Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Програма за обработване на снимки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Програма за обработване на снимки.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Вижте тука
    http://photo-cult.com/articles/goldenmean/article.php
    http://photo-cult.com/articles/thirds/article.php

    Оставете бъзикането за после.

    Тези уроци също не са лоши
    http://photo-forum.net/ebook/start.htm
    Интересно.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #47
      От: Програма за обработване на снимки.

      Има стотици програми за обработка а изображения. По градация на сложност аз имам опит с три:

      1. Picasa - елементарно проста за базови корекции.
      2. Lightroom
      3. Photoshop

      В момента през 95% от случаите използвам Lightroom. Почти всичко, което му трябва на един фотограф го има като функции. Между другото за точна обработка на снимки е необходим и хубав калибриран монитор.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #48
        От: Програма за обработване на снимки.

        Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
        Има стотици програми за обработка а изображения. По градация на сложност аз имам опит с три:

        1. Picasa - елементарно проста за базови корекции.
        2. Lightroom
        3. Photoshop

        В момента през 95% от случаите използвам Lightroom. Почти всичко, което му трябва на един фотограф го има като функции. Между другото за точна обработка на снимки е необходим и хубав калибриран монитор.
        Аз имам 1 и 2.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #49
          От: Програма за обработване на снимки.

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          ....ACDSee, щото може да обработва по стотици снимки наведнъж. ...., докато с фотошопа трябва една по една, .... :
          Това не е така, и фотошопа може, при това много повече неща да направиш на стотици снимки на веднъж!!!
          Просто когато обработваш една снимка, пускаш програмата да ти записва действията, има бутончета като на старите касетофони и след това плейваш ТЕЗИ ДЕЙСТВИЯ на всички снимки...

          Още нещо, колегата демон е прав, МОНИТОРА е много съществена част, не го забравяйте...
          И най-съществената част за обработка на снимки е RAW формата, аз затова си купих сапунерка която снима и в RAW.

          Коментар


          • #50
            От: Програма за обработване на снимки.

            Аз съм много доволен от Zoner Photo Studio Pro : http://www.zoner.com/en/spectacular-free-photo-editor / това е офиц. сайт на програмата/ . Изтеглих си я от руски сайт/ http://ru-video.ws/soft/269043-zoner...014-ru-en.html / , но би трябвало и в нашите тракери да я има. Има доста богати възможности, модули за разглеждане, подредба, обработка, а също и възможност да обработва RAW-формат.
            Лада-2107 , 1.5л, 1989г

            Коментар


            • #51
              От: Програма за обработване на снимки.

              HDR
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1286.JPG
Прегледи:1
Размер:278.6 КБ
ID:5444311
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #52
                От: Програма за обработване на снимки.

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                Това не е така, и фотошопа може, при това много повече неща да направиш на стотици снимки на веднъж!!!
                Просто когато обработваш една снимка, пускаш програмата да ти записва действията, има бутончета като на старите касетофони и след това плейваш ТЕЗИ ДЕЙСТВИЯ на всички снимки...
                Адаж (ако мога така да се обърна), я дай малко повече разяснения за тази опция или направо линк с показно.
                Благодаря !

                Поздрави и РЕСПЕКТ

                Коментар


                • #53
                  От: Програма за обработване на снимки.

                  Грешка! Моля да бъде изтрито!
                  Прикачени файлове
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #54
                    От: Програма за обработване на снимки.

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Адаж (ако мога така да се обърна), я дай малко повече разяснения за тази опция или направо линк с показно.
                    Благодаря !

                    Поздрави и РЕСПЕКТ
                    Това го написах за да ти подскажа, че фотошопа има почти безгранични възможности във фото-обработката.
                    За да направя такъв урок със снимки, ще ми отнеме доста време, но и не е необходимо, и пояснявам.
                    Няма две еднакви снимки, няма, поне не и според мен, а ако те са почти еднакви, избираш по-хубавата, другите или триеш, или не обработваш.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Програма за обработване на снимки.

                      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                      Това го написах за да ти подскажа, че фотошопа има почти безгранични възможности във фото-обработката.
                      За да направя такъв урок със снимки, ще ми отнеме доста време, но и не е необходимо, и пояснявам.
                      Няма две еднакви снимки, няма, поне не и според мен, а ако те са почти еднакви, избираш по-хубавата, другите или триеш, или не обработваш.
                      Няма нужда да се тормозиш, туко що се сетих как ставаше. Е вече нямам нужда от допълнителен софтуер за обработка .
                      А за безграничните възможности - АБСОЛЮТНО, това е единственият софтуер при който за постигане на един и същ ефект има безброй много начини, които избира "твореца".

