Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS с характер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ABS с характер

    Та така.Още като я купувах колата(Спортидж ТДИ) светеше лампата на АБС-а, и той съответно не работеше.Много колеги с Кий ми казаха още тогава, че това не е недостатък, а даже плюс.В процеса на употреба и аз се убедих, че е така.Да ама не.Проклетия АБС си има характер.Когато времето е влажно или вали дъжд, проклетата лампа изгасва и АБС-а започва да работи като луд.Сега ми се върти идея в главата, да открия от къде се появява това нещо, да го оправя и след това на същата линия да изкарам копче чрез което да мога да включвам и изключвам АБС-а по свое желание.Някой коли я имат тази опция, но не и Спортиджа.
    Ако някой има идеи по въпроса нека сподели!
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: ABS с характер

    А сигурен ли си, че просто не работи нормално, защото на сухо е трудно да го задействаш, а най-лесно сработва на мокро. Не знам какви предимства виждаш на това да нямаш АБС, ако говоим за нормално каране по асфалт. По добре си го оправи или сиго карай така, щом работи когато трябва.

    Коментар


    • #3
      От: ABS с характер

      Причината най-вероятно е окислени клеми на куплунгите на датчиците. При по-висока влажност тока успява да пробие.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: ABS с характер

        Колега и аз имах почти идентичен проблем. Оправих го, като причната беше в куплонга да датчика на АБС. На моята датчака е на задния диференциал. Отстраних куплунга, с калай обработихме краищата на кабелите и ги свързахме директно, като ги изолирахме против влага и др..

        Коментар


        • #5
          От: ABS с характер

          В самия диференциал ли влиза въпросния куплунг?
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #6
            От: ABS с характер

            Не. От датчика излиза кабел с дължина около 15 см.. Същия завършва с пластмасов куплонг, който се свързава с кабела, който се намира отдолу на купето.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X