Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пребоядисване на нова Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пребоядисване на нова Лада Нива

    На нивата поне стъклата лесно се свалят и слагат . На старата система са държат ги уплътненията не са лепени .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Пребоядисване на нова Лада Нива

      Първоначално публикуван от Lada Niva 4x4 Преглед на мнение
      . Желая покритие от ръжда и накрая мат.
      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      Тука ще се заяждаме на ваше село и наше село? Или не схванах тънкия силистренския хумор?
      Я пак прочети внимателно желанието на човека
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #18
        От: Пребоядисване на нова Лада Нива

        Аребе, мой.... И аз забравих някакви русски термини.... Ако ще се заяжда за всяка дума и неудачен израз - половината форум ще спре да пише...
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #19
          От: Пребоядисване на нова Лада Нива

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Аребе, мой.... И аз забравих някакви русски термини.... Ако ще се заяжда за всяка дума и неудачен израз - половината форум ще спре да пише...
          Не се заяждам,но започва да си противоречи,поне да прочете какво е написъл,има известно време за редакция.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Пребоядисване на нова Лада Нива

            Човека може да мисли, че ръждата тръгва от външни фактори и затова си иска покритие.... Не всички са запознати отблизо с особености на руското автомобилестроение....
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #21
              От: Пребоядисване на нова Лада Нива

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              На нивата поне стъклата лесно се свалят и слагат . ...
              То май само те не ръждясват
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #22
                От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                Не знам от къде тръгват тези митове че нивите гният повече от другите джипове . Виждал съм витари ; ферози и нисани много по изгнили и от най гнилата нива . Ако нивата се обработи от нова и сложиш едни под калници поне 10 години нямаш проблеми с ръждата .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Не знам от къде тръгват тези митове че нивите гният повече от другите джипове . Виждал съм витари ; ферози и нисани много по изгнили и от най гнилата нива . Ако нивата се обработи от нова и сложиш едни под калници поне 10 години нямаш проблеми с ръждата .
                  Вероятно,от един период в края на тоталитаризма,през който новите лади идваха боядисани върху гола ламарина и на втората -третата година кафявата гостенка ги беше полазила доволно.
                  Малко е тъпо,да правиш на нова кола нищо,което би трябвало да са свършили в завода.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                    Благодаря за отговорите..

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                      Хайде да не се обиждаме на черен мат, а?
                      Още Х.Форд го е казал, че колата трябва да бъде черна и то единствено, защото тогава е нямало черен мат.
                      Горещо било лятото, цапало се зимата и т.н., за гъзарията почивен ден няма. От опит трябва да ви кажа, че откакто я боядисах моята съм усвоил перфектно движението на китката и пръскането със спрей за брони. 3 години пръсках ръжди, а сега търся спрей за дупки. Ако някой знае къде се продава такъв, да свирка ....
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                        Нито от вън , нито от вътре тръгва ръждата при нивата- тръгва още от чертожната дъска...
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Не знам от къде тръгват тези митове че нивите гният повече от другите джипове . Виждал съм витари ; ферози и нисани много по изгнили и от най гнилата нива . Ако нивата се обработи от нова и сложиш едни под калници поне 10 години нямаш проблеми с ръждата .
                          Извинявай, но не съм чувал да си купиш нова кола от магазина и да почнеш да клепаш антикорозионни покрития и да ковеш подкалници. Тези пластмасовите подкалници , дето ги продават за нива много помагат- особено отпред така хубаво се трупа кал между него и ламарината и винаги е мокро там- проверено десетки пъти.
                          Имаме 6 бр нови ниви закупени 2010г от магазина. трите са с пластмасови подкалници, другите три нямат. И шестте са порядъчно ръждясали, въпреки че се карат само по асфалт и спят в отопляеми гаражи. Не ме разбирайте погрешно- аз също имам нива, просто нива и ръжда си вървят ръка за ръка.
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                            просто нива и ръжда си вървят ръка за ръка.
                            Нали трябва да има равновесие, иначе как ще има синхрон

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                              Аз я пребоядисах за 100 лв . Боя , двукомпонентна Холандска или Норвежка /грунд + боя / за 20 лв кутията . Боядисах я с валяче за 2 часа без облепяне . Смяна на цвета в КАТ 17 лв пак 2 часа . За първата ръка на боята отиде кутия и пуловина . Остана ми кутия и пуловина за още едно боядисване . На непретенциозните успех . Изкам да ви предупредя , че черният мат е почти незабележим в тъмната част на денонощието . Доста често в тъмното не ме виждат и ме засичат . А чесно казано и аз не се виждам . Боята няма блясък и гланц и не отразява светлина от фарове и слънце .
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пребоядисване на нова Лада Нива

                                Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                                Аз я пребоядисах за 100 лв . ... Изкам да ви предупредя , че черният мат е почти незабележим в тъмната част на денонощието . Доста често в тъмното не ме виждат и ме засичат . А чесно казано и аз не се виждам . Боята няма блясък и гланц и не отразява светлина от фарове и слънце .
                                Да, страхотно е, мязаш на черна нинджа в тъмна нощ.
                                Само да не те хване горския...
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X