Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 55 от 55

Тема: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

Място
    София
    Публикации
    4,828
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    И коя от двата посочени модела е гумата-компромис, като наблягам повече на това, че ползвам джипа изключително през зимния сезон?
    Не ти трябва компромис, а зимна гума,
    но в този случай аз не мога да дам съвет.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,584
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Не ти трябва компромис, а зимна гума,
    но в този случай аз не мога да дам съвет.
    Зимна гума, но с по-голямо междублоково разстояние и по-дълбок грайфер, че тази пролет от състезанието на Бяла МХ едвам издрапах с платформата.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Зимна гума, но с по-голямо междублоково разстояние и по-дълбок грайфер, че тази пролет от състезанието на Бяла МХ едвам издрапах с платформата.
    Иначе казано - баш Duratrac.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,499
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на evos Преглед на публикациите
    Патрола го оборудвах с Kumho Road Venture 31", a Мицуто с Дуратрак 31".Ще наблюдавам,какво точно ще се случва.Дано има сняг тая зима!!!
    При различни джипки сравнението е малко относителна работа, но за Kumho-то не съм чул твърде позитивни мнения. Изглежда добре, беше масова (на добра цена), ама нещо не бъкаше от възторжени фенове, поне във форума.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

edoors е офлайн
    Ентелегентно прозд!
    Старши участник | +ПЛ |* МСС *
    Място
    От скоро в София
    Публикации
    4,425
    Блог Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    При различни джипки сравнението е малко относителна работа, но за Kumho-то не съм чул твърде позитивни мнения. Изглежда добре, беше масова (на добра цена), ама нещо не бъкаше от възторжени фенове, поне във форума.
    Това важи основно за сняг, еле пък поутъпкан....

Място
    София
    Публикации
    4,828
    Точки (при гласуване)
    16

Това състезание не е ли по Гергьов ден ?! Не, че имаше зима де, но трябва да решиш кога и за какво ще ползваш джипа, и всичко ще си дойде на място.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,584
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Това състезание не е ли по Гергьов ден ?! Не, че имаше зима де, но трябва да решиш кога и за какво ще ползваш джипа, и всичко ще си дойде на място.
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...77#post2499877
    От 2007 г. ползвам джип, за да си мъкна платформата с АТВ-тата и ми е пределно ясно кога и за какво го ползвам. На предния си джип WJ за 6 и нещо години ползване имам 42000, 43000 км. общо. Повечето километри са изминати при зимни условия.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Sofia
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    6

Последните две седмици се двуомя дали да взема АТ или зимни гуми за зимата. След доста четене и размисли реших, че трябва да взема зимни гуми. Тръгнах по фирми да търся гуми но навсякъде ми заявиха, че няма този размер. Потърсих поне в 10 от водищите фирми. В една фирма представител на Nokian ми казаха – „ТО този размер е рядък и ако искате може да ви намерим nokian hakkapeliitta ама нали знаете те са на двойна цена – 600лв за гума“. Аз казах – а..ъ..ааа как така по 600 лв не са ли 350 а те не не те Nokian са по-толкова а и ще трябва да ги поръчате и ще ви ги доставим за поне две седмици. Честно казано много ме досърбяха пръстите да пиша на Nokian и да ги питам така ли се прави търговия и защо тяхните представители продават гумите им на двоини цени.
    Прибрах се в къщи и започнах да ровя по сайтове за гуми online ( размера на гумите ми е 235/85/16 ), там предлагат същите гуми за по 350 лв както и едина две по-евтини марки за зимни гуми между 240 – 280лв. Смятам да ги прозвъня и тях и ако и те имат зимни гуми с доставка след края на снега ще се ориентирам към по-добрите от AT гамата защото MUD гумите ми когато има сняг\лет само търсят канафка в която да ме хвърлят.

Място
    Варна
    Публикации
    117
    Точки (при гласуване)
    6

Отзиви от TOYO Open Country H/T или COOPER Weathermaster WSC? Това е единствената гума която на хартия отговаря на изискванията ми, уш качествена, имаща борд и на вид добра шарка. Интересува ме главно как се държи след 1 година употреба.
    Последно редактиран от Кристиян Костадинов ; 26-08-16 в 18:50

Място
    Космос
    Публикации
    1,763
    Точки (при гласуване)
    10

Ще се включа към чакащите за отзиви от вторият модел COOPER Weathermaster WSC, мисля да ги карам целогодишно?!

Място
    Варна
    Публикации
    117
    Точки (при гласуване)
    6

Аз вече не чакам, събота влезнах в магазина за гуми, показаха ми в моя размер няколко варианта и си избрах dunlop sp winter sport. Чисто афалтова си е, ама поне е с борд и е 51ва седмица на 2015г, а и цената е добра. 290лв с монтажа на 255/55 18.

Място
    Велико Търново
    Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

Какво ще кажете за Hankook Dynapro AT m. За зимата ще се държи ли адекватно?

AAF е офлайн
    Атанас Атанасов
    Утвърден участник
    Място
    Ямбол
    Публикации
    354
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на bay pres Преглед на публикациите
    Мисля да карам Фронтерата с калните гуми на зима.....Просто нямам други,нови Каймани,ама кални.Карал съм Нива преди години зимата с някъкви кални оригинални и помня ,че на утъпкано и лед беше зле.
    Имам и Омега ,имам и прилични гуми за нея ,но явно ще ги меня ,джипа само в дълбок сням,че които е имал Омега Б знае какво е с нея на зима.
    НЕДЕЙ!!! Имам го опита с предната джипка ZJ 5,2!!! На "бял" път става камбана. На лед са неудържими и това при 4 WD!!! Не смея да пробвам с WJ-я, ако е да е куадра драйв... Калните гуми са си за пролет-есен с дъжд и кал, без лед и сняг. на асфалт при отрицателни температури са откровено опасни са всички на пътя. Проба-грешка...

П.п.: BG Goodrich-a А/Т на мен ми вършат добра работа.
    Последно редактиран от AAF ; 04-11-16 в 20:31 Причина: 3,5 ракиЙ
    Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

Място
    Берковица
    Публикации
    178
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на koko717 Преглед на публикациите
    Какво ще кажете за Hankook Dynapro AT m. За зимата ще се държи ли адекватно?
    Не, 3 години ги карам целогодишно и зимата е с много компромиси, внимание и постоянен преден мост, а на утъпкан сняг е адреналин, Последната зима сложих чисто зимни toyo tranpath s1, може би 1 или 2 включвах предния мост при положение, че при нас снегорин минава веднъж седмично по график, но не редовно. Но всичко това е за дълго Терано с лека задница и не слаб мотор!
    TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
    www.kamino92.com

Място
    Пловдив
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

На косъм съм от закупуване на грабер ат2 - в общи линии тук във форума само добри впечетления от въпросните гуми.
    Това което малко ме озадачава обаче е защо в класацията от първа страница гудрича е след грабера(192) а по цена е доста по напред(250).
    Нормално ли е да е без белия надпис отстрани?
    Дали е запазено качеството от 2008 - 2009 от когато са всъщност повечето впечетления във форума?

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Сходни теми

1. Отговори: 637
    Последно мнение: 17-11-14, 14:26
  2. Отговори: 69
    Последно мнение: 11-02-12, 17:29
  3. Зимна експлоатация на Витарите
    От IvanBinev във форум SUZUKI
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-01-09, 10:49
  4. зимна експлоатация на АТВ
    От SSt във форум Технически дискусии