Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Колеги....... Моля отново за сериозно отношение,въпроси от сорта ямз тежки вериги загуби на еди какво си -Настрани.Нещо видяно от мен преди години,и боравено с него сега го правя в Трабант Джип.Става въпрос за един вид самоделен трактор с двигател от ИЖ-350.Малко редуктори ск. кутии и туи онуи ,това чудо влачеше по 2 тона,нищо че вървеше с 25км.Сами си праевте изводите за Траби 600куб. 26 коня. ИЖ-350 кубика 18 коня.И пак моля хайде по сероизно не обичам тънките намеци,да се уважаваме-БЛАГОДАРЯ.

    Коментар


    • #32
      От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
      Колеги....... Моля отново за сериозно отношение,въпроси от сорта ямз тежки вериги загуби на еди какво си -Настрани.Нещо видяно от мен преди години,и боравено с него сега го правя в Трабант Джип.Става въпрос за един вид самоделен трактор с двигател от ИЖ-350.Малко редуктори ск. кутии и туи онуи ,това чудо влачеше по 2 тона,нищо че вървеше с 25км.Сами си праевте изводите за Траби 600куб. 26 коня. ИЖ-350 кубика 18 коня.И пак моля хайде по сероизно не обичам тънките намеци,да се уважаваме-БЛАГОДАРЯ.
      Всички които пишем сме напълно сериозни. И то в темата пишат хора с доста сериозен опит с железа и техника. Идеите, които ти нахвърляш имат доста сериозни недостатъци. И тук се опитваме да те правокираме да помислиш, още преди да си разглобил някой Трабант, след което да го зарежеш така полу разглобен.

      "загуби на еди какво си" са си доста сериозна спънка за едни 26 коня.

      Още в началото ти казаха, че най-лесно е да се насади купе от Трабант на шаси, двигател и трансмисия от Самурай. Хич не си мисли, че е лесно. Напротив, доста заигравка си е.

      Виждам, че си много ентусиазиран. Тогава действай! Натрий носовете на форумните писачи. Всъщност съм сигурен, че ако си достатъчно сериозен, ще се получи нещо. Въпросът е какво, на каква цена, с колко загубено време. И дали вече няма готово по-добро.

      Ако направиш годно за движение МПС по описаната от теб схема, ще си спечелиш уважението на всички във форума. Пускай по някоя снимка от процеса на работа, накрая и едно клипче, как се движи.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #33
        От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Радвам се че има и такива дето ме подкрепят-Благодаря Ви.Като цяло съм много упорит,това дето съм го решил ще стане знам го .Въпроса е за колко време,защото не се занимавам само с това .Ходя и на работа,имам малък строеж за довършване итн.Аз не бързам когато стане,даже и очаквам помощ и от моя юнак.А този начин на задвижване ,за сега е само като идея-може в последствие да стане по друг начин.Но крайния резултат ще нещо много близко до описания.

        Коментар


        • #34
          От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
          Радвам се че има и такива дето ме подкрепят-Благодаря Ви.Като цяло съм много упорит,това дето съм го решил ще стане знам го .Въпроса е за колко време,защото не се занимавам само с това .Ходя и на работа,имам малък строеж за довършване итн.Аз не бързам когато стане,даже и очаквам помощ и от моя юнак.А този начин на задвижване ,за сега е само като идея-може в последствие да стане по друг начин.Но крайния резултат ще нещо много близко до описания.
          Ето нещо интересно.Имам предвид задвижването.http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

          Коментар


          • #35
            От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Може и да си го виждал,това е подобно на твоя замисъл.Бих наблегнал на серийни агрегати.http://www.youtube.com/watch?v=c81vQW0U3TE Или пък това http://www.youtube.com/watch?v=NgF7pYyxc2A http://www.youtube.com/watch?v=dCsrhcC7c_0 http://www.youtube.com/watch?v=q6jmzr5HPwE
            Последно редактирано от ivan_; 10-02-13, 01:29.

            Коментар


            • #36
              От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Ето нещо точно с трабант мотор,ск.лада,втория клип даже и се оре с траби.http://www.youtube.com/watch?v=BkE5kQ_51pw. http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=6WbjxNY63pE
              Последно редактирано от 6traka; 16-02-13, 12:22. Причина: поправка.

              Коментар


              • #37
                От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                Ето нещо точно с трабант мотор,ск.лада,втория клип даже и се оре с траби.http://www.youtube.com/watch?v=BkE5kQ_51pw. http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=6WbjxNY63pE
                Eто още нещо,направено като моя замисъл.http://www.youtube.com/watch?v=-eiCXhmcTu8

