Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 55

Тема: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

zzlatev е онлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    9,338
    Точки (при гласуване)
    36

По подразбиране От: Офроуд гуми покриващи изискванията за зимна експлоатация

В събота и неделя ще карам с приятел, който от две години не ги е свалял от джипа, и ще докладвам.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

Място
    Габрово
    Публикации
    417
    Точки (при гласуване)
    4

Мисля да карам Фронтерата с калните гуми на зима.....Просто нямам други,нови Каймани,ама кални.Карал съм Нива преди години зимата с някъкви кални оригинални и помня ,че на утъпкано и лед беше зле.
    Имам и Омега ,имам и прилични гуми за нея ,но явно ще ги меня ,джипа само в дълбок сням,че които е имал Омега Б знае какво е с нея на зима.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

0895шест29410 .

Място
    София
    Публикации
    32
    Точки (при гласуване)
    0

Ще ми е първа зима с джип и съм с BFG All-terrain. Някой колега може ли да сподели от опит какво да очаквам?

Място
    София
    Публикации
    548
    Точки (при гласуване)
    9

Аз карам от може би 7-8 години всяка зима,но само зимата с Грабер АТ2,като от 235/70/15 стигнах до 33/12.5/15 и съм така да се каже възхитен,сега за първа зима ще пpобвам БФ Гудрич АТ/KO 31/10.5/15
    Pajero 2 LHD/LWB,3.5 V6/1997/208hp/LPG
    VW Golf III Cabrio 1.9 TDI/1997/110hp
    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    9,338
    Точки (при гласуване)
    36

Аз съм изкарал няколко зими с такива, дори съм участвал в спасителна акция с тях. Не са зимни гуми, но при винателно каране са много по сигурни от калните. На заледено и хлъзгаво бавно и внимателно, на неутъпкано и в дълбок сняг са добре
    www.ADV-Bulgaria.com

Място
    Пловдив
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    6

Goodyear wrangler duratrac мисля, че също ще стават.Доста мека гума с едър грайфер и ламелчета.

Място
    София
    Публикации
    2,049
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на svjokera Преглед на публикациите
    Аз карам от може би 7-8 години всяка зима,но само зимата с Грабер АТ2,като от 235/70/15 стигнах до 33/12.5/15 и съм така да се каже възхитен,сега за първа зима ще пpобвам БФ Гудрич АТ/KO 31/10.5/15
    Тъкмо отивам да си махна летните кални и да сложа 33-ките АТ2 от теб. Миналия февруари имах едно снежно качване с тях на Алеко - никакви забележки.
    Аз ще си ги ползвам като зимни гуми.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    Габрово
    Публикации
    417
    Точки (при гласуване)
    4

Равносметката ........в Габрово имаме тежко положение с мокър лепкав сняг .Покривката е 55-60см по официални данни.С калните гуми се движа,трудно но се движа.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

0895шест29410 .

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

От днес собственик на Goodyear Wrangler DuraTrac след качването на Mitshubishi Pajero 2 останах приятно изненадан,всичко по горе изброено се препокрива на 100%.Успех!!

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    9,338
    Точки (при гласуване)
    36

Обещанатата проверка. Говорих и карах заедно с човек, който от миналото лято кара Дуратрак, без да го сваля и през топлите месеци. Врътнал е 12 000 километра на джипа и според него миналата и тази зима няма разлика в поведението на гумите. Газихме заедно до 30 сантиметра сняг в планината на 25 и 26 октомври, а той после се прибра и в бедстващото Габрово, та таз годишните му впечатления са от тежък сняг. И тъй като му вярвам на 100%, не мисля лятото да слагам други гуми.
    www.ADV-Bulgaria.com

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,583
    Точки (при гласуване)
    25

А какво е мнението Ви за зимна експлоатация на Yokohama G012 Geolandar A/T-S и Максис AT 771?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Място
    Публикации
    7,583
    Точки (при гласуване)
    25

И още въпроси: Каква е разликата между TOYO OPEN COUNTRY H/T и TOYO OPEN COUNTRY A/T, коя от двете е по-добра за зимни условия?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Шумен
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    И още въпроси: Каква е разликата между TOYO OPEN COUNTRY H/T и TOYO OPEN COUNTRY A/T, коя от двете е по-добра за зимни условия?
    Разликата е че H/T се води повече шосейна гума,а обозначението накрая A/T означава All Terrain ,тоест гума за всякакви терени ,ето извадка от официалния сайт на Тойо
    Open Country H/T е гума за употреба на магистрала и шосето в града. Конструирана за оптимален комфорт на шофиране, тихи, с дълъг живот на протектора.
    Подходящи за Пикапи, Ванове и SUV, Open Country H/T предлага изключителен пробег, съчетан с безопасно шофиране на сух и на мокър терен..

Open Country A/T е гумата за всякакви терени - чувства се у дома си както на пътя, така и извън него. Многоцелевия протектор предлага изключително сцепление на мокра, хлъзгава и дори снежна повърхност.
    Конструиран за пикапи, ванове и SUV, Open Country A/T е една Оff road гума, която се държи цивилизовано на пътя с безшумно шофиране на пътя, с добавка от дълъг живот на протектора.

