Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втора ръчна, или малка хитринка...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Втора ръчна, или малка хитринка...

    Нищо няма да ти счупи при правилно поставени еднопосочни клапани. Въпроса е защо да го правиш като не ти трябва? Като ти трябва блокаж си купи, Ако ползваш насрещната спирачка за блокаж, толкова често ще сменяш карантии по спирачките, че блокажа ще ти се види ефтин. Ако караш на такива състезания за които ти трябва, ще имаш и блокажите и завиващия заден мост и кой да го управлява докато висиш нейде на колело и половина. Който се интересува, ако може да намери някоя от старите теми на Йори, той слагаше такава на неговото устройство или да се обади на Близнака.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      От: Втора ръчна, или малка хитринка...

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      Как' си ровех за блокажи на Нива.. Попаднах на тази хитринка:



      Била предназначена, като втората ръчна... Вместо жила, мила... Те такова нещо... Като гледам не е сложно да си го направим...
      Иначе цената му е: 806,25 kr/т'ва Крони ли са, какво са../
      Като гледам си струва, по-евтино е от един блокаж...
      Цената е 806,25 датски крони, което е 108.07 евро.

      Не мога да разбера, обаче, как ще си дръпнеш ръчната на двете колела едновременно с това.
      Ако е само за блокаж- да.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #18
        От: Втора ръчна, или малка хитринка...

        Да ме прощават, ама това на снимката не струва 300 лева. Красиво боядисано да си го направиш за 100 - иди - дойди.
        Но си остава въпроса какво трябва да прави, и как да се отвърже от педала. Също - как ръчната да остане за паркингова спирачка, тя не случайно е на жила.

        Коментар


        • #19
          От: Втора ръчна, или малка хитринка...

          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
          Не мога да разбера, обаче, как ще си дръпнеш ръчната на двете колела едновременно с това.
          Ако е само за блокаж- да.
          И горе се каза - това НЕ Е ръчна спирачка. Това е ръчен "кантар". Като го клатиш напред-назад спира съответната гума (лява/дясна например). Най-лесно ще се направи с по още един спирачен апарат, предназначен само за тая функция. Тогава и ръце няма да чупи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Втора ръчна, или малка хитринка...

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Да де, ама няма как да изравниш усилието на двете колела, да не говорим на всичките. Понеже помпите са отделни, и всяка работи различно. Става нещо като спирачките на УАЗа, когато не са със самонагаждащи се цилиндърчета. Мазало.
            Това всъщност е много сложна система, дори да успееш да измислиш какво искаш от нея, и алгоритъма и на работа. Близнака е ял това дърво, и изобщо не случайно се хили зад кадъра. Аз също исках такова, като разгледах какво има по магазините, плюх, и седнах да чакам неделя вечерта. Тогава съм щял да взема джакпота от тотото.
            А за да може като в мечтите, ако е направено много хубаво, колата вече иска двама шофьори. Един за геврека и газта, и един спирач, като влаковете дето минаваха през Вакарел
            Адаш то усилието е еднакво защото налягането влизащо в помпите е еднакво ,няма какво да изравняваш.А кантарите(съчмените се слагат за ограничаване на спирачното усилие на задните колела),Ако искаш да имаш ръчна задължително си оставяш оригиналната защото това не е.Ясене,на пръв поглед изглежда че ще чупи пръсти но в действителност само втвърдява лоста и леко го дръпва напред.Все пак рамото(дължината на лоста) е доста голямо в полза на пръстите а не на помпата.Ако не се върже правилно може и да има проблем,но иначе не.Не се слагат никакви допълнителни клапани,и работни цилиндри !!!

            Коментар


            • #21
              От: Втора ръчна, или малка хитринка...

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Но си остава въпроса какво трябва да прави, и как да се отвърже от педала. Също - как ръчната да остане за паркингова спирачка, тя не случайно е на жила.
              Спарки ме е изпреварил със единият вариянт,това за да се "върже"към съществуващата спирачна с-ма,изглежда елементарно но въобще не е така.За да действат нормално спирачките,при работа със лоста трябва да се затваря притокът на масло към главният спирачен цилиндър и обратно,при натискане на педала,трябва да се блокира потокът към двете помпи на лоста,което трябва да се осъществи със два трипътни клапана,казана за масло трябва да е един,инак ще има препълнени и празни и никакви спирачки.

              P.S. Помпите в покой,имат пряка връзка между съда със течност и изхода към съответният кръг на спирачната с-ма,от там се връща порцията масло след спиране и съответно допълва при износване на накладки.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                Всъщност имаше е проблем и се сетих какъв.Когато помпата вече е амортизирана и може би леко е омекнала пружината, от лашкането на лоста буталото леко мръдва напред.Когато натиснеш спирачка първия път педала потъва, докато върне буталото.Но това лесно се решава с по твърда пружина.

                Коментар


                • #23
                  От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Спарки ме е изпреварил със единият вариянт,това за да се "върже"към съществуващата спирачна с-ма,изглежда елементарно но въобще не е така.За да действат нормално спирачките,при работа със лоста трябва да се затваря притокът на масло към главният спирачен цилиндър и обратно,при натискане на педала,трябва да се блокира потокът към двете помпи на лоста,което трябва да се осъществи със два трипътни клапана,казана за масло трябва да е един,инак ще има препълнени и празни и никакви спирачки.

