Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

    Трудно ми е да фиксирам точна сума...
    Ако след изтичане на тези 10 дни платим за още 7 дни / още 319 лв/, Семра и майка и ще могат да останат до 15 март. И транспорта ще трябва да се организира отново за съботен ден /16.03 /. Нямам представа колко би струвал транспорта- зависи как и с какво ще пътуват. Ако някой колега се наеме да ги закара, би трябвало да му се плати за горивото. Колко е нямам представа. Не съм сигурна, че Семра ще е в състояние да пътува с автобус до Шумен, но дори и да е в състояние, ще трябва кола от Шумен до Сини вир.
    Със сигурност и от тези 434 лв ще остане някаква част, майката купува храна за Семра само когато храната в болницата не може да се пасира. Пък и да остане някаква непохарчена в София сума, тя пак ще се харчи за лекарства и храна за момичето, когато се приберат в къщи.

    Коментар


    • #92
      От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

      Цвети, благодаря ти.....бях се притеснила. Сутринта буквално не знаех какво да правя. мислех че трябва да прекъсне рехабилитацията.....явно при нас още сме в най - не цивилизования, и най - не социалния край на Европа....и да ви кажа откровено мисля че сме на векове път до Европа в това отношение. Господи прости ми че ще го изрека...не обичам социализма но по време на Бай ни Тошо, моето дете имаше право да стои в Павел Баня 40 дни, и още 20 ако има подобрение безплатно(само с рушвет на Д-р Шеф, аз го кръстих Господ-Г...в) само за мен платено но и това бяха никакви пари за сегашния стандарт. А сега хората събират парички и за рехабилитация....ами колко още деца и други чакат и гледат небето за помощ!
      Нямам думи колеги Ужасно съм ви благодарна!
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • #93
        От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

        Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
        ..И транспорта ще трябва да се организира отново за съботен ден /16.03 /. Нямам представа колко би струвал транспорта- зависи как и с какво ще пътуват. Ако някой колега се наеме да ги закара, би трябвало да му се плати за горивото. Колко е нямам представа. Не съм сигурна, че Семра ще е в състояние да пътува с автобус до Шумен, но дори и да е в състояние, ще трябва кола от Шумен до Сини вир.....
        как понася пътя? трябва ли да е легнала? багаж колко?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #94
          От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          как понася пътя? трябва ли да е легнала? багаж колко?
          С пътя няма да има проблем...не е нужно и да е легнала....може и полулегнала.....така поне мисля....багаж колко ами май са две чанти големички и най много една две торбички.
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • #95
            От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

            Все още е рано за генерални заключения. Към края на рехабилитацията /края на следващата или по-следващата седмица, в зависимост от финансовите възможности/ ще отида отново до болницата и ще говоря с лекуващия лекар. Неговата оценка на състоянието ще е най-точна. Сигурно е, че не е нужно да се транспортира в легнало положение. Достатъчно е да се кара по-внимателно и да се спира по-често за почивка. Но 2-3 дни преди изписването ще отида до болницата за становище от лекуващия лекар и ще пиша и тук за да организираме подходящ транспорт.

            Коментар


            • #96
              От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

              Освен това, тази вечер получих още 30 лв. Благодаря Коко!

              Коментар


              • #97
                От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                С пътя няма да има проблем...не е нужно и да е легнала....може и полулегнала.....така поне мисля....багаж колко ами май са две чанти големички и най много една две торбички.
                Значи около 12-ти ще знам дали ще мога и дали ще е свободна една по-меко возеща кочинка.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #98
                  От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                  Ако е до кола-и аз мога да го направя. То и всеки друг де. Коли и джипове дал Господ.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                    С пари не мога да помогна но с колата която е на метан-винаги.Така дори ще им останат и повече от събраните пари там за някакви други разходи.Ще помоля само понеже не мога редовно да влизам тука,ако нещо решите-телефона в подписа!!! Ако нещо не го дигна,един смс да оставите на кого да звънна като го видя!! Мога по всякакво време да пътувам,никакви ограничения!!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                      Тази вечер получих още 100 лв. Отново почти анонимно... Това не прави помощта по-малко ценна. Благодаря!
                      При мен има общо 130 лв.

                      Коментар


                      • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                        Днес рано сутринта ми звънна майката на Семра, честити ми Баба Марта, и ме помоли от името на Семра, и от нейно име чрез мен да ви честитя Баба Марта...да ви пожелая много,много здраве, да сте бели и червени и много засмени, да сте все така добри хора, и да не ви напуска щастието и успехите в живота....Семра, е казала че ако можела щяла да завърже на всеки по една мартеница...защото вие сте хората които са и помогнали в най трудният момент.....Семра, вече ходи по малко, започнала е да казва думички, и ясно изразява всичко което иска да каже. Молят се да успеят да платят още поне 10 дни защото там много бързо напредва и и обръщат много голямо внимание.
                        Благодаря приятели....
                        Честита Баба Марта!
                        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                        Коментар


                        • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                          И от мен Честита Баба Марта на всички добри хора, които въпреки несигурната ситуация в държавата и личните си тревоги, отвориха сърцето си за Семра и помогнаха според възможностите си! Бъдете живи и здрави! Моля се доброто, което сторихте да се върне при вас стократно!
                          Тази сутрин получих лично още 1000 лв от един добър млад човек. Толкова се шокирах от сумата, че дори забравих да му честитя хубавия български празник...Благодарих му лично, но пак БЛАГОДАРЯ! Така Семра ще може да продължи рехабилитацията достатъчно време, за да има по-трайни резултати.
                          В момента при мен има общо 1130 лв ! Следващата седмица ще отида отново до болницата и ще пиша как върви рехабилитацията на Семра.
                          Последно редактирано от cveta68; 01-03-13, 12:09.

                          Коментар


                          • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                            Освен Огромните си благодарности към всеки един загърбил своите болки и проблеми...и помогнал на това непознато момиче....знам че господ и съдбата ще ви върне добрината която вършите.
                            Имам молба...когато говорих с майката на Семра тя ми каза че няма от къде да купува плодове....банани например които пасира, моля....ако има някой в близост до санаториума да купи малко банани,и да занесе,може и киви.
                            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                            Коментар


                            • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                              Днес, 04.03.2013г, получих банков превод за 470 лв от една дама от форума, която предпочита да не обявявам името и. По нейно желание с тези пари ще платим за още 10 дни престой в санаториума в Панчарево на Семра и майка и. Това означава, че благодарение на всички, които помогнаха, Семра има осигурена рехабилитация в този санаториум за общо 27 дни.
                              Утре сутринта ще отида отново до Панчарево за да занеса плодове за пасиране и сумата за следващите 10 дни. Ще разбера и колко пари са останали при майката и дали имат нужда от нещо друго. Ще говоря и с лекуващия лекар и ще пиша тук.
                              До този момент при мен има общо 1600лв. Благодаря ви!

                              Коментар


                              • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                                Току-що ми звъннаха момичетата от офиса на Еконт. Пристигнал е запис за 50лв от колега, който изпраща парички за Семра за втори път. Благодаря ! Утре, тръгвайки за Панчарево ще мина да ги взема.
                                С тях общо събраната при мен сума вече е 1650 лв.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X