Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 36 от 36

Тема: Пребоядисване на нова Лада Нива

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    2,614
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Пребоядисване на нова Лада Нива

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    На нивата поне стъклата лесно се свалят и слагат . ...
    То май само те не ръждясват
    На сърбела майката му е чесането.
    A4 B5 TDI QUATTRO; каравана KIP De LUX; Mitsubishi Eclipse II (D3); Honda CBR 600 F4
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

Място
    София
    Публикации
    14,321
    Точки (при гласуване)
    33

Не знам от къде тръгват тези митове че нивите гният повече от другите джипове . Виждал съм витари ; ферози и нисани много по изгнили и от най гнилата нива . Ако нивата се обработи от нова и сложиш едни под калници поне 10 години нямаш проблеми с ръждата .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    2,964
    Точки (при гласуване)
    15

Не знам от къде тръгват тези митове че нивите гният повече от другите джипове . Виждал съм витари ; ферози и нисани много по изгнили и от най гнилата нива . Ако нивата се обработи от нова и сложиш едни под калници поне 10 години нямаш проблеми с ръждата .
    Вероятно,от един период в края на тоталитаризма,през който новите лади идваха боядисани върху гола ламарина и на втората -третата година кафявата гостенка ги беше полазила доволно.
    Малко е тъпо,да правиш на нова кола нищо,което би трябвало да са свършили в завода.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за отговорите..

Място
    Шумен
    Публикации
    1,060
    Точки (при гласуване)
    16

Хайде да не се обиждаме на черен мат, а?
    Още Х.Форд го е казал, че колата трябва да бъде черна и то единствено, защото тогава е нямало черен мат.
    Горещо било лятото, цапало се зимата и т.н., за гъзарията почивен ден няма. От опит трябва да ви кажа, че откакто я боядисах моята съм усвоил перфектно движението на китката и пръскането със спрей за брони. 3 години пръсках ръжди, а сега търся спрей за дупки. Ако някой знае къде се продава такъв, да свирка ....

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Място
    Русе
    Публикации
    2,614
    Точки (при гласуване)
    14

Нито от вън , нито от вътре тръгва ръждата при нивата- тръгва още от чертожната дъска...
    A4 B5 TDI QUATTRO; каравана KIP De LUX; Mitsubishi Eclipse II (D3); Honda CBR 600 F4

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Място
    Русе
    Публикации
    2,614
    Точки (при гласуване)
    14

Извинявай, но не съм чувал да си купиш нова кола от магазина и да почнеш да клепаш антикорозионни покрития и да ковеш подкалници. Тези пластмасовите подкалници , дето ги продават за нива много помагат- особено отпред така хубаво се трупа кал между него и ламарината и винаги е мокро там- проверено десетки пъти.
    Имаме 6 бр нови ниви закупени 2010г от магазина. трите са с пластмасови подкалници, другите три нямат. И шестте са порядъчно ръждясали, въпреки че се карат само по асфалт и спят в отопляеми гаражи. Не ме разбирайте погрешно- аз също имам нива, просто нива и ръжда си вървят ръка за ръка.

Място
    Добринище
    Публикации
    1,324
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на borko_ruse Преглед на публикациите
    просто нива и ръжда си вървят ръка за ръка.
    Нали трябва да има равновесие, иначе как ще има синхрон

Публикации
    241
    Точки (при гласуване)
    9

Cool От: Пребоядисване на нова Лада Нива

Аз я пребоядисах за 100 лв . Боя , двукомпонентна Холандска или Норвежка /грунд + боя / за 20 лв кутията . Боядисах я с валяче за 2 часа без облепяне . Смяна на цвета в КАТ 17 лв пак 2 часа . За първата ръка на боята отиде кутия и пуловина . Остана ми кутия и пуловина за още едно боядисване . На непретенциозните успех . Изкам да ви предупредя , че черният мат е почти незабележим в тъмната част на денонощието . Доста често в тъмното не ме виждат и ме засичат . А чесно казано и аз не се виждам . Боята няма блясък и гланц и не отразява светлина от фарове и слънце .
    Прикачени картинки Прикачени картинки  

