Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin GLO - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin GLO - първи впечатления

    Картинките са от Garmin Mobile PC. Едната е от градски улици, другата - от средата на стаята. Виждат се спътници със странни номера, които явно са руските ГЛОНАСС. Повечето софтуери нямат нужните кутийки, за да покажат сигнал от всички спътници, които това чудо обработва. Точност под 3 метра поддържа на места, където обикновен, чисто GPS приемник често обърква на коя улица е или изобщо не дава координати (примерно в дълбоко дере). Координати наистина дава около 10 пъти в секунда, а не по веднъж на секунда като другите. Опресняването на положението на картата е неочаквано бързо, традиционното закъснение с половин завой го няма. Изключително приятно работи, веднъж като се подкара. Подкарването ми отне общо около 1 ден ръчкане, ама разпръснато в 3 месеца.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glo2.JPG
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5999155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glo1.JPG
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5999156

    За да не се борите като мен:
    1. Теоретично трябва да може да предава данни през USB. На практика някой си е оставил ръцете в драйверите за Windows и стават всякакви неблагополучия (например MobilePC просто гръмва с грешка и се затваря при получаване на първите валидни координати). USB е за зареждане с ток и толкова, данни се вземат през bluetooth.
    2. И да се опитвате да подкарате GarminMobilePC с този приемник на 64-битов Windows, даже и през bluetooth, няма да стане. Гръмва с друга грешка, ама все едно гръмва. Ползвайте 32-битов. Тук не знам кой е за бой, MobilePC работи устойчиво и в 64-битова ОС с всички други приемници, с които съм го пробвал.
    3. Паролата за bluetooth pairing е 1234, а не 0000 като на всички други устройства без копчета, които съм имал досега. Има го някъде в ситния шрифт на документацията.
    4. Garmin Mobile XT върху Symbian, свързано с това нещо, работи няколко минути и увисва. Отделно че настройването не е тривиално и не като други bluetooth приемници, ама няма смисъл да го обяснявам - все едно е безполезно. Май 10 точки в секунда или 20 спътника му идват много.

  • #2
    От: Garmin GLO - първи впечатления

    Добавка:
    Батерията е взаимно заменяема с Nokia BL-5C, Nokia BL-5CA, Nokia BL-5CB и BL-6C.

    Добавка 2:
    Като се включи към външно захранване, той се включва сам, освен това започва да зарежда и батерията. Но ако го изключите от копчето, спира да зарежда и батерията. А като го изключите от външното захранване, НЕ се изключва сам, докато не го изключите от копчето или не свърши батерията.

    Всичко това е много удобно, ако е постоянно монтиран в превозното средство, но иска специално мислене, ако искате да го заредите и да го вземете в чантата, за да е готов.
    Последно редактирано от Ясен; 06-02-13, 12:34.

    Коментар


    • #3
      От: Garmin GLO - първи впечатления

      Я моля те сподели, като на индианец. Има ли шанс да накарам китайско PNA да работи по-бързо по завоите? Това с Win CE5 и Garmin Mobile XT де, та май няма да стане, ама да си питам!?
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Garmin GLO - първи впечатления

        Ако можеш да го свързваш към външен приемник за GPS, вероятно си струва да се опита да се свърже към GLO. Но пък ще престане да е удобно, няма да е всичко в едно.

        Коментар


        • #5
          От: Garmin GLO - първи впечатления

          Много те моля за информация -
          1. Дали знаеш нещо за реалната съвместимост с iPad II и с iPad mini?
          2. Цената му в България (ако се продава тук) каква е? Тоест - дали има смисъл да се купува от САЩ, ако го има и тук на подобна цена. За информация - в Щатите като поогледах в pricegrabber цената му е 99$.

          Благодаря предварително!!
          :-)
          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

          Коментар


          • #6
            От: Garmin GLO - първи впечатления

            Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
            Много те моля за информация -
            1. Дали знаеш нещо за реалната съвместимост с iPad II и с iPad mini?
            2. Цената му в България (ако се продава тук) каква е? Тоест - дали има смисъл да се купува от САЩ, ако го има и тук на подобна цена. За информация - в Щатите като поогледах в pricegrabber цената му е 99$.

            Благодаря предварително!!
            :-)
            1. Нямам представа, поради липса на желание да се занимавам с ай-устройства. Но винаги може да се изпробва.
            2. Цената - аз го купих от sabin, но не знам по кой ценоразпис и за вас е по същия. Питайте него.

