Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вакуум клапаните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вакуум клапаните

    Здравеите!Колата днес загуби мощност /не се включва турбината/ и аз реших че някои вакум маркуч се е предал!Подрязах ги но проблема остана!Реших да проверя клапаните дали държат вакум с отделно маркуче и се установи че 2 от клапаните не задържат вакума!Та въпроса ми е дали се ремонтират или се купуват нови и на каква цена ориентировъчно?
    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

  • #2
    От: Вакум клапаните

    Нагорели клапани най-вероятно(изпускателните),сваляш главата и шлайфаш(напасваш)клапаните.Нови ще ти трябват ако имаш прегорели,но е малко вероятно,иначе цената не вярвам да е повече от 15-20лв за бр.

    Коментар


    • #3
      От: Вакум клапаните

      Първоначално публикуван от ivanmehan Преглед на мнение
      Нагорели клапани най-вероятно(изпускателните),сваляш главата и шлайфаш(напасваш)клапаните.Нови ще ти трябват ако имаш прегорели,но е малко вероятно,иначе цената не вярвам да е повече от 15-20лв за бр.

      Става въпрос за ... електрически вакумни клапани!!!
      Все пак!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Вакум клапаните

        Първоначално публикуван от ivanmehan Преглед на мнение
        Нагорели клапани най-вероятно(изпускателните),сваляш главата и шлайфаш(напасваш)клапаните.Нови ще ти трябват ако имаш прегорели,но е малко вероятно,иначе цената не вярвам да е повече от 15-20лв за бр.
        Колега не си ме разбрал правилно, а може и аз да не съм обяснил вярно!Става въпрос за тези три клапана които управляват със вакум турбината,вихровите клапи и EGR.Благодаря все пак за отговора!
        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

        Коментар


        • #5
          От: Вакум клапаните

          Не ремонтираш - сменяш.Цена...зависи от колата...около 70-80лв бройката.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #6
            От: Вакум клапаните

            Сори колега,не съм те разбрал правилно.

            Коментар


            • #7
              От: Вакум клапаните

              Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
              Не ремонтираш - сменяш.Цена...зависи от колата...около 70-80лв бройката.
              Колата е в подписа ми, а дали се продават като резрвни части или да търся втора ръка?
              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

              Коментар


              • #8
                От: Вакум клапаните

                Продават се, само че моите спомени са за към 300лв бройката - трябва да си погледна тефтера. Когато го смених моя ми казаха, че тези клапани не е разумно да се взимат втора употреба /не само заради цената на която вървят/, освен ако не намериш в някоя морга за по 20-30лв. Моят стария още си го пазя, защото не съм убеден, че проблема беше в него, защото чак като сменихме дебитомера се оправи всичко. Иначе тези от 70-80 виж да не са хептен китайски ))

                Малко си ми далеч иначе можеше да прехвърлим моите клапани на твоята и да пробваме дали те са ти проблема. Виж някой по-близо до теб и свършете тази работа.
                Провери и маркуча, който излиза от вакуум помпата дали не е нацепен, че тами двигателят го напича, но се разреди с търпение, че изваждането е лесно, а вкраването си е врътня, осбено като е нов маркуча.
                TOYOTA LAND CRUISER 120
                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                YAMAHA TDM 850 4TX

                Коментар


                • #9
                  От: Вакум клапаните

                  Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                  Колата е в подписа ми, а дали се продават като резрвни части или да търся втора ръка?
                  Тъкмо сменихме два такива за рециклажа на газовете на френски двулитров комън-рейл.По 92,50лв оригинални от вносителя.Не виждам защо за дти-то да са с кой знае каква разлика в цената.Моя съвет е само нови.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вакум клапаните

                    Колега, ако мотора ти е Y 22 DTH, това са ти оригиналните номера:58 51 030;8 51 078;9128022
                    По пиербург:7 02256 08 0
                    И по феби:37433Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37433.JPG
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5445476

                    Би трябвало да стават и за X 22 DTH.

                    За да не те подвеждам имай предвид, че не са вадени от оригинална програма по вин, нито от опелоем(защото я спряха под давление на дженерал мотърс), а са кроснати номера от текдок.Възможна е грешка така че гледай преди да плащаш.
                    Последно редактирано от Самодържец; 21-01-13, 14:23. Причина: допълнение
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вакум клапаните

                      Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                      Колега, ако мотора ти е Y 22 DTH, това са ти оригиналните номера:58 51 030;8 51 078;9128022
                      По пиербург:7 02256 08 0
                      И по феби:37433[ATTACH=CONFIG]538515[/ATTACH]

                      Би трябвало да стават и за X 22 DTH.

                      За да не те подвеждам имай предвид, че не са вадени от оригинална програма по вин, нито от опелоем(защото я спряха под давление на дженерал мотърс), а са кроснати номера от текдок.Възможна е грешка така че гледай преди да плащаш.
                      Еитакива са гадовете като на картинката!Днес ги свалях за последна диагноза и се установи че наистина два не вакумират/скъсани мембрани най вероятно/ изолирах този на EGR и вихровите клапи и за сега се оправиха нещата!НО аз искам всичко да ми е наред с колицата!А каква им е цената на тези клапани от снимката?Благодаря за помоща!
                      П.П.Значи има и разлика във фито на тръбичките ,има клапани с 5 мм ФИ и с 6 мм ФИ!http://www.eraspares.com/ec/Tabellon...dCategoria=516
                      Последно редактирано от herkules; 21-01-13, 16:41.
                      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X