Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

    Здравейте колеги, от споменатите марки мога да дам мнение само за Mercedes-Benz - M-klasse (W164) - ML 320 CDI (224 Hp), защото притежавам такъв от няколко години. Колата е 2007 година, закупена на 60 хил. км от представителство в Германия. Моето наблюдение е следното:
    - много стабилно и устойчиво поведение на пътя, при всякакви климатични условия, много добра динамика в ускорение поддържане на скорост, работата на 7-степенния автоматик е невероятна, спирачките също са на ниво:
    - добра позиция на водача в купето, има видимост и усещане за управление на по-малка кола ( предницата е скосена и не пречи на видимостта ), невероятна маневреност за автомобил от този клас ( едва ли има SUW в класа с по-добра ):
    - сравнително нисък разход на гориво в зависимост от пътните условия и начин на каране между 8,2 - 11,6 извън градско ( първата цифра е на автобан в Германия при скорост 120 км/ч, а другата е максимума на извън градско каране, точен смесен разход нямам, защото използвам колата само за междуградски пътувания);
    - поносими разходи по поддръжка, масло и филтър на мотора на 15 000 км, обслужване на автомата на 50 000 км, цената на пълно обслужване във фирмен сервиз е в порядъка на 1000 лв. ( последната цифра пиша по памет, при нужда мога да посоча и точната сума по фактура); малко сравнение на цените днес колега обслужи Дискавъри - 3, 2005 год. във фирмен сервиз за сумата от 2600 лв. без труд цена само на консумативи и части
    - голям и удобен багажник, много добра озвучителна система, здрави материали в купето.
    Поздрави, ако има някакви конкретни въпроси към този модел ще се опитам да отговоря.
    Nissan Patrol 2008
    Mercedes c220 cdi 2006
    Mercedes cls350 cdi 2013
    Mercedes GL 450 cdi 2012

    Коментар


    • #17
      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

      Мой клиент и приятел закупи преди около 5 години върната 120-ка от ТМ ауто.Претърпя инцидент с нея и я продаде на друг мой клиент и приятел,който я кара и до днес.Равносметката за около 160000 км е само консумативи и един семеринг на раздатъчната кутия.От сервизирането на общо 5 120-ки които вече са на по над 200000 км извода за мен, а едната прехвърли 400000,е че е доста здрав автомобил и ако не беше и изключителната липса на оригинални части в представителството щеше и да е доста лесна за подръжка.
      Паджерото също не е лошо,но остатъчната стойност и по маломощния мотор го бутат назад.
      Останалите автомобили спадат към друга не точно джипаджийска категория.
      Без никой да се обижда МЛ има славата на проблемен като цяло,а освен това и той и Туарега са по скъпи за обслужване.В подкрепа на твърдението ми ще кажа че съм сменял преден диференциал на МЛ 500 на 130000 км.Туарези правя няколко както и Аудита и Кайени,което в общи линии е една база.Това което не може да се отрече е в пъти по високия комфорт и динамика при пътуване на този тип автомобили.В заключение мога да кажа че което и да избереш задължително го провери в доверен сервиз.Не че може да се предвидят скрити проблеми но поне може да се разбере общото състояние на автомобила,а това в този клас е една не малка сума
      Борис 0888 999 едно едно9
      PATROL Y260 RB30S

      Коментар


      • #18
        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

        Това Паджеро не е "по маломощно" от тази Тойота. С новия двигател е 200 кс. Със стария двигател е 165.
        Ако ще се купува Паджеро да е с новия двигател.

        Коментар


        • #19
          От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

          Туарега всичко му е зле, особено двигателя с безброй вериги и още повече ядове. МЛа двигателя му е хубав и до там, радвахме се като откраднаха нашия, Паджерото не е лошо, но всичките няма как да се сравняват с Тойотата, това го доказва и обезценяването. МЛа и Туарега за извън пътя не могат и да си помислят. Тойотата е единствения който се държи добре и на пътя и извън него- евтини части и невероятно здрава. ТЛКто се купува след началото на 2005та с новия автомат, за предпочитане въздушна, за по-добро пътно поведение, с кожа, че плюша е много гнусен. Ръчна 120ка също не се купува. Айде сега всезнайковците да подскачат

          Коментар


          • #20
            Re: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

            Стара кола без гаранция = по-добре Тойотата или Паджерото.
            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

            Коментар


            • #21
              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

              Изтрийте си личните съобщения.Кутията ви е пълна и не мога да ви отговоря на съобщението.

