Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматика на Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с автоматика на Мерцедес

    Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
    По принцип при повечето аск смяната на маслото може да се нарече и опресняване.При нормалната сервизна операция производителя казва, че маслото се загрява(обикновено на 60-80 по целзий), източва се(има си начин за по-пълно източване) и се налива новото.От примерно 7 литра общо количество, обикновено се източват 3,5-4 литра старо масло.Там където е заложено от конструктора се сменя и филтъра(обикновено се сваля картер и след това се сменя филтъра и гарнитурата на картера-например петстепенен автоматик на w210).При голямата част от кутиите филтъра е вътре в корпуса и е възможна смяната му само при отваряне на кутията(разбирай ремонт), същото нещо важи и за маслото, което се сменя с ново(цялото количество) тогава.При отварянето всичко е източено до капка от всякъде(хидротрансформатор, помпа и т.н.).Обикновената смяна/опресняване на масло обикновено се нарича drain and refil и при нея винаги остава определено количество старо масло, но това е заложено от конструктора(а както казваше един обучаващ ме, когато му задавах разни въпроси - виж сега, нема да спорите с конструктора) и не е проблем, стига да се спазват сервизните интервали за смяна и да налива ново масло по спецификация, а не отработено такова.От друга страна в момента има много аск(например японски на aisin) при които смяна на масло не е предвидена от конструктора, а само доливане при установено намаляване на нивото на маслото и/или установен теч.При подобни кутии производителя дори не предвижда за момента ремонт на кутията при проблем ами смяната й с нова.
    Не се сърди на колегите, правилно са ти казали първо да смениш маслото с НОВО, търсенето на решение на проблема винаги започва с тази процедура.Другото е, че не може всеки да знае всичко и е трудно да се разбираме едни други за да си помогнем през форума, но ако четеш внимателно, в мненията освен шеги и други неща, ще откриеш и много полезни НАСОКИ към решението на проблема.И аз се занимавам от 12 години и са минали десетки или стотици кутии, но и аз срещам проблеми и то когато съм поверил ремонта на един от най-опитните ми служители, с който до сега не съм имал проблеми с кутия.Затова и питам за насоки в темата под твойта.Просто намери сервиз да ти я оправят, ако изобщо имаш сериозен проблем.За съжаление сервиз/майстор не мога да ти препоръчам, пробвал съм повечето известни в София и при всичките се е получавала по някоя издънка, което не е толкова ненормално.Който не работи, той не греши.Така че ти пожелавам да нацелиш правилния човек, да ти свърши работа и да си доволен.
    Благодаря за отговора открих темата във форума не за да отремонтирам скоростите сам а за да събера повече информация за да не се получи издънка с прибързана диагноза нормално е когато получиш два различни отговора на един въпрос да подложиш на съмнение всеки от тях.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с автоматика на Мерцедес

      Дорде не махнеш старото /опреснено хаха/ масло от друга кола, което е със съмнителни качества няма как да получиш различен съвет от този, смени си маслото и пиши пак...

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с автоматика на Мерцедес

        Братя колеги, ще може ли да ми препоръчате на мен някой свестен майстор за обслужване от София или около София ? (Става дума за 722.6)

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с автоматика на Мерцедес



          http://www.piesecutieautomata.ro/Cat...EDES-722-6.pdf

          http://www.sonnax.com/publications/c...shudder-part-i

          http://www.sonnax.com/system/pdfs/93...pdf?1289926275

          Шпрехен зи дойч???

          Ей за едни 100 долара се стискаш..........метни едно около на пьрвия линк,после втория после видеото и после се обади на Стоян и не му казвай колко знаеш,той знае по 100.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с автоматика на Мерцедес

            Е ти пък, той си сипва старото масло от другата кола в скоростите, та 100$ ще профука за благотворителност...

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с автоматика на Мерцедес

              200 са,а се вьрже са си 200,и аз и брата сме на клона.

              За са затвьрдим доларите,тая тема от 5 страница ако не ти се чете от началото и бюлетина на Гугьл да не кажеш,че си ги измислям.


              http://www.offroad-bulgaria.com/show...highlight=NAG1

              Бюлетинчето - AR27.55-P-0100A
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                200 са,а се вьрже са си 200,и аз и брата сме на клона.

