Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с 4х4 режими

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с 4х4 режими

    Здравейте колеги, за много години .
    Проблемът за който ще се опитам да обясня , но и да се разбере защо и как , е всъшност не с моята кола , а кола на нов колега, тук във форума. Защо и как той не е успял да публикува тук , е това не знам.
    Проблемът в колата е следния , както сменил всичко по раздатката (с нова раздатка или ремонтен комплект не знам) , колата всела да му прави пачове : раздратка 231 , парт тайм , на режим 4х4 бързи , със скорост от 40-50 км час се чувало някакъв звук от рода на "ДЪК" откъм предния мост , но дали има удар от някаква включване или изключване ,е това не можах да разбера. след около 100-200 метра пак , и така.. прави докато и е кеф на колата.
    Р%азясних че парт тайм не се включва на асфалт...а той ми каза че и на сняг го прави, и докато говори с мен и кара че в момента не става да е само на задно
    Сега е аборт по телефона...но... обещах да постна темата тук. Въпросния колега е с черок 2,5 бензин и е от Велинград.
    някакви идейки за отстраняването на проблема ? имал решение за това "ДЪК" - да смени карета на предния мост с карета от някакъв гранд , който не бил на карета а на някакви карета с лагери...Но си мисля че това няма как да му реши проблемите.
    Та.. вие какво мислите.. аз останах без идеи....
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    ********************************
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


    0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

  • #2
    От: проблем с 4х4 режими

    Много странно обяснение, и все пак работи ли му 4х4 или не? Да не са уплескали нещо с вакуумите дето зацепват муфата на предния мост? Да не идват от нея тези странни звуци?
    Само гадая в общи линии.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: проблем с 4х4 режими

      Проверете кардана от раздатката до дифа, ако се наложи отворете капака на диференциала и въртете колелата, огледайте зъбите как са. Смяна на масло в преден и заден мост е хубаво да се направи. Ако ще отваряте дифа, изчистетего с хубав препарат! По предния кардан вижте гъвкавите връзки, все пак са лагерчета и ако са заминали се сменят БАЯ зор! При мен се чува стържене от раздатката, когато мина на който и да е режим 4х4, но моето е моментно. Когато я засиля с 15-20 км/час се чува стържене от раздатката и после изчезва като ускоря или просто не го чувам. Между другото смених маслото в дифовете и сега разхода ми на бенз падна с два литра.
      It's a JEEP thing, something you won't understand!

      Коментар


      • #4
        От: проблем с 4х4 режими

        Днес говорих с колегата. Посъветвах му да зацепи "ръчно" дисконектора (аз съм решил този проблем . Без никакви проблеми вече 4-5 години), а от там нататък да се види какво е и що е . Но , доколкото разбрах , 4х4 режимите си работят. Сега ще му го кажа и това дето посъветва и другия колега , а именно , да си провери предния кардан и да види как са зъбите.
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • #5
          От: проблем с 4х4 режими

          зравейте колеги аз имам почти същия проблем (jeep cherokee 2.1 td),но кардана отпред работи и по мой си тестове ме кара да си мисля ,че проблема е в дясната полуоска.
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
          Toyota Hilux III

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X