Обява

Свий
Няма добавени обяви.

газова уредба за Jeep Grand Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

    Наакахте темата... Нормално.
    Аз пак да питам, че се загуби тотално въпросът ми:
    Отзиви от течна фаза на WJ моторите?
    Ае, нема да конкретизирам 6-ак или 8-ак, че и без това е въпрос със свръх повишена трудност...

    Коментар


    • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

      Първоначално публикуван от ChimeyJimmey Преглед на мнение
      Наакахте темата... Нормално.
      Аз пак да питам, че се загуби тотално въпросът ми:
      Отзиви от течна фаза на WJ моторите?
      Ае, нема да конкретизирам 6-ак или 8-ак, че и без това е въпрос със свръх повишена трудност...
      Системите на течна фаза са много добри,но са скъпи за нашия пазар.За това никой не ги обслужва.Помпите се скапва и са скъпи.За да работиш с тях трябва да подържаш гама от резервни части и много голяма гама от бутилки което е много скъпо и не си засмужава.
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

        Oбщите положения са известни.
        Конкретно се пита.
        И по-конкретно - колегата, който е предпочел тоя вариант...

        Коментар


        • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

          Той колегата вероятно едва ли е избирал нещо, тези системи идват в БГ единствено монтирани на колите още при вноса на употребявани автомобили, това е заварено положение, у нас обикновения газов инжекцион за 8 цилиндъра е непосилен като цена за средния човек....., какво остава за течна фаза която е значително по-скъпа !!! Иначе параметрите на течната фаза са малко по-добри, спрямо система с изпарена газ, основно като разход и мощност, но разликата е наистина малка, а проблемите с помпите е огромен.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

            Моля, някой да обясни по-подробно, каква е разликата между двете системи и да подкрепи отговора с цени/ориентировъчни/. Като за мен дето само съм чувал за течна фаза.
            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

            Коментар


            • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

              Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
              Моля, някой да обясни по-подробно, каква е разликата между двете системи и да подкрепи отговора с цени/ориентировъчни/. Като за мен дето само съм чувал за течна фаза.
              Разликата при двата вида уредби /газова и течна/, че при газовата газта влиза през собствени инжектори монтирани на колектора в газообразно състояние след изпарителя, който трябва да се загрее преди това за да може да изпари течното гориво до газ. А при течната уредба газта влиза в течно състояние директно през бензиновите инжектори на двигателя без нужда от изпарител.

              Течната фаза е по-добра с това, че дозировката е по-прецизна, по-малко ти модифицират по двигателя и около него, няма изпартел и почти веднага можеш да превключиш на газ. Лошото и е, че е почти два пъти по-скъпа и това, че помпите им за течна газ са консуматив до колкото съм чел...
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                ...пропан (С3Н и бутан (С4Н10) имат различни температури на кипене: -45оC за пропана и 0оC за бутана.
                Работна температура на ДВГ и то бензинов: над 90 градуса. Е какво става като сипеш газта? Кипва не, ами кипва . Струва ми се подходяща течната фаза за спортни цели...

                Коментар


                • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Разликата при двата вида уредби /газова и течна/, че при газовата газта влиза през собствени инжектори монтирани на колектора в газообразно състояние след изпарителя, който трябва да се загрее преди това за да може да изпари течното гориво до газ. А при течната уредба газта влиза в течно състояние директно през бензиновите инжектори на двигателя без нужда от изпарител.

                  Течната фаза е по-добра с това, че дозировката е по-прецизна, по-малко ти модифицират по двигателя и около него, няма изпартел и почти веднага можеш да превключиш на газ. Лошото и е, че е почти два пъти по-скъпа и това, че помпите им за течна газ са консуматив до колкото съм чел...
                  Ако правилно съм разбрал, в един момент вместо бензин в инжекциона тече ПБ. Това е много добре.
                  в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                  Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                  Коментар


                  • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                    Идеята е много стара, течната газ се подава в бензиновата рейка чрез клапани, и се впръсква от щатните бензинови инжектори, налягането се поддържа в константна величина чрез помпа в бутилката и регулатор на налягането, както при всяка бензинова инжекционна система, разликата е че течната газ е по-концентрирана и обема е малък, при затопляне в цилиндъра газта се разширява и се получава ефекта на турбо моторите, мощността е по-висока, разхода е като на бензин, а цената е почти двойна от обикновен газов инжекцион, това е с две думи.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                      Не ми е много ясно, откъде идва тази драстична разлика в цените. На пръв поглед, течната фаза, като че ли е с по-малко детайли и по лесна за монтаж. Една помпа за сметка на изпарители+инжектори+компютър+.....труд.
                      Да не би защото не е разпространена, или търговски/производителски/ трикове.
                      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                      Коментар


                      • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                        Съществуват много варианти, при някой модели системи работещи с течна фаза си имат комп ( прави корекции ) като всеки газов инжекцион, имат си и газови дюзи за течна газ, при някой модели е съвсем простичко само с два клапана и се ползва бензиновата рейка с дюзите и бензиновия комп, помпата е задължителна за всички системи с течна фаза, защото зимата налягането на течната газ е много ниско и има нужда от принудително нагнетяване. А цената е въпрос на маркетинг, в Европа най-простия газов инжекцион е 2000 Евро за 4 цилиндъра, логично газвата фаза е по-скъпа, какво като има по-малко компоненти. Един приятел се занимава с хидравлика, викат го спешно в една нива където комбайн е закъсал с повредена хидравлика, иска им 500 лева и те се съгласяват веднага, сменява една съчма и една гумичка и комбайна тръгва, онези го питат не им ли е взел много пари за една гумичка и съчма, а нашия вика....., съчмата и гумичката са ви подарък, а 500 лева ми струва майсторлъка.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                          Дааааааааа за съжаление аз съм прост инж. хидравлик, не майстор, ама в друга област. Строителната. При нас като стане проблем се удавят 5-10 човека, ама те са странични жертви. Collateral damage.
                          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                          Коментар


                          • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                            Много ти е опасна работата, 5-10 жертви за една грешка е сериозен разход,. Хората по света си карат с газова фаза и нямат никакви проблеми, само тук у нас мръсната газ ни лишава от това удоволствие, ставаме жертва на алчните ни търговци на горива, и на слабия контрол над пропан-бутана от страна на държавата, иначе идеята е отлична и развива целия потенциал на алтернативното гориво.
                            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                            Коментар


                            • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                              В Германия, взимам газови бутилки да греем сградата с ракети, замръзват с един пръст лед но не спират да пускат газ, като свърши газта и да я грееш бутилката просто няма нищо вътре. При нас като ти свърши газта след разклащане или нагряване имаш още толкова.

                              Коментар


                              • От: газова уредба за Jeep Grand Cherokee

                                Има тежки фракции, масло, смоли и други боклуци, по закон продавача е длъжен да почиства периодично бутилките от тези неизпаряеми боклуци с вряла вода, у нас избягват да ги чистят, защото така си спестяват това количество от няколко литра при всяка смяна на тази бутилка ( при обмен на бутилки), става дума за сериозни количества при сериозен доставчик като петрол например. Същия тип боклуци замърсяват рейките и повреждат помпите на системите с течна фаза, при автомобилните системи тези боклуци се засмукват директно от дъното, дори са с предимство пред чистата газ, няма изпарение като при битовата бутилка, и практически целия мармалад се качва във финната апаратура, после имало гаранции на газовата уредба, затова марки като Виале и други по-реномирани такива си оттеглиха гаранциите за нашия пазар !!!
                                Последно редактирано от TOYO; 07-04-13, 12:50.
                                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X