Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kindle Paperwhite - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Kindle Paperwhite - коментари

    Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
    Имам Kindle с WiFi, а това което в по -предните постове са писали колегите не е съвсем точно. След като се закупи устройството, трябва да се регистрира в Амазон. Те изпращат код, който автоматично отключва всички функции на Kindle. Без тази процедура има такива, които остават заключени. Kindle поддържа доста формати, но най-удобен за четене на книги за мен е txt. Този формат се поддържа в chitanka и книгите изтеглени от там директно в Kindle. Неодовен за художествена литература е PDF формата - тогава се налага конвертиране до txt. WiFi функцията я включвам само когато ми се налага, понеже изтощава по-бързо батерията. Общо взето Kindle е много полезно устройство - освен за четене става и за слушане на добре подбрана музика.
    Какви са тия функции които остават заключени? Книгите се качват чрез програмата калибре има си бутон "send to device" txt формата не е най-удобния за четене. Липсват му екстри като съдържание, речник, и други.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #17
      От: Kindle Paperwhite - коментари

      Не знам дали тук е мястото да се питат такива въпроси, но не ми се трупаха теми пък и виждам, че тук има хора, които са наясно с нещата, та нали и аз имам kindle paperwhite от скоро и възникна въпросът защо не мога да свалям директно от читанка.инфо при положение, че поддържа .тхт формат прочетох тук един човек беше казал, че можело или поне аз така разбрах, и как става това?

      Коментар


      • #18
        От: Kindle Paperwhite - коментари

        Колега, пропуснал си да прочетеш пост 3:

        "За въпроса за свялането на книги от Читанка - нужен е безплатен софтуер - Calibre . Поставяш книгите,свалени от Читанка или друг сайт в него и той ги преобразува във подходящия формат за Киндъл."

        Успех!

        Коментар


        • #19
          От: Kindle Paperwhite - коментари

          Не можем да се разберем, но все тая и без това имам по- наложащ въпрос: Пише, че моя киндъл може да поддържа
          Формати за книги Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC; HTML, DOC след конвертиране
          Формати за изображения JPEG, GIF, PNG, BMP след конвертиране
          а на мен защо не иска да ми качва нито снимки нито документи и дори не ми дава да ги конвентирам като използвам само калибре

          Коментар


          • #20
            От: Kindle Paperwhite - коментари

            Днес се опитвам да си поръчам до Норвегия един Киндъл и калъф от Амазон и познайте За калъфа всичко ок, за четеца - Buyers outside the U.S. cannot purchase the following types of items from sellers: video games, toy and baby items, electronics, cameras and photo items, tools and hardware, kitchenware and housewares, sporting goods and outdoor equipment, software, and computers.
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #21
              От: Kindle Paperwhite - коментари

              http://www.amazon.com/gp/product/B007HCCOD0?country=NO


              За можене, може, но се дължи ДДС и няма възможност да се поръча версията с реклами. Виж дали няма да ти излезе по-евтино от Англия. Нямам представа дали се дължат мита и ДДС за доставки от Англия до Норвегия.

              Коментар


              • #22
                От: Kindle Paperwhite - коментари

                Да, плащат се мита. Ще го търся из вътрешния пазар.
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #23
                  От: Kindle Paperwhite - коментари

                  http://www.amazon.co.uk/dp/B00CTUKFN...201725-6746865

                  Коментар


                  • #24
                    От: Kindle Paperwhite - коментари

                    Здравейте,

                    За да не отварям нова тема ще питам тук.

                    Интересува ме някой дали използва Kindle Paperwhite, конкретно и точно него. Вълнува ме дали подсветката (реално май е НАДсветка ) дали по някакъв начин уморява очите. Да, технологията на дисплея е същата като на останалите, но това, че не може да се изключи изцяло светлината ме притеснява. Някой има ли впечатления от първа ръка с машинката, защото от коментари в нета и видеа в тубата не мога да намеря конкретен отговор по тази тема.

                    Благодаря!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Kindle Paperwhite - коментари

                      Аз ползвам Paperwhite 2 от три години, през деня изглежда като обикновена страница, вечер на загасена лампа ми е супер комфортно за четене.
                      Подсветката е намалена на 5/24 през цялото време. Сравнено с десет часа на ден пред монитора, не мисля че е проблем.
                      124 -> 164
                      T4

                      Коментар


                      • #26
                        От: Kindle Paperwhite - коментари

                        С firmware 5.8.1 съм. Подсветката се изключва (не че виждам смисъл не уморява очите).
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X