            Коментар


            • #7
              От: Garmin GLO - първи впечатления

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              1. Нямам представа, поради липса на желание да се занимавам с ай-устройства. Но винаги може да се изпробва.
              2. Цената - аз го купих от sabin, но не знам по кой ценоразпис и за вас е по същия. Питайте него.
              Благодаря за съвета!!! Беше полезен! :-)
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • #8
                От: Garmin GLO - първи впечатления

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Изключително приятно работи, веднъж като се подкара. Подкарването ми отне общо около 1 ден ръчкане, ама разпръснато в 3 месеца.
                Май и при мен ще се получи нещо подобно... Аз го взех, за да го ползвам основно с iPad II и с iPad mini.
                Поради някакви странни причини, след като тръгна и започна да позиционира на iPad II-ката, изведнъж реши (или решиха с iPad-a) и настана пълно недоумение... :-)
                И Glo и iPad-а показват, че са се свързали чрез Блутута, Glo-то показва чрез светоиндикацията, че е прекрасно свързан със спътниците, но реално програмките не могат да се позиционират. Ако пусна WiFi-то тръгва, ама то това не е целта..., защото Glo не работи а се получава инфото от мрежовите Интернет клетки...
                След няколко студени рестарта пак тръгна, но този следобед запецна и не ще.... "Дзверя" се кое и къде се омазва, но засега не ми ражда нищо главата повече... Ако някой има на идея - да помага... :-)))
                Реших пътьом да го използвам и на едно мое старо лаптопче, Асус ЕЕЕ с Win XP, сложих Garmin Mobile PC стартирах, ужким тръгна но и там се успах... :-( :
                1. Като начало ми прихвана Glo-то като аудио блутут устройство на Блутута... Реших, че рисунката надали е от значение, но след това софта на Гармин си работи, ама връзка със спътниците - ЙОК... И дотук.... Засега! :-)))

                Ако Ясен може да ми подскаже за Win XP къде бъркам - няма да е зле...!

                Но най-много ми е интересно какво става с iPad-чето и комуникацията му с Garmin Glo и защо нещио там ми се омазва....

                Накратко - засега това е... Ще го преборя, но не очаквах такава епопея де.... :-)))) Не ми се вярва да е нещо скапано апаратчето, понеже надали щеше толкова уверено да показва връзка със сателитите и създадена комуникация между него и iPad, ама де да ги знаеш какаво си се карат и "тепат" помежду си в борба за влияние и надмощие...

                Та - в заключение - ПРИЕМАМ СЪВЕТИ ВСЯКАКВИ!
                :-)
                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                Коментар


                • #9
                  От: Garmin GLO - първи впечатления

                  Успях да подкарам стабилно Garmin Glo на Windows7 Prof. Всичко си работи добре, хваща спътници, изчислява маршрути и т.н. За да тръгне обаче, се наложи при прихващането на блутута да му променя com порта от стандартния 6 на сигурно свободния при мен com 100. И всичко си тръгна и не се разпада....
                  Следващите дни ще боря iPad-a...
                  Ще информирам за случващото се...
                  :-)
                  Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                  Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Garmin GLO - първи впечатления

                    Да, своенравното GLO се представя като аудио устройство в bluetooth мрежите. Съответно така го изобразяват повечето устройства.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Garmin GLO - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Да, своенравното GLO се представя като аудио устройство в bluetooth мрежите. Съответно така го изобразяват повечето устройства.
                      Вярно си е със собствен характер... :-)
                      1. Забравих да кажа, че вчера го подкарах на Win7 Prof, който е 64 битов...
                      2. Днес тръгна безпроблемно и на iPad-а. Всъщност се оказа, че за да няма проблемите -тука има-тука няма, се налага най-напред да се включи Airplane Modе, като преди това сме изключили WiFi и Bluetooth комуникациите. След изключване на Airplane Mode се пуска първо Bluetooth, прихваща се устройството Garmin Glo и ако искаме, чак след това пускаме и WiFi комунацията. Не бива да пускаме WiFi преди Bluetooth. И през цялото време Airplane Mode трябва да работи. В противен случай се получават разни интерференции и реално Garmin Glo е свързано, но не работи... Ако нещата сес направят, както е описано преди малко - работи, та му плющят ушите!!! :-))))
                      3. Днес го подкарах и на Assus EEE-то с Win XP 32 битова.
                      4. Всъщност при подкарване под Win се оказа, че възлово важно е да се организира предварително Bluetooth комуникацията чрез създаване на свободен сериен COM порт. И след това в Garmin Mobile да се укаже, че връзката ще се осъществява чрез сериен COM порт с еди-кой си номер... (При мен на Win 7 Prof 64 битова версия е COM 100; при Win XP 32 битов е - COM 12...). За всеки случай на Win7 му промених битрейта на 32000.. По подразбиране зарежда 9400....
                      5. Ами това е. Работи си апаратчето и наистина е много по-бързо и по-чувствително от всички познати ми от преди това... :-)))
                      6 Опитах се да го свържа чрез Bluetooth и с Garmin Nuvi 3790 - ама ЙОК!!! Не става.... :-))))

                      Дано да съм бил полезен...

