Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

    Необходим ми е адаптер за захранване на камера от автомобил. Батерийте тотално се скапаха, но е възможно да се ползва захранване от запалката на автомобил.
    С електротехниката не съм на ти, но мога да събера някоя схемичка. Батерията е литиево-йонна 7.2 В, 7.2 Ач.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bt-70651be.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5998882
    Ще съм бладарен да споделите по-бюджетни идеи защото ще се наливат лични средства в "богата фирма - бедно положение".

  • #2
    От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

    Значи всъщност ти трябва 8 волта. Почти съм сигурен, че батериите подлежат и на рециклиране.

    Само че трябва да кажеш колко ток харчи камерата или изобщо каква е.

    Коментар


    • #3
      От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

      След като дадохме заявка за нови батерии, ни отговориха, че са много скъпи и на този етап да се оправяме сами. Та като почти всичко в милата ни родина, нещо за което е дадено десетки хил. лева, сега трябва да събира прах в някой склад, пък ни върши много хубава работа.
      С тази батерия/може би с 2 бр./ и дават повече от 4 часа работа. Потреблението на ток е по-голямо в първите 1.5-2 мин.
      Камерата всъщност е такава: http://www.sagem-ds.com/IMG/pdf/D1351E-JIM_LR.pdf, но с побългарено допълнително оборудване и невъзможност за ползване на външен токоизточник.

      Коментар


      • #4
        От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

        Естествено, че сами. Елементи по 3.6 волта / 2Ач се намират за 15-ина лева, батерията се отваря и всичко се подменя.

        Коментар


        • #5
          От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

          Зарядното за батериите има термо сензор/или нещо подобно/ и за това предполагах, че са по-особени. Напоследък и този сензор ни създава много проблеми - отчита грешка и невъзможност за зареждане.
          Последно редактирано от TONI 1977; 16-01-13, 20:34. Причина: правопис

          Коментар


          • #6
            От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

            Нормално. Изфирясали са елементите. Трябват нови. Отваря се, вижда се какви са, купуват се, подменят се с големийо поялник и - газ!

            Коментар


            • #7
              От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

              Ако все пак държиш на автоадаптер, става с два елемента и цена под 5 лева
              Интегрален стабилизатор 78Т05 за около 3.50 лв. и ценеров диод 2.7V за стотинки.

              Коментар


              • #8
                От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Нормално подменят се с големийо поялник и - газ!
                С големию поялник - тцъ

                Пунктшвайс си трябва - инак - тцъ!

                Как се прави - имаше една тема по въпроса. Правенето на такова устройство е нерентабилно за единична употреба. Обърнете се към фирма, която се занимава с рециклиране на батерии. ( БатериЙ, дори - за темата с римляните )

                Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  С големию поялник - тцъ

                  Пунктшвайс си трябва - инак - тцъ!

                  Как се прави - имаше една тема по въпроса. Правенето на такова устройство е нерентабилно за единична употреба. Обърнете се към фирма, която се занимава с рециклиране на батерии. ( БатериЙ, дори - за темата с римляните )

                  Успех!
                  Питай по вашия край дистрибуторите на интернет и мрежите кой им прави захранванията.Ще ти направят импулсно за десетина лева.Елементи,както Ясен вика-няма проблем,ма не съм виждал по-големи от 4 Ач.,а и ще събереш ли 6.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

                    3A импусно е 5.40 : http://www.zahranvane.com/index.php?...product_id=143

                    Моля модовете ако решат че е реклама да го махнат. Аз пазарувам от тези хорица, не съм им служител
                    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Питай по вашия край дистрибуторите на интернет и мрежите кой им прави захранванията.Ще ти направят импулсно за десетина лева.Елементи,както Ясен вика-няма проблем,ма не съм виждал по-големи от 4 Ач.,а и ще събереш ли 6.
                      Ами по-скоро питай тях, кой им прави захранванията..

                      За да съм написал нещо, вси пак, съм чул нещичко оттук, оттам...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Ами по-скоро питай тях, кой им прави захранванията..

                        За да съм написал нещо, вси пак, съм чул нещичко оттук, оттам...
                        Много съм сбъркал,че съм те цитирал .Извинявай,нямах предвид твоето изказване,иначе другото е вярно.А въпросните захранвания (#10) са китайчета ,не скъпи и работят.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

                          Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                          3A импусно е 5.40 : http://www.zahranvane.com/index.php?...product_id=143

                          Моля модовете ако решат че е реклама да го махнат. Аз пазарувам от тези хорица, не съм им служител
                          С тази схема бих се справил безпроблемно. Дано свърши работа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

                            Абе че работят - работят . До сега думнало няма, но цялото нещо барабар с платката е по-евтино от LM2576 във farnell. Та си имам едно наум.
                            Напримех слагам си мои кондензатори, по чипа играе шкурка 2000 + термопаста.

                            ПП: В последствие почнах да ги слагам навсякъде - по разни електрически отверки с издухали акумулатори (там малко грее), зареждам eneloop с тях и т.н.
                            LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                            2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Адаптер 12-14 V - 7.2 V.

                              Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                              Напримех слагам си мои кондензатори, по чиша играе шкурка 2000 + термопаста.
                              е тука влизаме в сферата на майсторлъка, де, и тънкостите му

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X