Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножовете на Иван.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ножовете на Иван.

    Здравейте колеги. Казвам се Иван Василев и едно от хобитата ми е изработка на ножове. Това което съм направил, показвам в няколко ножарски и ловни форуми, както и в собствения ми блог. Понеже реших че в този форум също може да има хора които харесват хладното оръжие, направих тема в която да показвам ножовете си. Това е първия който искам да ви представя.

    Един малко по различен Несмук. Стомана 1,2379, закалена на 60- 61Hrc с дебелина 4.5мм. Дължината на острието е 120мм, общата е 245мм. Финиша на острието е Scotch-Brite™ на лента. Чирените са от зелена микарта, фиксирани с корби нитове. Канията е от 3мм, растително дъбена кожа. Вчера го тествах, като одрах, нарязах и обезкостих едно 150кг прасе. Ножа запази перфектна работна острота до края, а формата му е безкрайно удобна за такава работа.







    Извинявам се за качеството на снимките но толкова си мога. :-[

  • #2
    От: Ножовете на Иван.

    Поздравления!!!
    Отново перфектна изработка и замисъл.
    Може ли да споделиш малко инфо за стоманата от която е изработен ножът и дали се различава по износоустойчивост от RWL34.Коя от двете според теб е по-добра за ловен нож?Въпросът ми е защото мисля скоро да си поръчвам подобен нож и сега събирам мнения.
    Поздрави

    п.с.Каква е цената на една такава заготовка изшлайфана и термично обработена без чирени и кания?Може и на ЛС

    Коментар


    • #3
      От: Ножовете на Иван.

      RWL34 е по добра от гледна точка на корозионно -устойчивост. От към износо -устойчивост няма съществена разлика. Относно цената на заготовката то тя зависи от размера, сложността за изработка и вида на стоманата. Тази в случая би струвала 150лв.

      Коментар


      • #4
        От: Ножовете на Иван.

        Стомана 1,2379, закалена на 60- 61Hrc с дебелина 4.5мм. Дължината на острието е 140мм, общата е 260мм. Финиша на острието е Scotch-Brite™ на лента. Чирените са от абанос, нитовете са 5мм, мозаечни. Канията е от телешка кожа. Ножа е подарък за приятел, както е видно от надписа, за който благодаря на Антон Маринов.


        Коментар


        • #5
          От: Ножовете на Иван.

          Нож от RWL34 с дебелина 5мм и дължина на острието 130мм. Дръжката е от орехов корен и тумор от елша.




          Коментар


          • #6
            От: Ножовете на Иван.

            RWL34 и тонирана елша. Дебелина на острието 5мм, дължина 130мм.




            Коментар


            • #7
              От: Ножовете на Иван.

              Браво на майстора!
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #8
                От: Ножовете на Иван.

                Два ножа от стомана 1,2379, закалена на 60- 61Hrc с дебелина 4.5мм. Дръжката на единия е от маслинов корен а на другия от кестенов наплив.








                Извинявам се за качеството на снимките.

                Коментар


                • #9
                  От: Ножовете на Иван.

                  ...здравей Иван,добре си дошъл в семейството Прекрасни неща твориш,найстина уникални Разказвай още за нещата!
                  П.П....разкажи ни в друга тема и за прикладите,направени от теб.Между другото аз съм от Бяла Слатина,а с брат ти сме съученици и съказарменици Жив и здрав бъди и успехи
                  Последно редактирано от profesionalista; 02-03-13, 07:42. Причина: правопис
                  HUSGVARNA 630 SMR
                  PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ножовете на Иван.

                    Първоначално публикуван от profesionalista Преглед на мнение
                    ...здравей Иван,добре си дошъл в семейството Прекрасни неща твориш,найстина уникални Разказвай още за нещата!
                    П.П....разкажи ни в друга тема и за прикладите,направени от теб.Между другото аз съм от Бяла Слатина,а с брат ти сме съученици и съказарменици Жив и здрав бъди и успехи
                    Благодаря колега. Относно прикладите, малко съм ги поизоставил. Нямам време за тяхната изработка а ножовете са детската ми любов и ги предпочитам.
                    Ивайло ли се казваше ти?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ножовете на Иван.

                      Браво Ванка, радвам се, че се включи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ножовете на Иван.

                        Добра вечер момчета.Много приятно съм изненадан.Преди време един колега и приятел от Червен бряг беше ми разказвал за прикладите, правени от Иван и не можеше да се нахвали с тези произведения на изкуството.Не знаех обаче, че от тези невероятни ръце излизат и прекрасните ножове показани по-горе. Жив и здрав да си да ни радваш с тези красоти. Показвай още от ножовете......таланта си е талант......
                        LZ3YG

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ножовете на Иван.

                          Първоначално публикуван от hunt Преглед на мнение
                          Благодаря колега. Относно прикладите, малко съм ги поизоставил. Нямам време за тяхната изработка а ножовете са детската ми любов и ги предпочитам.
                          Ивайло ли се казваше ти?
                          ...не си изоставил прикладите,просто малко си ги оставил настрана,но съм сигурен,че ще ни изненадаш с прекрасни приклади,както го направи с ножовете
                          ...п.п....Ивайло съм аз...
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ножовете на Иван.

                            Стомана 1,2379, закалена на 60- 61Hrc с дебелина 4.5мм. Дължината на острието е 130мм. Финиша на острието е Scotch-Brite™ на лента.Дръжката е неръждавейка и маслина.





                            Коментар


                            • #15
                              От: Ножовете на Иван.

                              Стомана 1,2379, закалена на 60- 61Hrc с дебелина 4.5мм. Дължината на острието е 130мм.Дръжката е от бреза и бронз. Канията е растително дъбена кожа без вложка.







                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X