Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Oк, с нетърпение очаквам развитието на проекта.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Ето една страница,пак от този форум.Там обясних за едно от последните ми лесно изпълними и не трудни детайли.А с този проект за Траби май ще стана и стругар,защото вече отивам при личния ми стругар със записване на час.Все едно отивам на зъболекар.http://www.offroad-bulgaria.com/show...=79270&page=14

      Коментар


      • #18
        От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Явно съм тъп, защото това с кардана не го разбирам. А за Траби ставам все по нетърпелив.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Това с кардана и аз не го разбирам, за жалост.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
            ...Двете полуоски към двигателя се зацепват в едно,от там въртящия момент се предава на редуктор с раздатка...
            Това може ли да поясниш как точно ще стане? И всъщност "редуктор с раздатка" какво точно означава?
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Това може ли да поясниш как точно ще стане? И всъщност "редуктор с раздатка" какво точно означава?
              Здарвейте.Всичко това дето съм го обяснил за задвижването ще стане с много посещения при личния ми стругар,някое друго желязо от моргите и вторични.Също много игра с флекса и цеото.Редуктор -имам предвид зъбчатем механизъм ,понижаващ-но не и червячен.Раздатка.не като джиповете,а само зъбни колела можещи да подават движение по една ос аксиално,напреде назаде.А относно линка за кардана е едно пояснение за уважаемия колега Джамбазов,който имаше въпроси относно моята компетентност по механика и разни зелезарии. П-п.За ваше улеснение ще се опитам да приложа чертеж,за сега само теоретичен
              Последно редактирано от 6traka; 24-01-13, 11:21.

              Коментар


              • #22
                От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Ставам все по нетърпелив. Ако трябва да помагаме с винкел и арматура...
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Ето един импровизиран чертеж на замисленото задвижване,на Траби.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр006 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:17.6 КБ
ID:5446032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр009 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5446033Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр004 (7).jpg
Прегледи:2
Размер:71.8 КБ
ID:5446034

                  Коментар


                  • #24
                    От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Това е почти като правено на CAD. Смятал ли си колко процента от невероятния въртящ момент на Траби, ще отива във съпротивление по механизмите?
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Ставам все по нетърпелив. Ако трябва да помагаме с винкел и арматура...
                      Не благодаря за сега.Проекта още не е влязъл в изпълнение,студено е свободното ми време не е много сега.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Това е почти като правено на CAD. Смятал ли си колко процента от невероятния въртящ момент на Траби, ще отива във съпротивление по механизмите?
                        След този понижаващ обороти,и увеличаващ силата редуктор загубите от механизмите е безобиден

                        Коментар


                        • #27
                          От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                          След този понижаващ обороти,и увеличаващ силата редуктор загубите от механизмите е безобиден
                          А къде ще събереш ЯМЗ 238?
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                            Здарвейте.Всичко това дето съм го обяснил за задвижването ще стане с много посещения при личния ми стругар,някое друго желязо от моргите и вторични.Също много игра с флекса и цеото.Редуктор -имам предвид зъбчатем механизъм ,понижаващ-но не и червячен.Раздатка.не като джиповете,а само зъбни колела можещи да подават движение по една ос аксиално,напреде назаде.А относно линка за кардана е едно пояснение за уважаемия колега Джамбазов,който имаше въпроси относно моята компетентност по механика и разни зелезарии. П-п.За ваше улеснение ще се опитам да приложа чертеж,за сега само теоретичен
                            А за раздатка - ако не е от джип, от какво ще е?
                            Редуктора и той не ми е ясен. Двигателя на Траби е напречен, двете полуоски също са напречно. Значи трябва да се обърне задвижването на 90 градуса ...

                            Май множко стават отделните механизми. Някой попита за загубите ...

                            Траби няма и шаси. А раздатката и редуктора трябва да са хванати доста здраво. И къде ще ги напъхаш. Няма ли да висят като м*ди и да пречат?
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Аз ако съм на теб ще го направя на вериги. Бракувани булдозери колкото щеш, може и до някое МТЛБ да се докопаш. Слагаш по една звезда на барабаните и действаш. Само не карай с над 100, че ще изпадат траковете на гъсениците...
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #30
                                От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                ... Някой попита за загубите ...
                                при наличие на ЯМЗ - загубите са пренебрежимо малки....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X