Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматика на Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с автоматика на Мерцедес

    Мен па ми е чудно що вьобше си играеш ми не я караш до откат и като спре да и смениш направо кутията???Без значение за коя кола.

    В Пловдив майстора го виждаш кой е,ако поровиш ще намериш и магазин в нета който продава туби / не литьрчета / масло каквото ти трябва на сьвсем нормална цена.После или отиди на бик да оправи колата или след време бика ще те оправи теб,кутията се точи цялата или с помпа или с откачане на маркучите и припалване.
    Бика принципно ако е рогат си има и диагностика за кутията,и адаптация може да и направи и да я занули,че и да ти каже какво си иска нещото и от какво страда и какво да му внимаваш.Ако това го няма и не го може не е бик ми крава и чакаш да роди.

    То ташак ма много пари трябва да има човек за тия експерименти и дано сьм прав,сьс здраве да си ги харчиш.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с автоматика на Мерцедес

      Автоматика не записва грешки , ходих не при един майстор а придвама веднага след като взех колата проблема не се появи нито при единия, първия без да се качи даже предписа смяна на радиатор вкарвала антифриз в скоростите а втория иска да сменя турбината скапвал се бил някъкъв клапан . Затова решихме да сменим маслото в скоростите с такова което има ресурс за 20000 км зада изключим поне първата диагноза .Benzboss незнам за кой маистор говориш може и при него да сме ходили масло знам от къде да взема и от маркучите може да се източи маслото само от радиатора ,а за бика засега си го дръж при теб сигорно се разбирате щом го препоръчваш. Пробата с маслото е по безобидна от колкото смяна на части на сляпо а и двамата маистори са работили в мерцедес не цетирам имената им защото може все пак единия поне да е прав. След смяната претрисане не е имало а с изтиване то на времето колата прояви нервното превклюяване .
      Последно редактирано от plamen_9; 18-01-13, 21:08. Причина: допълване

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с автоматика на Мерцедес

        Първо вземи си оправи правописа!
        Второ - с рогата напред до под кривата круша!
        Масло се сменя само с ново!Всичко останало е пародия! Няма механик ,който да си разбира от работата и да те посъветва обратното !
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с автоматика на Мерцедес

          За маслото го разбрах и отчетох като грешка .

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с автоматика на Мерцедес

            След като е отчетено като грешка е време да се предприеме нещо за нейното отстраняване!
            BENZBOSS-а ти е написал как се точи до "дъно" кутията.Като източиш маслото ако е пресечено значи първия ти майстор е уцелил и има антифриз там дето не му е мястото.Следва промивка на кутията , смяна на филтър и ново масълце (по каталог ).Тестваш и ако проблема с рязкото превключване не е решен отиваш при специяалист на автоматични скоростни кутий.Това ,че въпросните майстори ,който са я гледали(не диагностицирали) са работили в Мерцедес не ги прави спецове по АСК!
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с автоматика на Мерцедес

              То хубаво е написал но не е верно . Няма начин да се източи маслото от турбината без да се свали от колата в нея се събират около два литра мисля. Ще се радвам да греша ,но за момента незнам някой да е успял.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                А ти колега от къде аджаба знаеш кое е и кое не е правилно?
                От всичко направено по автомобила не показваш по никъкав начин , че разбираш изобщо какво правиш .Тук има доста техническо грамотни хора включително BENZBOSS , който по свой си начин се опитват да помогнат НО НЕ И ДА НАВРЕДЯТ някому.
                Оставям изводите да си ги вадиш сам и успех с доусакатяването на мерца
                Uaz 469 2.4 D MB
                KTM 600 ROTAX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                  Благодаря надявам се да си прав за участниците в темата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                    Първоначално публикуван от plamen_9 Преглед на мнение
                    То хубаво е написал но не е верно . Няма начин да се източи маслото от турбината без да се свали от колата в нея се събират около два литра мисля. Ще се радвам да греша ,но за момента незнам някой да е успял.
                    Не е вярно казваш. Да вържем един бас? $100.00? Ако ги загубя, ги имаш до 24 часа. Ако ги спечеля, ги носиш на модератор да ги даде за някоя благотворителна акция? Е?
                    ааа, сега брата /бенцбос/ вика да се включел с още $100.00. Хахаха

                    Намери си правилния майстор. Кажи от къде си да препоръчаме някой. Ама след баса...

                    За участниците в темата- има и редовни, но повечето са си с тракащи сачми. Пази се и не вярвай на никого!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                      Така де,брата пишеше от телефона,а аз карах та верно влизам и аз сьс 100 долара у вьргала.

                      Жокерче - радиатор Валео на Ската не се слави с добра слава,ако е вкарал антифриз у маслото и ти си го лепнал това масло на Е класата си еба и бика и бичето,и двете коли на трупчета.Бика си го дьржа,ти кажи за баса и да видим кой прав и кой ако не е друсва 100 кинта за някоя акция там в БГто.

                      Повече жокерчета няма,че 100 долара са си 100 долара как вика ония у вица.