Място
    София
    Публикации
    4,811
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на tonitoy Преглед на публикациите
    Разликата е че H/T се води повече шосейна гума,а обозначението накрая A/T означава All Terrain ,тоест гума за всякакви терени ,ето извадка от официалния сайт на Тойо
    Open Country H/T е гума за употреба на магистрала и шосето в града. Конструирана за оптимален комфорт на шофиране, тихи, с дълъг живот на протектора.
    Подходящи за Пикапи, Ванове и SUV, Open Country H/T предлага изключителен пробег, съчетан с безопасно шофиране на сух и на мокър терен..

Open Country A/T е гумата за всякакви терени - чувства се у дома си както на пътя, така и извън него. Многоцелевия протектор предлага изключително сцепление на мокра, хлъзгава и дори снежна повърхност.
    Конструиран за пикапи, ванове и SUV, Open Country A/T е една Оff road гума, която се държи цивилизовано на пътя с безшумно шофиране на пътя, с добавка от дълъг живот на протектора.
    Колега, къв е тоя пререзказ ?!

Понеже, след бая мислене как да мина с един комплект гуми, се огледах в TOYO A/T, отидох да ги видя на живо, и се обедих, че това е гумата-компромис за всичко.

И да се има предвид, че при TOYO една и съща шарка при различен размер има различна дълбочина на протектора !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Място
    Публикации
    7,583
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    ...
    Понеже, след бая мислене как да мина с един комплект гуми, се огледах в TOYO A/T, отидох да ги видя на живо, и се обедих, че това е гумата-компромис за всичко.

И да се има предвид, че при TOYO една и съща шарка при различен размер има различна дълбочина на протектора !
    И коя от двата посочени модела е гумата-компромис, като наблягам повече на това, че ползвам джипа изключително през зимния сезон?

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    13,393
    Точки (при гласуване)
    33

И коя от двата посочени модела е гумата-компромис, като наблягам повече на това, че ползвам джипа изключително през зимния сезон?
    Eстествено, че А/Т е компромис Нали така BFG A/T не стават, Toyo A/T не стават, всичко АТ е достатъчно лошо и на пътя и извън него.
    А Н/Т = Highway Terrain изводите сам си ги прави.
    Аз съм с лошите и за нищо не ставащи Toyo A/T
    Ситуация с Сочи не выглядит для нашего общества как «позорно повели себя в 2014 и теперь наказаны», а как «успешно грабанули магазин в прошлый раз, а они, гады теперь охрану поставили».

Място
    София
    Публикации
    4,811
    Точки (при гласуване)
    16

Е като го плзваш "изключително през зимния сезон" ми задаваш отговор, ма той не е в предишният ми пост.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Място
    Публикации
    7,583
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Е като го плзваш "изключително през зимния сезон" ми задаваш отговор, ма той не е в предишният ми пост.
    А в кой пост е отговора? Джипа го карам като ходя на работа само когато не мога да стигна с л.автомобил, като ходя на ски и да си дърпам платформа с АТВ-та по състезанията.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,480
    Точки (при гласуване)
    62

За поведението през годините - при моите (Interco TrXus M/T) имаше лека разлика между първата и втората година и доста осезаема от там нататък. И разликата е главно на леко мокричък асфалт, независимо от сезона, а не толкова зимата на сняг или извън пътя.
    Макар и M/T-та, по принцип имат репутацията да се държат добре на сняг, имат дребни ламели и са от мек каучук. Бързо си заминават - 40-50000км целогодишно каране и остават на 5-6мм грайфер от доста дълбочък в началото. За кални гуми са и сравнително тихи. Също ми направи впечатление че горе-долу откакто се появи разликата в поведението на мокро (тоест - третата година), от тогава и започнаха да си заминават по-интензивно.

...но не са сктуални за тук. На нашия пазар ги няма, а на внос излизат скъпи. Като со купувах първия комплект не беше така. Сега бих се метнал на дуратраци, пак целогодишно. При цена от 250 кинта за 31-ци, струват почти колкото регенератите преди няколко години. А със сигурност ще се балансират на порядък по-добре. (Интеркото иска средно по 60-80 грама на гума, на някои и повече). Все пак говорим за GoodYear.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    вАРНа
    Публикации
    693
    Точки (при гласуване)
    4

Патрола го оборудвах с Kumho Road Venture 31", a Мицуто с Дуратрак 31".Ще наблюдавам,какво точно ще се случва.Дано има сняг тая зима!!!

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 637
    Последно мнение: 17-11-14, 14:26
  2. Отговори: 69
    Последно мнение: 11-02-12, 17:29
  3. Зимна експлоатация на Витарите
    От IvanBinev във форум SUZUKI
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-01-09, 10:49
  4. зимна експлоатация на АТВ
    От SSt във форум Технически дискусии