                Коментар


                • #38
                  От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                  Здравейте колеги ,запалени по самоделните 4х4 машини.Много скоро започвам един проект,дълго обмислян за създаването не едно 4х4 возило.Та това което съм намислил е на база ТРАБАНТ-комби.Няма да има много промени по купето ,само по ходовата част.Мисля даже за запазя и неговия си двигател,но на всяка цена ще подсиля задвижването с някой друг редуктор.Тези 26кончета на Траби са малко ,и затова трябва да ги поувелича малко.Нормално Траби поддържа 100км/ч,след реконструкцията ми стигат и 40-45км/ч на 4-та предавка.В калта и снега за какво са ми повече,нали.Сега съм в стадии на събиране и намиране на части,тръби винкели итн.Ето за сега една снимка,по нататък вече се надявам да заприличва на това което съм намислил.[ATTACH=CONFIG]534693[/ATTACH]
                  Гледах клипочетата които си постнал и нещо не ми се връзва защо ти е да влизаш в тоя филм? Не виждам да има някакво преимущество в тая самоделка, нз какво искаш да я правиш може и да греша. Относно снега и калта ако нямаш мотор влизаш на 1 метър и там оставаш, като няма динамика да върти гумите забрави за проходимост.
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #39
                    От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Едно е на клипчета, друго е в гаража и трето е в гората.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #40
                      От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Така е относно мощноста на двигателя.Но нали поне ако не са монтаж,тези клипове са снимани в реална ситуация.Този за явата -250 като гледам тегли около 4-ри кубика дърва 2тона са долу горе.Да на баира спря ама като гледам то и двигателя и нещо не работи нормално ,заглъхва.При моя случай разполагам с 600куб.-26 коня,а явата ако не се лъжа е 11-12 коня не съм сигурен.Имах ява 175 ,за нея знам че е 8,5 коня ,затова предполагам за 250куб.-11.12 коня.А и друго като знам с какво разполагам ,така ще деиствам-с възможности за тези коне(26)Не мисля да тегля други джипове или коли,а само соло,е с двама пасажера да речем.Да тикат като се наложи.Живея в Севлиево,ако знаете наблизо е язовир Ал. Стамболииски,аверите имат там виличка и ходим да купонясваме.Става ми неудобно вече да ме возят с уазките.Пътя е чер с тук таме големчки баири,коловозчета итн.Е колкото мога с този Траби.Ходил съм така с него без да е направен нещо,в калта с гуми рибен кост варви долу горе.В снега не,надявам се след присаждането на малко мускули да е по добре.На места има нужда да се мине с по малка скорост,да речем баирче с бабуни.Така с нормално предаване на Траба не му стига силата,ако засиля се мята като топка.Но вече като намаля оборотите на предавките и от там увелича силата на мотора ще минавам без усилия. П-п .Имам и фрилендер,също субару джъсти,ама не искам да ги троша там по тези пътища.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр053.jpg
Прегледи:2
Размер:69.2 КБ
ID:5457419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр005 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5457420
                      Последно редактирано от 6traka; 27-02-13, 20:23. Причина: П-п

                      Коментар


                      • #41
                        От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        От Джъстито става хубаво работно бъги. В Трабанта може да гледаш средноголямо куче или кокошки, във Фрилендера по-голямо и повече кокошки.
                        С редуктора НЕ УВЕЛИЧАВАШ мощността на двигателя. Нея контролираш с газта и може, каквото може...
                        Моят съвет е да си намериш някое бракувано Джъсти или Е10-12 и от тях да си направиш нещо смислено. От Трабито ще е доста по-трудоемко и безсмислено. Не казвам че е невъзможно, но с познанията, които показваш ще ти е доста трудно..
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #42
                          От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Ей, гледай сега, остави човека, виж в тубата какви клипчета има.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Благодаря за съвета с животните. От практиката съм видял движение на превозно средство,по баир с бързи бавни.На бавни вярно двигателя не става 150 коня,тои си пак толкова,но въртящата сила на края придавана към гумите се увеличава.Редуктор-бавни,ефекта с предаване на въртене от малко на по голямо зъбно колело увеличава краината сила на задвижването.Двигателя е един,но по не се натоварва.Един прост пример ,бегач със скорости,намаляме предния зъбак,а задния увеличаваме.Баир не ни спира.Компресор за въздух-на ел мотора малка шаиба,на компресора 4-5-6 пъти по голяма.Ако са 1към едно вдигаш 2 атм. и мотора фалит.А при предишното положение налични 8-10-12 атм. и не спира мотора. П-П.Обясни тогава принципа на ел.лебедката. 12в ел мотор,2,3кс. влачи 2 тона джип,същото го прави и самия агрегат(двигателя)80-100кс. Но лебедката има голяма редукция и от там тези 2-3 кс,работят като 80-100кс.Ако и сега не мога да обясня
                            Последно редактирано от 6traka; 28-02-13, 17:17. Причина: П-П.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Не се бъзикам , продай ми трабито преди да си пипнал флекса!
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #45
                                От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                                Благодаря за съвета с животните. От практиката съм видял движение на превозно средство,по баир с бързи бавни.На бавни вярно двигателя не става 150 коня,тои си пак толкова,но въртящата сила на края придавана към гумите се увеличава.Редуктор-бавни,ефекта с предаване на въртене от малко на по голямо зъбно колело увеличава краината сила на задвижването.Двигателя е един,но по не се натоварва.Един прост пример ,бегач със скорости,намаляме предния зъбак,а задния увеличаваме.Баир не ни спира.Компресор за въздух-на ел мотора малка шаиба,на компресора 4-5-6 пъти по голяма.Ако са 1към едно вдигаш 2 атм. и мотора фалит.А при предишното положение налични 8-10-12 атм. и не спира мотора. П-П.Обясни тогава принципа на ел.лебедката. 12в ел мотор,2,3кс. влачи 2 тона джип,същото го прави и самия агрегат(двигателя)80-100кс. Но лебедката има голяма редукция и от там тези 2-3 кс,работят като 80-100кс.Ако и сега не мога да обясня
                                Колега с влачене не става идва момент в който спираш и той е много по скоро от колкото предполагаш. На 1вия по сериозен баир си умалял и дотам... До побре си направи триколка за лятото и я карай по асфалта.
                                ПС. Лебедката има една неподвижна точка за която те извлича, а ти просто ще загубиш сцепление на гумите. Пак ще се въртят но на 1 място
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X