                      И накрая - понеже Manual-чето му е доста постно, май трябва да се информират купуващите го как реално става комункацията с iPad, iPhone и с Windows Mobile Pc във Windows.... Иначе има опасност да има рекламации на реално читави апаратчета заради недостатъчно ясно обяснените принципи на комуникиране с разлианите устройства...

                      :-)
                      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Garmin GLO - първи впечатления

                        Това, че на ай-ай-ай устройството bluetooth се бие с wifi няма нищо общо с ГЛО-то. И в какъвто и ред да ги пуснеш, wifi в някой момент ще зашуми bluetooth и той както е работил, ще спре. Това е ограничение на всички ай-ай-ай устройства - антената е обща, а софтуерът не успява да ограничи взаимното пречене при интензивен трафик (и както излиза, 10 пъти в секунда по 20-50 байта за блутута на ай-ай-ай устройството е интензивен трафик). От същата беда страда и мишката на мак-буковете. Връзката към GSM / 3G мрежата не би трябвало да пречи, та не знам има ли нужда да се влиза чак в самолетен режим.

                        За windows - да, трябва предварително да са свързани и това е ограничение на Garmin Mobile PC за всякакви GPS приемници. Веднъж свързани, се намират и през bluetooth, и през серийния порт и няма разлика в работата (тя все едно се случва през серийния порт). Битрейтът за виртуалните серийни портове досега за нищо не е имал значение, май никой не го и гледа. Но и аз имам навика да го премествам на максималното число.

                        Връзката към каквото и да е Nuvi е малко вероятно да стане поради недостатъчната процесорна мощност на Nuvi-тата за такъв поток от данни. Те и своите си едвам преглъщат. Но няма лошо да се пробва и на други модели.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Garmin GLO - първи впечатления

                          п.п. мануалчето му няма как да не е постно. Първо това не е "юзърско", а "професионално" устройство.
                          Garmin Mobile PC/XT е пенсиониран софтуер, Гармин не го поддържат и не го продават. В Мапсорс/Бейзкамп няма смисъл от този приемник, защото той не носи данни в себе си.
                          За Nuvi най-много да напишат, че не става, а те не са хората, дето ще го напишат черно на бяло.
                          За iPad, iPhone и тн - в рекламата му пише, че е предназначено главно за тях. Грижа на Ай-ай-ай устройството е, обаче, всичко да работи без узверът да мисли. Те се рекламират така, те да се оправят (прочее, тя не е и лесна задачата и това е заслуга главно на ай-ай-ай производителя).
                          Android-хората все едно се оправят с всичко сами и ако нещо съвсем не ще да работи, някоя умна глава от форумите му вижда сметката и то почва да работи. Тях никой производител не се напряга да ги съпортва, защото задачата е необозрима - 100 версии и модове, 1000 приложения и тн.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Garmin GLO - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Връзката към GSM / 3G мрежата не би трябвало да пречи, та не знам има ли нужда да се влиза чак в самолетен режим.
                            Сигурно е, че връзката на Glo с iPad не работи, когато не е включен самолетния режим, дори да е изключен преди това WiFi-то на iPad-а. Това го тествах многократно. Само когато предварително е пуснат самолетния режим и след това се включи Блутута на iPad комуникацията работи нормално. И което е интересно - ако след включване на самолетния режим пусна най-напред WiFi и след това Bluetooth - не ще да работи, а ако първо пусна Bluetooth и след това WiFi - работи нормално. Поне половин час си работеше нормално и с двата режима пуснати едновременно в тази му последователност....
                            Нямам си на идея защо, но две денонощия бая поцъках по устройствата, за да съм сигурен че е така.... :-) . Разбира се - май най-добре си е да си работи само Bluetooth, когато iPad се използва като чист GPS. Оказа се, че има бая софт за това.... Е, като всичко при "ябълките" доста бързо болшинството от приложенията започват да предлагат пълната версия срещу заплащане.... ама това е.... :-))))
                            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Garmin GLO - първи впечатления

                              И от мен за последен път по темата.
                              Ако изключим малко по-трудното първоначално ориентиране за подкарване и намиране на съответните работещи програми за Win и iPad, то
                              Garmin GLO се държи прекрасно и е превъзходен GPS приемник!!!

                              Мнооого по-добър и по-бърз от всички останали, които съм имал досега...
                              Но оживяването, особено на Гармин стриит пилот за iPad си е направо отделен разказ....

                              Като външен (за надграждане на лаптоп, iPad или iPhone) GPS приемник го препоръчвам горещо (само след като предварително сте наясно дали искате да jailbreak-нете iPad-а си, или дали ще си купувате официалните програми на Гармин за iPad) !!!
                              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X