Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

    Здравейте,
    Отскоро съм във форума, но напоследък го посещавам по често защото се интересувам от покупка на кола 4Х4.
    Прочетох доста постове с идеята че ще намеря бърз отговор за това което търся, но не успях и затова се надявам вие да ми помогнете в избора.
    Значи основната идея е за Японски СУВ 4Х4 който като цяло ще се ползва за семейна кола и ще се кара предимно по асфалт и рядко за риба и по черни пътища до вилата, като до там пътя е 700м черен и наклона не е за пренебрегване, а като се замисля и че имам намерение да тегля каравана до 1000кг по по тези пътища... се интересувам дали СУВ ще ми свърши работа. Също така се има в предвид разхода на гориво.
    Бюджета ми е 10 - 12К и е желателно колата да е след 2000 година.
    Спрял със се на следните модели: Toyota RAV 4 II, Subaru Forester, Mitsubishi Pinin или Outlander.

    Моля за съвети и предложения от ваша страна.
    Поздрави.

  • #2
    От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

    От изброените-Субару.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

      Кажи бюджета! Също така, колата евридейка ли ще е или второ МПС?
      А от изброените - с тази каравана, по този наклон - нито едно няма да ти свърши работа.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
        Кажи бюджета! Също така, колата евридейка ли ще е или второ МПС?
        А от изброените - с тази каравана, по този наклон - нито едно няма да ти свърши работа.
        subaro с бавни какъв точно ще му е проблема?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

          Не му ли дават 750 килограма да тегли?

          То и на С класа 2.0 и на S600 едни кила им дават да теглят ма това е друг въпрос.Тон каравана по стръмно ще влачи ли и законно ли ще я тегли Субарцето?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

            Ако намериш такова животно, говори за двама!

            Я се зачетете- 700 метра черен път с наклон и каравана 1 тон. И Subary. Аз ли нещо не разбирам...?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

              Колега насочи се към други джипове,че от тия нито един не става за това за което го искаш,аз по цяло лято тегла каравани(моята и на приятели).Насочи се към по-тежък и голям джип,за да не те обърне някъде караваната,защото 1 тон каравана си е сериозна работа,ще има да те мята по завоите...

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                Още едно мнение, че на така поставената задача няма решение. За асфалт ще теглят, ама намеси ли се черното, еле па и наклона... Требе гоУем мотор с гоУеми спирачки, те вървят с гоУем разход. Или с други думи всеки иска едни триста лева заплата да му стигат вечер да си ляга с Анджелина Джоли, ма нЕма.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                  Колега си разхожда караваната 1300кг. с Форестър 2.0 с бавни. Никакъв проблем. Обикновено лятото я навира в Шкорпиловци. Но ако наклона е голям по-добре по-сериозна машина. Иначе на Аутбека му дават 1900кг прикачен, на Форестъра не помня точно колко, но е близо. При така поставените условия като че ли дълго Паджеро.
                  ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                  Е250 1998-продаден
                  Субару Пустош

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                    Тия 700м черен път минавали ли сте ги досега с караваната?
                    "наклонът е значителен" не е много точна информация...
                    При така зададените условия джипката задължително трябва да има бавни скорости. Например аз без проблем тегля с Гранд Витарата лодка на ремарке около 600кг по голям баир с неравности на първа бавна без газ (на около 1000об/м) с цел да не повредя лодката по бабуните и камънака...
                    А това, че 1 тон каравана ще те завлече по завоите... Малко несериозно... Все пак караваните имат собствени спирачки и са направени за дълги преходи с висока скорост...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Не му ли дават 750 килограма да тегли?
                      750 е за ремарке без спирачки. Със спирачки обикновено дават колкото е собственото тегло... А на тия с бавни скорости и повече...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                        Караваната не е като ремаркето,голямата и височина е проблем за малкия и лек джип,не че няма да я тегли,и да ще го дърпа по завоите и то много яко,а да не говорим за черен път по наклон и баир...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                          и ние сме виждали и теглили ремаркета... ама не ми се изпада в спорове... както и да е...



                          1500килограмов джип с бавни скорости, 129кс и над 300НМ въртящ момент без проблем тегли ремарке, каравана, колесар /каквото се сетиш/ тежащо 1000кг... Не говорим за офроуд в пресечена местност, а за места до които каравана може да стигне цяла, не на парчета...

                          Наслушал съм се на бисери от типа "Не ща каравана, щото съединителя ще замине от София до Созопол" (казано от колега с Патрол дълга база...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012012303.jpg
Прегледи:2
Размер:101.1 КБ
ID:5445106Колега ей тази лодка я дърпам всяка година поне по 2 пъти от Бургас до Черноморец и обратно. С една Опел Зафира дизел, а и наклоните от пристанището не са малки, но по асфалт. Почти не я усещам освен при тръгване. Ремаркето е СЪС спирачки и общото тегло е около 1100кг. Зафира=предно предаване=4х2. Но извън пътя нямам работа....
                            Затова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-05-14-098.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5445107 >2000кг вече си иска 4х4 и то голяма, в момента се придобива.
                            Но имай нещо важно предвид, по-голямото носи по малко грижи/за тегленето/. За мен тегленето с Опел-та бе лека авантюра на 20км. и обусловена от липсата на подходяща джипка.
                            Изборът естествено е твой, но щом питаш, се заслушай в мненията на колегите, но не залитай към най тежките.....
                            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при избор на японски СУВ 4Х4

                              2000кг и с 4х4 не става по черен път... То дори колесара сам по себе си геометрично не става за лош черен път - говориме за нещо от сорта на 7 метра... Това на мойте снимки е 820см до 2700кг общо тегло - заедно с колата става "Long Vehicle" - колко ТИРа сте виждали по язовирите...

                              В най-добрият случай на черно ще пуснете кораба и няма да може да го извадите...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X