Място
    София
    Публикации
    3,434
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на cernia.1977 Преглед на публикациите
    Аз я пребоядисах за 100 лв . ... Изкам да ви предупредя , че черният мат е почти незабележим в тъмната част на денонощието . Доста често в тъмното не ме виждат и ме засичат . А чесно казано и аз не се виждам . Боята няма блясък и гланц и не отразява светлина от фарове и слънце .
    Да, страхотно е, мязаш на черна нинджа в тъмна нощ.
    Само да не те хване горския...
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Здравеите преди няколко години дядо ми почина лека му пръст имаше една почти нова лада 1600 не покътната от съжаление че няма кои да я ползва баба ми я прода де на неразумна цена (500)лв сега аз намерих човека и му казах че искам да си я откупя тои карал дърва с нея обаче твърди че я е пазил въпреки това аз колата е вече 4 години при него стои на двора където я пече слънцетро искам да я реставрирам изцялостно купето е в добро състояние няма гнило вчпреки че стои на двора вече 4г и половина според вас боята и другите косумативи колко ще ми струват общо?Пускам съобщението с ив бързината извиняваите за правописни грешки>Ако може да дадете вашето мнение моля само без упреци>
    Благодаря предварително>

Място
    София
    Публикации
    2,964
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на mitkata3322 Преглед на публикациите
    Здравеите преди няколко години дядо ми почина лека му пръст имаше една почти нова лада 1600 не покътната от съжаление че няма кои да я ползва баба ми я прода де на неразумна цена (500)лв сега аз намерих човека и му казах че искам да си я откупя тои карал дърва с нея обаче твърди че я е пазил въпреки това аз колата е вече 4 години при него стои на двора където я пече слънцетро искам да я реставрирам изцялостно купето е в добро състояние няма гнило вчпреки че стои на двора вече 4г и половина според вас боята и другите косумативи колко ще ми струват общо?Пускам съобщението с ив бързината извиняваите за правописни грешки>Ако може да дадете вашето мнение моля само без упреци>
    Благодаря предварително>
    Трудно ще получиш разумен отговор.Боя можеш да купиш за 20лв.литъра,както и за 200.Същото важи и за всичко останало.

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на taran Преглед на публикациите
    Трудно ще получиш разумен отговор.Боя можеш да купиш за 20лв.литъра,както и за 200.Същото важи и за всичко останало.
    Благодаря все пак но става въпрос за професионално боядисване!!

Място
    София
    Публикации
    2,964
    Точки (при гласуване)
    15

Такааа,щом ще се боядисва професионално,добре е да изясниш с въпросния професионалист какво му е необходимо...

Иначе за спорта,ще пробвам да ти направя една компромисна разбивка на материалите
    1.Боя акрилна 2л. комплект средно качество около 130 лв.
    2.Грундфюлер/филер или шприц 2л. комплект около 60лв.
    3.Шпахтелкит/ кит кутия 1.5 кг 20 лв. (при условие,че една кутия е достатъчна)
    3.Шкурка ...труден въпрос... да сложим едни 30 лв. ,но никак не е точно.
    4.Лепенки,фолио,хартия за облепване около 35-40 лв.
    5.Подови покрития/шагрен 30 лв.
    6.Акрилен разредител 2 л. 20 лв.
    7.Кореселин 5 л. 25 лв.

До тук са около 350 лв. като не съм сигурен за актуалните цени на материалите.В тази разбивка няма никакви екстри,като консервацйонна вакса за кухини,полиестерен шприц кит,епоксиден грунд и т.н.
    И е за почти идеално състояние на купето,при което не се налага,да се изпляскат 3-4 кутии кит само на тавана и предния капак,щото децата са го ползвали за катерушка...

И не,не се заяждам.Просто без някои,който ще я прави колата,да я и огледал на място и да ти е направил списъче с материали,няма как да получиш разумна информация.
    Успех!

Място
    София
    Публикации
    3,434
    Точки (при гласуване)
    15

Бояджиите в София искат по 100-150 лв. на детайл, в зависимост от цената на боята и зора за пари. Нивата има минимум 10 отделни ламарини (без пр.престилка, прагове и др.дребни части).
    Най-важно е да консервираш праговете и вратите. Запуши отворите отдолу с болкит и им налей по 100-200 мл отработено масло. Карай така 2-3 дни и после махни тапите, за да се отцеди (подложи вестници и картони с пясък, да не оплескаш терена). Става лесно, бързо и е без пари.
    Последно редактиран от trapper ; 16-03-17 в 10:02 Причина: допълнение
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    София
    Публикации
    4,691
    Точки (при гласуване)
    15

Така, щом става дума за реставрация, цената е без таван. Или плащаш колкото ти кажат на финала или не говориш за реставрация а за кърпене и боядисване. Като за Лада приготви едни поне 2000 лева и някой може и да се излъже да я започне. Моля теоретиците да не подскачат трупешката.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Нова Лада Нива
    От sokrat във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 21
    Последно мнение: 07-03-12, 15:59
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 18-07-11, 22:02
  3. карпене на пода на лада нива
    От petko1 във форум Газови и метанови уредби
    Отговори: 1
    Последно мнение: 26-04-07, 22:52
  4. Отговори: 39
    Последно мнение: 03-09-06, 13:14

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми