Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем охладителна система ОФА КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем охладителна система ОФА КБ

    Джипката е ОФА КБ 2.0I Sport C20NE. Проблема е специфичен и неприатен по простата причина ,че последните 8 месеца колата е карана от познат и нямам наблюдения над нея . Колата си я взех преди месец и ми прави впечатление че стрелката на температурния уред отива максимално до 2рото деление преди средата. Маркучите на баране обаче са топли и 2та с почти еднаква температура (тези на големия радиатор) реших че термостата ми пропуска . Свалих го (GM пише)духнах през него пропускаше не непрежимо малко , разглобих го оста беше заяла с доста зор я изкарах и промих излезнаха някакви бели мизерии след което промих с вд40 след което оста започна да се движи плавно (не свободно) сглобих го духнах но отново пропускаше. Отскочих до Евро07 избор нямаше само един на кутията пише френски но на самоия термостат пишеше друга фирма, термостата се различава от стария по това че затваря с гумена шайба вместо с метална но пък оплатняшваше перфектно на духане. Сложих го налях антифриз и запалих избълбука си бълбукането (до колкото знам на ц20не се самообезвъздушава) и стрелката започна да се качва докато не спря на последното деление преди червеното покарах така общо взето едва захапва червеното и стои там . Направи ми впечатление че радиатора отпред е топъл само отгоре по капака замислих се за преграда и така нататък но пък преди да сменя термостата както казах не съм имал такъв проблем . Върнах стария показанията се върнаха както преди 2рото деление преди средата радиатора не бих казал че се затопля равномерно целия но пък уреда на таблото не отива в лютеницата.
    Направиха ми рекламация на термостата и сложих отново новия (сменения) абсолютно същия филм преди лютеницата и кове там покарах из тепетата държи там парно да те убие осезаема разлика с преди. Но тези показания на уреда не ми харесват реших да сменя датчика на уреда който се намира на тялото на което е хванат термостата (тъй като по спомен беше 7-8 лева тъй като го бях сменял преди 2 години поради подобни проблеми които тогава се оправиха със смяната му ) взех нов датчик но проблема ескалира сега стрелката стои постоянно в лютеницата . Но пък двигатела не дава симптоми на прегрял не затяга работи нормално не се осеща лъх на масло пласмаси и други симптоми на един прегрял двигател .
    Не надува нито пък водата в казанчето на баране е вода която е над 90 градуса . Реших да направя друг експеримент стария датчик го свързах към уреда и мо податъх чист минус на корпуса и го потопих в казанчето така че само работната му площ да е във вода и уреда засече на средата.
    Моля за идеи .

  • #2
    От: Проблем охладителна система ОФА КБ

    взел си датчик менте, стария ти па показва по-малко. вземи един мултицет с термоджоика и кат влезе в лютеницата отвори бавно и внимателно капачката, на огасена кола и замери колко е температурата реално. може и с термометър.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем охладителна система ОФА КБ

      Здрасти, ако не се справиш сам може да ми звънеш другата седмица след 17,30 и да се видим из Пловдив. Телефона ми е в подписа.
      Поздрави
      ОФА 2.0 Спорт "96
      Боян 0898642831

      Коментар


      • #4
        От: Проблем охладителна система ОФА КБ

        Свали радиатора и го промий. После иди си вземи един читав термостат ако пак катери температурата.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Проблем охладителна система ОФА КБ

          Проблема 99% е в преградата на горното казанче + виско муфата + термостата. Като оправиш тия 3-те ще имаш перфектно охлаждане.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Проблем охладителна система ОФА КБ

            Виско сменях 2011 април и работи перфектно , както казах термостата е нов ... за преграда на казанчето съм склонен да вярвам че има някаф проблем там но поне до лятото не мисля че ще ми е проблем ... както и да е днес е закачих на диагностика и видяхме че показанията са ми апсолютно в нормата също така и термостата ми отвори точно на 92 градуса ... същите показания измерихме и в разширителния съд а уреда на тъблото при 60 градуса вече беше в червеното ... новия датчик ми е FAE стария не мога да го прочета но както казах е на 3 години нз дали преди това е бил оригинален . Та явно сега проблема е от датчика за температурата от каде и какъв трябва да търся защото явно ги има на всякаде а аз в момента имам 2 които ми отчитат грешно (ако приемем че уреда на тъблото е изправен )

            Коментар


            • #7
              От: Проблем охладителна система ОФА КБ

              Тфа с тоя датчик за температурата на арматурното табло е някакъв ужас ... обикалям нагоре надолу вадят ми по 2 -3 и все били взаимно заменяеми взимам им аз номерата и ги поглеждам в интернет савсем савсем различни характеристики дори HELLA имат 2 такива едни и същи черни на цвят единия при 80 градуса е 680 ома другия при 80 градуса е 1014 , беруто пък е на 120 градуса , валеото никфа информация феби и за него не намерих и всички ми разправят по магазините че били едни и същи бахти и малумния народ сме .
              Много моля някой колега който е с OФА C20NE да ми измери съпротивлението на датчика при студен двигател и после при 90 градуса страшно ще съм му благодарен а иначе цветовете които намерих са черен , червен и бял но явно както казах хела предлагат 2 черни с различни характеристика така че явно това не е ориентир ...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем охладителна система ОФА КБ

                взимай стар оригинален.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем охладителна система ОФА КБ

                  След разни проблеми и промени при мен стигнах до извода, в който ме посъветваха колеги. Вземи един термометър и го потопи в разширителния съд. Запали колата и, когато стрелката на таблото стигне средата виж, какво ще покаже и термометъра. Трябва да е около 90 градуса, а ако искаш по-голяма точност, според мен сега зимата антифриза в казанчето е с 2-3 градуса по-студен от този при термостата. Изстива малко, защото все пак има път там, а пък и самият съд леко се охлажда. Ако стрелката е отишла на много повече от 90 градуса, а термометъра показва толкова, можеш да смъкнеш показанията с един резистор, като ще поекспериментираш докато определиш точната му стойност. При мен старият датчик показваше по-малко, а новият повече от нормалните показания... така, че няма смисъл да меря и да ти пращам стойности
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем охладителна система ОФА КБ

                    Честита нова година на всички колеги. Да питам, виското с нормална или обратна резба е

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем охладителна система ОФА КБ

                      Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                      Честита нова година на всички колеги. Да питам, виското с нормална или обратна резба е
                      Обратна.Виското е гей! ЧНГ на всички.
                      no signature no problems

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X