                ....
                Тцъ, тцъ, тцъ.....
                Умора нямаш направо...

                Поздрави на фамилията.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                  Е за 200 вече ептен нямаш шанс, сори. Неколко литра масло за мерцедесова кутия не знам, какви пари са, но все ще стигнат 200 гущера. Дано не съм прав, но съм силно вчепетлен от това опресняване и габровец не знам дали можи да го измисли...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    .... и габровец не знам дали можи да го измисли...
                    Потомствен габровец, с шотладнска жилка - дори, пак не би се сетил...

                    Мерседесе, мерседесе, Бенц да не си в тия ръце....

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                      Поздрави на фамилията.
                      Да ти се врьща тьпкано.

                      Насов,маслото ФУКС ТИТАН 4134 тук е около 10 долара,в БГто е около 15 кинта литьра или поне това сьм запомнил,пьлна смяна е 9 литра,с маркучите около 10,мьрзеливата смяна е 5,а кутията тук струва колко колата.Аз поне сьм беден и шубелия гледам да не си играя с чорби от едната на другата
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                        Е то и аз с тая нагласа платих по 50 кинта литъра за кутията на х-а, че само едно било подходящото, а вътре имаше атф. Обаче после явно се разшаваха разни утайки вътре и стана весело. Новото масло пише в нета е агресивно и откача де що има шлака... /Не се шегувам, 1-во бмв, а тогава и само на няколко дни беше, знам, че има разни чалъми по кутията и така/. И до ден днешен, не знам дали е така това с едното възможно масло, има и такива машини, а за тая го дават да не се сменя. Пък беше сменяно, а че не беше правилното си личеше от работата на кутията, успиваше се в завой яко. Може човека да не му се рискува със силно да сменя /е тука вече се шегувам/.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                          Насов, ATF значи масло за автоматични скоростни кутии.
                          Производителя е казал императивно, какво масло се слага, как се сменя, кога се сменя.

                          Който не чете и не изпълнява инструкциите, прави те такива постове, като тоя, по форумите, и после реве като убодена мечка, че Бенца, БМВ-то, VW-то или квото там било, е пълен боклук...

                          Интересно, че продължавам да пиша в тая тема.
                          Единственото полезно за мен е, че пратих поздрави към Сан Диего на приятелите ми. И го повтарям с удоволствие.

                          Наздраве!

                          Към автора на темата - колега, иди при Стоян, и спри с експериментите. Като не щеш при Стоян, иди при арменеца, ако не щеш там, иди при Петър.Ако искаш при софиянци - иди при Недко, ако там те изклатят, иди в Джемини,ако и там те изклатят - като идеш при следващия, кажи къде си ходил преди това...

                          Или си я оправи сам кутията.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                            АТФ е за скорости, става и за ръчни /примерно на диското с такова карам/, а става и за хидравлика. Някои кутии обаче не го кльопат. Както казах, бяха му сипали атф и не беше добре с него.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              АТФ е за скорости, става и за ръчни /примерно на диското с такова карам/, а става и за хидравлика. Някои кутии обаче не го кльопат. Както казах, бяха му сипали атф и не беше добре с него.


                              Добре, бе, друже - за всяка кутия си има написано - какво се туря вътре. Естествено, че знам, че има ръчки, които вървят с АТФ, дори съм чел някъде, кои точно и на коя марка са, ама какъв е смисъла от дискусията?

                              Какво може да налеем, и колко може да минем с налятото!

                              Ако е това, направо да се пишем в темата за универсалния модификатор Хадо, май беше...

                              Туряш шарлан от фритюрника, ама не от сегашния, а от предишното пържене, щото оня е в сегашния фритюрник, и малко мерудия, и глей кво става...И малко водород от HHO клетката - за аромат...

                              ТНТМ е крайно непрепоръчително срещу препоръките на производителя, но сайбията си е прав - който плаща, той поръчва музиката....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                                4134 е 26лв. 3353 е 21лв.Аз поне на толкова го намирам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X