              Коментар


              • #22
                От: Re: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                Защо си мислите, че старата кола е без гаранции? Когато се прави такава голяма инвестиция гаранцията е препоръчителна. Аз, лично закупих МЛ от представителство на марката в Германия с 2 години международна гаранция, друг е въпроса, че не ми се е налагало да я ползвам, не знам защо колегите във форума оплюват толкова МЛ-а, може би защото не са имали възможност да го притежават, но ако се погледне колко оплаквания има във форума от дизеловите мотори на новите Тойоти ( дюзи, липса на мощност), едва ли Тойотата ще излезе най добрия вариант, а за МЛ-а само някой казал нещо, че не бил добър ама какво ли е то не се знае със сигурност.
                Nissan Patrol 2008
                Mercedes c220 cdi 2006
                Mercedes cls350 cdi 2013
                Mercedes GL 450 cdi 2012

                Коментар


                • #23
                  От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                  Най-добрият варинат имайки предвид ,че автомобила няма да се кара оффроад и основно ще се ползва за семеен са ML -a и Touareg-a.
                  Щом те притеснява,търси без въздушно окачване.Toyota-та технологично е много назад, като окачване, скоростна кутия,4 цил. двигател,никаква динамика ниска максимална скорост,нестабилна в завои с висока скорост.За Паджеро нямам впечатления.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                    Туарега всичко му е зле, особено двигателя с безброй вериги и още повече ядове. МЛа двигателя му е хубав и до там, радвахме се като откраднаха нашия, Паджерото не е лошо, но всичките няма как да се сравняват с Тойотата, това го доказва и обезценяването. МЛа и Туарега за извън пътя не могат и да си помислят. Тойотата е единствения който се държи добре и на пътя и извън него- евтини части и невероятно здрава. ТЛКто се купува след началото на 2005та с новия автомат, за предпочитане въздушна, за по-добро пътно поведение, с кожа, че плюша е много гнусен. Ръчна 120ка също не се купува. Айде сега всезнайковците да подскачат
                    Кой от всичките двигатели визираш на туарег ? Извън пътя туарег само ти се иска да не става, да не се окаже, че 120-ката въпреки шасито си е по-слаба на офроуд, че аз като всезнайко имам такива наблюдения Тойотката на пет години горката е цялата тръгнала отдолу, двигателят е много претенциозен, честите проблеми с инжекторите са факт. Просто ми се струва много необективно написаното, или просто съм изпаднал от друг свят. И си се объркал за 120-ката, че се държи добре на пътя и извън него, и си се объркал, че са й евтини частите, които са по-скъпи в доста случаи от на туарег и МЛ, въобще си личи, че нямаш особен опит с тези автомобили
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • #25
                      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                      Относно туарег преди и след фейслифта - разлики съществени няма, един вид не си заслужава да плащаш безумна цена заради два фара и малко по-различна броня Кутията е същата, двигателят е същият, със съвсем малки разлики, при това периферни, електроника, окачване, всичко е еднакво
                      ТКЗС за цял живот

                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                      Коментар


                      • #26
                        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                        Притежавам Pajero 4, купих го на 67000 км. произведен е 2009 г. А бях се хвърлил преди това на Тойота но не намерих подходяща.
                        Колата е без забележки. Според някои колеги във форума е мако муден за 3.2 170 HP.
                        Аз не мисля така защото все пак Тойота и Паджеро са типични джипове с всички блокажи и т.н. и не се използват за каране със 180 по магистрали, не че не става, но не е това целта. Ако ще го караш и малко оффроуд или по плажове определено или Тойота или Паджеро. Аз лично го карах в Гърция по плажовете с километри удоволствието е невероятно. Докато другите са чисти паркетници.
                        Като разход:
                        среден разход на гориво 10 л на 100 км. Извън града между 8.5-9.5 в зависимост от шофирането и в града 11.5-13 мах. Автоматик е трансмисията.
                        Смена на масло и всички филтри 650 лв в официалното представителството в Мерцедес.
                        Общо взето джигателите които могат да надхвърлят 1 000 000 км са Тойота и Паджеро

