,че това е проблем иначе диаметър, стебло всичко е без разлика(но за това има струг,шмиргел,флекс)Утре следва пасване,измиване и щателен преглед по водна и маслена магистрала!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X