                      Поздрави !
                      п.п. Ако някой има нужда от показно ще помагаме

                      Коментар


                      • #56
                        От: Програма за обработване на снимки.

                        И аз ползвам Lightroom, макар и все още доста аматьорски. Има още много много да уча

                        Отделно една новина, може би ще ви бъде интересна :
                        Adobe са пуснали Photoshop CS2 напълно безплатно, което е много хубаво:
                        http://gizmodo.com/5973730/grab-phot...88381481237582

                        Теглете
                        .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Програма за обработване на снимки.

                          А все пак мисля, че е добре да се вложи малко време и да се овладее фотошоп - има много разнообразни възможности. Има и много безплатна литература в нета по въпроса.
                          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                          0885372997 - Дани

                          Коментар


                          • #58
                            От: Програма за обработване на снимки.

                            Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                            А все пак мисля, че е добре да се вложи малко време и да се овладее фотошоп - има много разнообразни възможности. Има и много безплатна литература в нета по въпроса.
                            Защо мислиш така? Бих вложил усилия в това ако съм графичен дизайнер или нещо такова. За мен - щом става дума за фотография - основнияте усилия трябва да са насочени към снимането на добри снимки. Ако имаш добри "сурови" кадри - те си остават добри, дори и без да намесваш редактора. Трябва им много малко дребни корекции за да са съвсем готови - контраст, сенки, експозиция и т.н. Вярно, Ансел Адамс е прекарал половината си живот в тъмната стая, но той е създавал тогава тези техники - за него dodging и burning са били изкуство. Същите неща, които той е правел и измислял, сега ги правим с лекота и много бързо с фоторедактор като Lightroom, без да навлизаме дълбоко в необятния свят на фотошопа използван от професионалистите.
                            Съвсем невярно е твърдението, че с фотошопа могат да се правят хубави снимки. Една посредствена снимка, обработена дори по най-майсторски начин, си остава посредствена. Бресон, например, почти не е работел в тъмната стая - просто си е давал филмите на добри специалисти, които са оправяли каквото трябва...
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • #59
                              От: Програма за обработване на снимки.

                              Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                              И аз ползвам Lightroom, макар и все още доста аматьорски. Има още много много да уча

                              Отделно една новина, може би ще ви бъде интересна :
                              Adobe са пуснали Photoshop CS2 напълно безплатно, което е много хубаво:
                              http://gizmodo.com/5973730/grab-phot...88381481237582

                              Теглете
                              И аз я имам, но Пикасата ми е някак си, по-приятна и лесна.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #60
                                От: Програма за обработване на снимки.

                                Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                                Защо мислиш така? Бих вложил усилия в това ако съм графичен дизайнер или нещо такова. За мен - щом става дума за фотография - основнияте усилия трябва да са насочени към снимането на добри снимки. Ако имаш добри "сурови" кадри - те си остават добри, дори и без да намесваш редактора. Трябва им много малко дребни корекции за да са съвсем готови - контраст, сенки, експозиция и т.н. Вярно, Ансел Адамс е прекарал половината си живот в тъмната стая, но той е създавал тогава тези техники - за него dodging и burning са били изкуство. Същите неща, които той е правел и измислял, сега ги правим с лекота и много бързо с фоторедактор като Lightroom, без да навлизаме дълбоко в необятния свят на фотошопа използван от професионалистите.
                                Съвсем невярно е твърдението, че с фотошопа могат да се правят хубави снимки. Една посредствена снимка, обработена дори по най-майсторски начин, си остава посредствена. Бресон, например, почти не е работел в тъмната стая - просто си е давал филмите на добри специалисти, които са оправяли каквото трябва...
                                Аз самият съм много далече от графичния дизайн. Но ползвам фотошоп откакто снимам с цифрова камера - след CS2 фотошопът има 16 бита, слоеве с корекции, геометрични корекции, хубави плъгини, разни други умни корекции - с две думи има хиляди неща .... Дотук изброените програми имат някой от тях други нямат , като цяло за 1 снимка с много компромиси биха станали, но ако трябва да си обработиш снимките от разходката и можеш да отделиш час за това? Нещо, което става на фотошопа за секунди на лайтрума например трябва да си поиграеш 10-15 минути за сходен резултат.
                                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                                0885372997 - Дани

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X