                        Коментар


                        • #27
                          От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                          Пишете абсолютни глупусти, скоро може да се откажа да чета този раздел, а дори и форума!
                          Как въобще е възможно да сравнявате МЛ и ЛК?
                          И всеки своето, а?
                          По лоша кола от тази на незнайно много километри и тъмно минало НЯМА!
                          Аз лично се отказах от ТЛК 120 само по една причина: просто в момета нямах възможност да отделя толкова средства за кола в състоянието в което мисля, че трябва да бъде (рални километри до или около 100к - пълна сервизна история - без да е удряна - автоматик или ръчни не ме вълнуват толкова, кожа, навигация и въздушно окачване, също не ми трябват, в смисъл не е определящо). Гледах един два от новия внос - и на половинат цена да ми ги даваха нямаше да ги взема, ако трябва после аз да ги карам.
                          И искам да видя кой ще е този който ще мине 80км черни пътища - малко по нива - малко кал поне един път в седмицата с МЛ (това да не е G-клас)? - в моя случай
                          Или наобратно, кой ще вземе ЛК като обича да кара с 200 и да е бърз по завоите, изпреварвания и т.н? - в този случай не и Аз
                          А Туарега не е толкова зле - с блокажи и въздушно се получават не лоши резултати, но като видиш 18-ките ти става ясно, че тази кола не е за това!

                          И най-важното каквото и да вземеш все си се минал, независимо дали си признаваш или не!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                            Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                            Пишете абсолютни глупусти, скоро може да се откажа да чета този раздел, а дори и форума!
                            Как въобще е възможно да сравнявате МЛ и ЛК?
                            И всеки своето, а?
                            По лоша кола от тази на незнайно много километри и тъмно минало НЯМА!
                            Аз лично се отказах от ТЛК 120 само по една причина: просто в момета нямах възможност да отделя толкова средства за кола в състоянието в което мисля, че трябва да бъде (рални километри до или около 100к - пълна сервизна история - без да е удряна - автоматик или ръчни не ме вълнуват толкова, кожа, навигация и въздушно окачване, също не ми трябват, в смисъл не е определящо). Гледах един два от новия внос - и на половинат цена да ми ги даваха нямаше да ги взема, ако трябва после аз да ги карам.
                            И искам да видя кой ще е този който ще мине 80км черни пътища - малко по нива - малко кал поне един път в седмицата с МЛ (това да не е G-клас)? - в моя случай
                            Или наобратно, кой ще вземе ЛК като обича да кара с 200 и да е бърз по завоите, изпреварвания и т.н? - в този случай не и Аз
                            А Туарега не е толкова зле - с блокажи и въздушно се получават не лоши резултати, но като видиш 18-ките ти става ясно, че тази кола не е за това!

                            И най-важното каквото и да вземеш все си се минал, независимо дали си признаваш или не!
                            И къде в посочените условия в началото на темата прочете, че ще се ползва за offroad?
                            Излиза че, ти пишеш без дори да си прочел темата.
                            Nissan Patrol 2008
                            Mercedes c220 cdi 2006
                            Mercedes cls350 cdi 2013
                            Mercedes GL 450 cdi 2012

                            Коментар


                            • #29
                              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                              Колеги, моля да запазим добрият тон!
                              Когато някой иска да си купува автомобил може да сравнява всичко. В крайна сметка, важно е да си изясни какво точно иска. Много хора бъркат понятието "джип". Според доста хора и Каптивата е джип. МЛ и Туарег са повдигнати автомобили с доста добра проходимост, особено на сняг. От това, което е писала колежката, оставам с впечатление, че това са нейните автомобили. Не зная дали Паджерото е мудно, Тойотата също не е кой знае какъв спортист, но това са истински джипки и не са подходящи за каране с 200 по магистралите.
                              По отношение на надеждността - всичко е въпрос на късмет.
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • #30
                                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                                Първоначално публикуван от alexander_76 Преглед на мнение
                                И къде в посочените условия в началото на темата прочете, че ще се ползва за offroad?
                                Излиза че, ти пишеш без дори да си прочел темата.
                                Грешиш...прочел съм, но съм оставил всеки сам да си вади изводите (след два много елементарни примера свързани със задълженията на автомобила)!

                                И за кого е от полза да се сравнява комфорт на тойота с мерцедес, кое как вози и как кола с 60к.с. по малко е "мудна" (то тези с 100к.с. са си направо спрели тогава). Има ли някой да не ги знае тези неща?

                                Не съм нито против МЛ, нито Туарег, нито Паджеро IV, но такива бисери за ЛК120 не бях чувал (нарочно не споменавам конкретно, защото не искм да влизам от спор в спор, не ми е това целта)!

                                Аз лично бих взел кола втора ръка по следната схема Бюджет=> Функция=> История на автомобила=> Консумация на гориво и цена за поддръжка (доколкото е възможно да се прецени предварително)=> Проверка и кеш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X