Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газова уредба за Jeep Grand Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

    Първоначално публикуван от venkata2 Преглед на мнение
    Мисля че говориме за различни неща Ламда контролът представлява мини компютър + подобие на стъпково моторче който се свързва с ламда сондата и черпи информация от нея т.е. кокото е по-бедна сместа отваря повече и го храни повече и в другия вариант затваря когато е богата сместа. А отделно има емулатори които лъжат компютъра за да не дава грешка и да не свети чека.
    За съвсем едно и също нещо говорим. Мани ги емулаторите.
    Ламбда-контролът под всякакви форми (бил той ШИМ актуатори в карбуратора, софтуер в инжекционния компютър или дроселче на газовата уредба, има една единствена роля - да осигури на катализатора условия за правилна работа. Той го прави на цената на усложняване на конструкцията, повишен разход на гориво, намалена максимална мощност и влошена динамика.

    Ако си се чудил защо първите моноинжекционни коли вървяха по-зле от последните карбуратори и защо харчеха повече - ей тва е причината, теснолентовата ламбда и контролът по нея. Същото ще ти се случи на газовата уредба, ако я оборудваш с такава чудесия - освен ако не е настроена толкова зле, че ламбда-контролът да я върне по-близо до правилното състояние.

    Коментар


    • #32
      От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

      Ами аз като чета Ясен, ми идва само един извод, да се махне катализатора и да се лъже сондата. Хем ще върви, хем няма да харчи.
      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

      Коментар


      • #33
        От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

        Ясене,какво работи катализатора.
        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
        АСК Ален Мак

        Коментар


        • #34
          От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

          Днес при мен продължи борбата с АГУто 20 на 0 в полза на АГУто Утре чакам Илян с вранглера ако не помогне да се оправи пътищата стават 2, единя е да се оправи на бензин колата да работи, другия колата с все агуто за продажба

          Коментар


          • #35
            От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

            Добре де, аз последната седмица от непомислял за газ съм върл фен. И какво излиза, минимум 700-800 лева за монтаж при 8 цилиндров двигател, пък и 1000 /фобос офиц. сервиз примерно/ и повече искат. Е колко да са добри, че да заслужат такива пари!? Аз съм потресен, някъде 1/2 от парите са за труд. И няма 100% добро и сигурно място. Тото лото... Значи остава слагаш си сам и минаваш технически и така...

            Коментар


            • #36
              От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              Аз съм потресен, някъде 1/2 от парите са за труд. И няма 100% добро и сигурно място. Тото лото... Значи остава слагаш си сам и минаваш технически и така...
              Парите за труд си заслужават, ако се прави както трябва. А за добро и сигурно място - ей го, горе казват че имало.

              Единственото улеснение - прегледът отпадна.

              Коментар


              • #37
                От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ... Единственото улеснение - прегледът отпадна.
                Не е отпаднал. Просто вече е част от ГТП. При прегледа за 2013 за пръв път ми провериха дали бутилката е с евросонда, а също така проверяваха за утечки на газ при бутилката и в коша.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                  Мен нищо не ми провериха, искаха ми паспорт ама няма и тва беше

                  Коментар


                  • #39
                    От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Не е отпаднал. Просто вече е част от ГТП.
                    Така, както се провежда ГТП - все едно, че е отпаднал.

                    Коментар


                    • #40
                      От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                      Не разбирам нищо от газови уредби. Въобще технически съм лаик. Но на джипката от подписа ми през ноември монтирах ГИ "Романо" в специализиран сервиз в Бургас. Чаках два месеца да ми дойде реда. Това би трябвало да говори за наплива и качеството. Абсолютно никакви ядове. Няма разлика във вървенето на газ и бензин. Разход - около 20 извънградско при скорост 120-130 и 25 градско. Пътувам редовно София- Бургас. Засичано нееднократно по метода пълен-пълен. Вярно,че цената за уредбата и монтажа е четирицифрена, но си струва.
                      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                      Коментар


                      • #41
                        От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                        Пипкава работа, има доста детайли. Има и махане и местене и връщане. Трябва няколко дни, помещение, мерак. Правилните части. И накрая някой да кара и друг да донастройва. Някои като брц имали профили за двигатели, но аз все пак май се кефя на Фобос все пак . Дупченето на колекторите и намирането на място за изпарителя са ми дертовете, както и множеството разгобителни процедури, в багажника и прочее. Инак евро сонда си е гот , хубави рейки, къси на макс маркучоци. Филтри ала бала, трябва да си поиграе човек да напасне добре всичко, да се хване добре... Аз искам зарядното в капачката до бензина да е и това си е играчка още. Инак да, 1000 лева се избиват за 5-6 000 км, при разход 15тина, с кеф бих си го спестил заниманието. Но не мога да ходя напред назад, не обичам да си оставям колата по сервизи, да се разкарвам и после да намирам разни дреболии или дори крупни проблеми и проблемчета, а да съм платил за това. Ако ще се учи някой, ще съм аз . Инак явно старата системе ме караше да не харесвам газ, сега с тея компове и инжектори е много забавно...

                        Коментар


                        • #42
                          От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                          Моят опит до тук с АГУтата: 1 Няма нито един сервиз който да може да се справи с АГУ на голям двигател и да му пука какво прави, настройват на око и ако стане стане, ако не пак отиваш. Тотална липса на инженерна мисъл. 2 искаш ли добре монтирана АГУ се хващаш и си я монтираш, не е трудно вобще и ще изпипаш неща, които никой никде няма да пипне, на него целта му е да ти я пробута не да ти е добре. 3 имаш ли проблем с АГУто бърникаш човъркаш сам, иначе ще олекнеш поне с 20лв за да работи колтата ти добре ако я форсираш на место при 3000об, друго няма да ти настроят, а това е важно на место на 3000об да изкарва прилични данни 4 Ако не иска човек ядове никакви да си кара на бензин или дизел, АГУто каквото и както да го правиш все ще имаш някакви проблеми. Следобяда се хващаме с Илян и докато не стане каза че няма да се прибираме

                          Коментар


                          • #43
                            От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                            Стига, че взехте да ме плашите. Вчера си дадох WK-то 4,7 на Венци В от форума да му слага BRC. Надявам се да не сте прави абсолютно николко
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #44
                              От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                              За монтаж на Романо на 4 цилиндров двг. платих 150 лв. Мисля, че сумата е нормална и вече близо година и половина си карам Мазда 6 на газ.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #45
                                От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                                То АГУто е на късмет, дано имаш късмет. Днес Илян човърка и нещата поне за вървене са сходни с на бензин, на гЪз е по нестабилна на празен ход, което не ми пука. Сипах за 30лв газ и ще пиша колко км съм минал, ще карам леко обещавам Той е първия човек, който се замисли аджеба защо колата гори 50 и не върви, явно че с врътването на 2 врътки няма да се оправи, а на всички газаджии им казвах, не е до настройка! Дано сега мине 100км с тая газ, че...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X