Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2.8 CRD 2005 г. или Grand Cherokee 2.7 CRD 2004 г. ..или никой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cherokee 2.8 CRD 2005 г. или Grand Cherokee 2.7 CRD 2004 г. ..или никой?

    Здравейте момчета и момичета. Ще се радвам да си кажете мнението, макар да знам че истинските фенове не харесват дизеловите мотори. И все пак, аз предпочитам дизел но нямам впечатление от точно тези двигатели. Не знам също доколко са сполучливи автоматичните им кутии (забравих да уточня, че търся автомат с бързи/бавни). Помагайте..Май клоня към Гранда..

  • #2
    От: Cherokee 2.8 CRD 2005 г. или Grand Cherokee 2.7 CRD 2004 г. ..или никой?

    Таман издъвкахме всичко това в съседна тема, прочети я. А не е като да не харесваме дизели. Не ги харесваме монтирани в Jeep...

    Коментар


    • #3
      От: Cherokee 2.8 CRD 2005 г. или Grand Cherokee 2.7 CRD 2004 г. ..или никой?

      Зависи кой от тях ти харесва като форма, размер, оборудване и т.н. Grand Cherokee-то /WJ/ е по-комфортно, по-богато оборудвано, с по-голям багажник, но пък е по-старо като конструкция, с цял преден мост. От тук и някои специфики в пътното поведение - леко люлеене, склонност към т.н. "ШИМИ" ефект - вибрации в колелата на предния мост при определени условия и скорост. Двигателят - 2.7CRD е на Mercedes (OM647), както и автоматичната скоростна кутия. Петцилиндров, 163 к.с., за съжаление известен с някои специфични проблеми с дюзите и горивната система. Едва Grand Cherokee WK след 2005г. вече е с независимо окачване отпред /като на Liberty/ и с по-ново поколение дизели. Ако трябва да избирам между Grand с двигател 2.7CRD и Liberty 2.8 CRD, аз бих избрал Liberty 2.8CRD - избор, какъвто вече от четири години нещо съм направил. Но който и да избереш трябва да се огледа внимателно - двигател трансмисия и изобщо - цялостно състояние. Ако ти се чете, тук във форума има доста написано и за двата модела. Ето тук примерно Todor_Ninov е направил един подбор на подобни теми.
      Успех!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: Cherokee 2.8 CRD 2005 г. или Grand Cherokee 2.7 CRD 2004 г. ..или никой?

        Понеже jozan, като младши участник има право на ограничен брой Л.С. и не може да получава нови съобщения, докато не изтрие вече получените, ще си позволя да му отговоря на негово Л.С. тук:
        ..спрял съм се на такъв Черок, по обява 2.8CRD 2006г автомат. В разговор с продавача обаче, ми каза че е с двигател на Мерцедес 2.7, който след 2006 (модифициран)се монтирал и на Чероки, не само на Гранд. Въпросът ми е, би ли споделил дали знаеш нещо по въпроса? Може ли той да греши или има нещо съмнително? Аз засега колата не съм я виждал, имам уговорка за събота за оглед та искам да съм подготвен с информация.
        Няма Jeep Cherokee Liberty KJ /2001-2007г./ с двигател 2.7CRD. Има Grand Cherokee WJ CRD с пет цилиндров двигател на Mercedes-Benz - 2,7CRD (OM647),163 к.с., който няма нищо общо с двигателите, които се монтират на Liberty KJ до 2007г. и Liberty KK от 2008г. Продавачът просто не знае какво продава. Във "фолклора" на джамбазите битуват доста заблуди на принципа "една жена /един мъж/ каза, че..... " Понеже, производителят на тези мотори - VM Motori (Италия) до 2010г. е подразделение на Daimler/Chrysler Corporarion, където съсобственици бяха и Mercedes-Benz, затова и всичко произведено от тях е Mercedes. /От 2011 г VM Motori e собственост на FIAT и General Motors/,
        При Jeep Cherokee Liberty KJ дизеловите двигатели са два - 2.5 и 2.8 CRD - Common Rail. 2.8 има няколко модификации - до 2005г.- 150к.с. (при 3800 об./мин. и въртящ момент -360 Nm при 1800-2600 об./мин.) и 160к.с. след 2005г.( при 3800 об./мин. и въртящ момент - 400 Nm, при 1800-2400 об/мин), който е вече с турбокомпресор с променлива геометрия на лопатките и електрически управляем EGR. От 2008 г. се произвежда вече Jeep Liberty (KK), който отново е с 2.8L CRD, (RA 428 DOHC), пак на VM Motori, но със 177 к.с. при 3800 об./мин. и въртящ момент - 460 Nm при 2000 об/мин.
        При добра експлоатация с консумативи и качествени масла, каквито препоръчва производителя - (5W30 / 5W40 синтетика), тези мотори работят добре и имат доста приличен ресурс. Нямат някакви особени специфични проблеми, за разлика от придобилите печална слава дизели 2.5VM -стар модел, с долно разположен разпред. вал, с повдигателни пръти и кобилици, с отделни глави на всеки цилиндър. Освен името, те нямат много общо с новите VM 2.5/2.8 CRD, които са съвременни Common Rail дизели, с два разпред. вала, задвижвани от зъбен ремък, с по 4 клапана на цилиндър, една обща глава, и т.н.
        Ако, обаче собственикът е решил да го експлоатира "по италиански", на принципа - масло не се сменя, а само се долива и понеже от някъде тече, то слагаме каквото има, от такъв двигател може да се очаква всичко. Но това важи за всеки мотор, независимо кой е производителя.
        Всички 2.8 CRD са с автоматични скоростни кутии. Гледай раздатката да е 242 full time - Selec-Trac (NP242). Така имаш междуосев диференциал и режим, при който можеш да се движиш в режим 4х4 на всякакъв терен.
        Поздрави!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X