Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един Въпрос за гуми втора употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Един Въпрос за гуми втора употреба

    Здравейте колеги,
    Днес видях една обява за гуми втора употреба. Та да питам. Колегата продавач е писал, че две от гумите са с 2 мм по изтъркани от другите т.е. едните са 7 мм а другите 5 мм. Та въпросът ми е дали нещо ще прецакам нещо на джипката ми (Туарег) ако сложа такива гуми?
    Поздрави
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

  • #2
    От: Един Въпрос за гуми втора употреба

    Първоначално публикуван от kpaliev Преглед на мнение
    Здравейте колеги,
    Днес видях една обява за гуми втора употреба. Та да питам. Колегата продавач е писал, че две от гумите са с 2 мм по изтъркани от другите т.е. едните са 7 мм а другите 5 мм. Та въпросът ми е дали нещо ще прецакам нещо на джипката ми (Туарег) ако сложа такива гуми?
    Поздрави
    На машини 4х4 се слагат еднакви търкалета.
    Като караш такъв дзвер не ти ли останаха цифри за убай цървули?
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Един Въпрос за гуми втора употреба

      Еднакво изтъркани втора употреба едва ли ще намериш.Чисто нови да вземеш,пак може да има разлики.2мм. не е проблем според мен.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • #4
        От: Един Въпрос за гуми втора употреба

        Ако гумите са еднакви по размер 2 мм разлика няма да има никаво значение за дифовете или каквото и да е друго по колата. Но за втора употреба виж какъв е ДОТ-а на гумите. До 3 години се приемат за "нови", до 5 - са ОК, но на 7 години се препоръчва да се изхвърлят независимо от дълбочината на грайфера.

        Коментар


        • #5
          От: Един Въпрос за гуми втора употреба

          И нови да сложиш рано или късно ще имат разлика,така че смело......

          Коментар


          • #6
            От: Един Въпрос за гуми втора употреба

            Гумите са еднакви като марка и размер, дот-а е 1210 така че за това се метнах на тях. А според мен отностно за това дали са нови мисля, че задължително е зимните гуми да са нови, а за летни ( не че подценявам лятото като сезон) все си мисля, че едни гуми на дот 2010 г не са стари за две лета да се карат.
            Поздрави
            VW Touareg R5 2005
            Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
            Ford Everest 2,5 2006
            Крис

            Коментар


            • #7
              От: Един Въпрос за гуми втора употреба

              Слагай по-малко износените отпред. След 20000км те ще са с 2мм по-малки от задните.

              Коментар


              • #8
                От: Един Въпрос за гуми втора употреба

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Слагай по-малко износените отпред. След 20000км те ще са с 2мм по-малки от задните.
                А Ясене бъркаш се . Износените изцяло от лявата страна на джипа а по големите от дясната. Така като седне колегата в джипа няма да се забелязва разликата от 2мм
                Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 16-01-13, 19:41.
                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                Коментар


                • #9
                  От: Един Въпрос за гуми втора употреба

                  Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                  А Ясене бъркаш се . Износените изцяло от лявата страна на джипа а по големите от лявата . Така като седне колегата в джипа няма да се забелязва разликата от 2мм
                  Нали? И летите джанти от страната на дискотеката.

                  Зайко, калпазанин такъв, как успя да напишеш 2 изречения без грешка?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Един Въпрос за гуми втора употреба

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Нали? И летите джанти от страната на дискотеката.

                    Зайко, калпазанин такъв, как успя да напишеш 2 изречения без грешка?
                    Дабе да и бис грешка невиждаш ли че съм се редактирал сто пъти.
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • #11
                      От: Един Въпрос за гуми втора употреба

                      И той като Тони диктува, а пише жена му...

                      Относно гумите-2 мм ралика при иначе абсолютно еднакви гуми могат да се появят при каране с различно налягане. Едва ли има човек който не е карал с различно налягане на гумите на задвижващия мост. Това при коли 4х2. Там диференциала обира разликата, като тя е толкова малка,ч е на практика диференциала не я усеща. При каране в завой, или още по-сериозното-правене на маневри диференциала работи много повече отколкото да компенсира разликата в диаметрите на двете гуми. Същото е и при два двигателни моста. Даже и да няма централен диференциал-няма да има абсолютно никакъв проблем. Витарата я карам често с различно напомпени гуми(разликата е ясно видима), и не съм имал проиблем от това.
                      Та вземай гумите и карай. При тези модерни коли всичко е направено така, че шофьора да не мисли, а само да се кефи от карането. Тя колата си мисли за всичко...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Един Въпрос за гуми втора употреба

                        Айде стига спам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Един Въпрос за гуми втора употреба

                          колеги благодаря за отговорите. Много изчерпателни (както винаги ) с хумор и приятелско настроение.
                          Поздрави
                          VW Touareg R5 2005
                          Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                          Ford Everest 2,5 2006
                          Крис

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X