Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

    Здравейте,

    Съвсем скоро се появи следния проблем - както си карах спокойно спрях да изчакам една кола и при натискане на газта отново не потеглих повече
    P-то зацепва, на 1,2,D и R не става нищо. Масло, добавка и филтър на скоростната са сменени преди 10 000 км от дядо Владо и Димата. Преди известно време ми даде грешка на кутията, закарах я пак да я видят момчетата от Костинброд, но тогава я закачиха и излезе, че е лоша маса. Ако имате предположения ще се радвам да ги чуя.
    Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

  • #2
    От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

    Защо не отидеш пвк при момчетата
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

      Така от един път умира от маслена помпа.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

        И от превъртели шлици на планетарен редуктор.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

          И в двата варианта трябва аутопсия.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

            Провери първо има ли налягане на маслото на скоростите и след това разглобявайте.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #7
              От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

              Колега, при зацепване на "D" или "R", като подаваш газ, колата стои на място без никакъв допълнителен шум идващ от АСК, така ли да разбираме??? Ако е така, но немога да гадая - празен хидросъединител!!!
              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
              O8867З7I78

              Коментар


              • #8
                От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

                Няма никакви страни шумове от скоростите . Вървеше си нормално и от раз спря . Независимо в кое положелие са лостовете непомръдва .
                Масло си има на макс . Тези дни ще я чекват да видим дали ще изпише грешка . Дано да е нещо дребно .
                Благодаря за отговорите .
                Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

                  Щом няма никакво ромолене, няма и въртящ момент в СК, като предполагам не е изронване на шлици или друго. Това означава за мен първо - липсва ел. импулс към хидропомпата пълнеща и изпразваща хидросъединителя - но внимавай тук - не подавай газ защото там са две колела - турбинно и помпено и ще ги подпалиш без масло. То се вкарва и изкарва чрез бързопълнещи и бързоизпразващи вентили ако не се лъжа и някой от тях може да е останал в отворено положение. Ако греша някой от колегите да ме поправи - точно при Гранда как е изпълнено захранването на хидросъединителя не знам. Но проблема ти е електрически и леснооткриваем...
                  Пак казвам не разбирам от системата на Гранда, но мисля че впръскването на масло в хидросъединителя се командва от педала на спирачката - логиката ми е натискаш спирачка изпразваш хидросъединителя - отпускаш спирачката и пълниш хидрото - колата тръгва...ти неможеш да го напълниш...
                  Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                  O8867З7I78

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

                    Грешиш.Кутията си върви и с откачена букса.Не пиши за неща с които не си запознат на елементарно ниво.
                    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                    Grand 3.1TD
                    0898 620 306 Стоян

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

                      Като написах че не вярвам да е от шлици, не исках да те засегна - най малко, пък и да споря. Казах го защото колегата написа че просто е спрял и не тръгва, а и няма шум от към АСК.
                      Но за елементарните ми познания ще ги обсъдим ли на по бира някой ден, ще викам по един ред, ако се съберем някъде наистина със съфорумци.
                      Прав си и го казах не съм ремонтирал АСК на коли, но пък имам познания от хидропредавателни кутии на други по големи возила, където принципа е подобен. Затова и написах ако греша нека ме поправи някой...напиши повече как тая кутия върви с откачена букса, кой пълни хидросъединителя с масло? Помпата е зацепена на изхода на двигателя, но управлението на турбинното колело как се осъществява???
                      Последно редактирано от Savador; 16-01-13, 09:56.
                      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                      O8867З7I78

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

                        Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                        но управлението на турбинното колело как се осъществява???
                        Виждал ли си детска въздушна въртележка,един лист твърда хартия прегънат на четири и закачен на пръчка?Като тичаш се върти,колкото по бързо тичаш толкова по бързо се върти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

                          Ей колеги, Вие май ме взехте на подбив аааа . Ще викам и втори ред бира ако ме научите... Кви листи, къв въздух!!! Ето една скоростна кутия. Заградената част е хидросъединителя, където ясно се виждат помпеното и турбинното колело. За да се предаде въртящ момент от помпеното към турбинното колело, пространството там трябва да се напълни с масло и то става посредством отварянето на ел. клапа и обратно при изпразване на маслото предполагам друга... клапа. Само попитах, как ще стане при откачена букса???Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASK_WJ_1.JPG
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5444390
                          Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                          O8867З7I78

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

                            Няма ел.клапи!!! Помпата се върти от кожуха на хидросъединителя.Когато двигателя работи помпата се върти и пълни торка.Затова нивото на ATF се мери на работещ двигател.
                            ПП. Към колегата с проблема.Премери нивото на неработещ двигател и след това на работещ при положение на лоста на N.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем в автоматична скоростна кутия на WJ 4.7 Quadra

                              ОК. Значи греша и се извинявам. Аз работя с хидропредавателни кутии, които имат два хидросединителя - при тях за да напълня втория, изпразвам първия и така превключвам буквално казано от първа на втора скорост...а за движение по инерция изпразвам и двата...и това става с два клапана на всеки съединител...но това е друга боза, както казвате Вие тука.....е ще черпя бири тогава!!!
                              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                              O8867З7I78

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X