                      А кажи сега и не се нервирай,а за да ти помогне някой още повече вземи та напиши поне кьде си.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                        Обади се, ако искаш де, че бая глупости ще сътвориш още.
                        ТЛК 80 4,2ТД-95г

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                          Пишеш за проблем в USA форум всеки се опитва да помогне ,пишеш в руски форум всеки си мълчи ,пишеш в български форум всеки гледа да те изкара глупак . По проблема с превключването нито дума, за експеримента с маслото какво ли не . Маслото което налях е на 50 процента от ресурса си и е от кола, която няма никакъв проблем .Направих го за да не се пресече новото масло което така или не вече бях купил.
                          Сега от начало .За да отхвърля проблема на е класата със спукан радиатор слагаме новото масло на с класа ,която е без проблеми и рискувам да пресека нейното старо масло наливайки го в е класата ,която претресе само веднъж по време на покупката . Проблем след това не е имало докато паднаха температурите, грешки не записва . Какво казват майсторите не пиша за да не подведа някой ,който може да даде разумно предположение .
                          От Пловдив съм .
                          Последно редактирано от plamen_9; 19-01-13, 08:20.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                            Първоначално публикуван от plamen_9 Преглед на мнение
                            Пишеш за проблем в USA форум всеки се опитва да помогне ,пишеш в руски форум всеки си мълчи ,пишеш в български форум всеки гледа да те изкара глупак . По проблема с превключването нито дума, за експеримента с маслото какво ли не . Маслото което налях е на 50 процента от ресурса си и е от кола, която няма никакъв проблем .Направих го за да не се пресече новото масло което така или не вече бях купил.
                            Добре, извинявай! Няма повече, обещавам. Ето ти съвет за скоростната кутия- вкарай колата в гараж и изчакай до Май месец. Ако пaк включва твърдо, значи не е от студа. После ела пак и кажи на какви координати си да ти кажем къде да отидеш. Ако пак не кажеш, тогава измий колата и я продай. Така проблема ще е решен. Гаранция!

                            Колега, проблема се започва в ново масло. Ако пак прави така, се кара на диагностика. Там май казват кой пакет дискове какво прави. И от там нататък се започват ремонти, настройки, зануляване ... Другия вариант е да чакаш да се появи Drukman с шепата с боба. Познава ша знайш!
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                              Първоначално публикуван от plamen_9 Преглед на мнение
                              ....
                              От Пловдив съм .
                              Иди при Стоян, и не си прави експерименти с колата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с автоматика на Мерцедес

                                По принцип при повечето аск смяната на маслото може да се нарече и опресняване.При нормалната сервизна операция производителя казва, че маслото се загрява(обикновено на 60-80 по целзий), източва се(има си начин за по-пълно източване) и се налива новото.От примерно 7 литра общо количество, обикновено се източват 3,5-4 литра старо масло.Там където е заложено от конструктора се сменя и филтъра(обикновено се сваля картер и след това се сменя филтъра и гарнитурата на картера-например петстепенен автоматик на w210).При голямата част от кутиите филтъра е вътре в корпуса и е възможна смяната му само при отваряне на кутията(разбирай ремонт), същото нещо важи и за маслото, което се сменя с ново(цялото количество) тогава.При отварянето всичко е източено до капка от всякъде(хидротрансформатор, помпа и т.н.).Обикновената смяна/опресняване на масло обикновено се нарича drain and refil и при нея винаги остава определено количество старо масло, но това е заложено от конструктора(а както казваше един обучаващ ме, когато му задавах разни въпроси - виж сега, нема да спорите с конструктора) и не е проблем, стига да се спазват сервизните интервали за смяна и да налива ново масло по спецификация, а не отработено такова.От друга страна в момента има много аск(например японски на aisin) при които смяна на масло не е предвидена от конструктора, а само доливане при установено намаляване на нивото на маслото и/или установен теч.При подобни кутии производителя дори не предвижда за момента ремонт на кутията при проблем ами смяната й с нова.
                                Не се сърди на колегите, правилно са ти казали първо да смениш маслото с НОВО, търсенето на решение на проблема винаги започва с тази процедура.Другото е, че не може всеки да знае всичко и е трудно да се разбираме едни други за да си помогнем през форума, но ако четеш внимателно, в мненията освен шеги и други неща, ще откриеш и много полезни НАСОКИ към решението на проблема.И аз се занимавам от 12 години и са минали десетки или стотици кутии, но и аз срещам проблеми и то когато съм поверил ремонта на един от най-опитните ми служители, с който до сега не съм имал проблеми с кутия.Затова и питам за насоки в темата под твойта.Просто намери сервиз да ти я оправят, ако изобщо имаш сериозен проблем.За съжаление сервиз/майстор не мога да ти препоръчам, пробвал съм повечето известни в София и при всичките се е получавала по някоя издънка, което не е толкова ненормално.Който не работи, той не греши.Така че ти пожелавам да нацелиш правилния човек, да ти свърши работа и да си доволен.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X