                  P.S. Помпите в покой,имат пряка връзка между съда със течност и изхода към съответният кръг на спирачната с-ма,от там се връща порцията масло след спиране и съответно допълва при износване на накладки.
                  Никакви трипътни клапани не се използват.Тези помпи(за ръчната) не са с автономно захранване с течност а се връзват последователно на Главния спирачен цилиндър.Когато натискаш спитачка,през входа за течност идва налягането и преминава през помпите(за ръчно управление) транзит към спирачните цилиндри.Когато дръпнеш някоя от ръчните помпи,буталото затваря входа за масло(на принципа на който не ти прелива течноста от казанчето) и прави налягане към спирачния цилиндър

                  Коментар


                  • #24
                    От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                    Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                    Тези помпи(за ръчната) не са с автономно захранване с течност а се връзват последователно на Главния спирачен цилиндър
                    Да, това е решението!
                    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ихаа, сега се замислих за действието на тоя лост при натискане на крачната спирачка. Това ще чупи пръсти.

                      Пичове, не тормозете Нивата с това нещо, то е за УАЗ, Патрул и другите с карданна ръчна. Нива си има от Бога дадена ръчна с жила, просто ги разделете.

                      Теорията с интензивното използване на жилата противоречи на възможностите на Нивата изобщо.
                      Ясене такива глупости си написал че ако съм на твое място ще ги изтрия моментално.
                      Теорията и интензивното писане за работи които не разбираш противоречи на възможностите които си мислиш че имаш.
                      Нали си модератор няма да е голяма драма.

                      Ето и един видео жокер.
                      Сега темата ще се измести в посока-Как да включа на преден мост докато задния е блокиран от спирачките?
                      И обратното докато съм на бавни на задния мост как се блокира предния от спирачката?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                        Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Ясене такива глупости си написал че ако съм на твое място ще ги изтрия моментално.
                        Теорията и интензивното писане за работи които не разбираш противоречи на възможностите които си мислиш че имаш.
                        Нали си модератор няма да е голяма драма.
                        Също няма да е драма и да го оставя както си е. Ти погледни в кой раздел се намираш и пак пусни видео с рок-кроулери, за да илюстрираш тезата си.

                        Аз си запазвам правото да знам и с какви хора, и с какви машини си имам работа тук.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                          Близнак, спри за малко. Те още се надяват че с това колата може да остане цивилна шосейна, и с привична ръчна спирачка.
                          И още не са се замислили за елементната база, пък то шабърни кранове и други красоти в магазина няма. А разните клапани с бутала и съчми пропускат с времето.
                          Ясен е прав, че просто ръчна може да ти остане на кола с трансмисионна спирачка, пък да бърникаш колелата поотделно. Но и тогава тя ще става само за паркинга, и не дай боже нещо да я дръпне в движение, когато някое колело е позадържано от екстрите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Близнак, спри за малко. Те още се надяват че с това колата може да остане цивилна шосейна, и с привична ръчна спирачка.
                            И още не са се замислили за елементната база, пък то шабърни кранове и други красоти в магазина няма. А разните клапани с бутала и съчми пропускат с времето.
                            Ясен е прав, че просто ръчна може да ти остане на кола с трансмисионна спирачка, пък да бърникаш колелата поотделно. Но и тогава тя ще става само за паркинга, и не дай боже нещо да я дръпне в движение, когато някое колело е позадържано от екстрите.
                            Адаш пак казвам че това не е ръчна и идеята на темата не е да се използва като такава. Идеята е да се използва за блокиране по отделно на колелата(нещо като ръчен тракшън контрол) за излизане от ситуация и гарантирам че може да свърши тази работа.А за паркиране си остава оригиналната ръчна,която няма нищо общо с това нещо, и по никакъв начин едната система не влияе на другата

                            Коментар


                            • #29
                              От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Също няма да е драма и да го оставя както си е. Ти погледни в кой раздел се намираш и пак пусни видео с рок-кроулери, за да илюстрираш тезата си.

                              Аз си запазвам правото да знам и с какви хора, и с какви машини си имам работа тук.
                              Виждам много добре в кой раздел се намирам.В раздела за какво се ползва това чудо....
                              Добре че на спирачката са написали за какво е че всички от тази марка да си слагат само такива спирачки.
                              Имам много такива спирачки е не са руски но за всяка една Лада Нива ли трябва да притежавам?
                              Ти ако видиш че аз пиша глупости в раздела за тикви и не правя разлика между тиква и пъпеш няма ли да се включиш?
                              Чудя се дали знам в кой форум се намирам.Това да не е форума на дървените философи?
                              Или форума за научна фантастика преразказ по картинка от нета?
                              Все пак за спирачни системи става дума,тук влизат много хора и ще стане някоя беля на края.Нали не искаш после на теб да ти тежи на съвестта че някой си е сложил такава спирачка на Нивата и вече цялото му семейство се намира в гробищата.

                              Ето и оргиналната такава спирачка,не съм виновен аз че 10-15 години минаха докато някой каже че това е спирачка точно за Лада Нива.И трябва само в този раздел да се говори за нея.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1den3[1].jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5442521
                              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 11-01-13, 16:09.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Втора ръчна, или малка хитринка...

                                E посмях се от сърце от писанията Ви господа...*пъпеши-тикви и темподобни* мислих го това да разделя ръната но мисля че с блокажа ще е по-добре а и както пише Ivaylo Bliznaka рано ми е още за гробищата наистина става опасно в някой ситуации.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X