Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хляб без брашно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хляб без брашно

    Мими твойта дилема е като мойта----как да направя вино без грозде.....
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #17
      От: Хляб без брашно

      Хляб без брашно - зърнен хляб, приготвя се от покълнали житни или други зърна.

      Метода е прост:

      1. Накисване на зърната
      2. Покълване
      3. Мелене
      4. Печене

      Готово!

      Например:











      Източник: цък
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #18
        От: Хляб без брашно

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Мими твойта дилема е като мойта----как да направя вино без грозде.....
        Къпини, малини, касис. Ако не стане вино бързо вариш на ракия.

        Хляб може от ориз също, по китайски.

        Коментар


        • #19
          От: Хляб без брашно

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Мими твойта дилема е като мойта----как да направя вино без грозде.....
          Наборе то от отдавна се продава вино правено без грозде, ама хляб без брашно си е като да таковаш без такова.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #20
            От: Хляб без брашно

            Много добре се получава с 1 кг. кайма (смес от свинско и конско или друг дивеч), 2 яйца, сол, подправки по избор. Оформя се като самунь и се пече на около 220 градуса, до готовност. След това се руча с традиционно червено вино от грозде.
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • #21
              От: Хляб без брашно

              Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
              Някой знае ли рецепта за приготвяне при домашни условия на хляб без брашно?.
              Много пъти съм правил, но рецепта нямам, защото всеки път е различно. Съпругата е по рецептите Последно май използвах овесени трици, натрошени зърна ръж, маково и ленено семе и най-вече елда, много я обичам. Също царевичен грис и няма как - малко брашно. В зависимост дали ползвам мая или сода слагам по малко кисело или прясно мляко.
              Абе зърна всякакви, важното е да са ситно натрошени или едро смляни. Аз ползвам мелачка от голям кафеавтомат, на нея си настройвам едрината.
              Меся на ръка и пека във форма за кекс, нещо още не се навивам на хлебопекарна, на тях пекат само бели хлебища... май

              Коментар


              • #22
                От: Хляб без брашно

                Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                Много добре се получава с 1 кг. кайма (смес от свинско и конско или друг дивеч), 2 яйца, сол, подправки по избор. Оформя се като самунь и се пече на около 220 градуса, до готовност. След това се руча с традиционно червено вино от грозде.
                А, ето тази рецепта ще я пробвам и аз!
                пп
                И наистина е без глутен
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Хляб без брашно

                  Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                  Много добре се получава с 1 кг. кайма (смес от свинско и конско или друг дивеч), 2 яйца, сол, подправки по избор. Оформя се като самунь и се пече на около 220 градуса, до готовност. След това се руча с традиционно червено вино от грозде.
                  Аз, ей тъй на, между другото, мушкам в каймицата и 200гр. свинска шунка-на кубчета, 200гр.кашкавал-на кубчета, 3-4 кисели краставички-на кубчета, може и гъбки-предварително задушени, пак на кубчета. Правя го на питка в тавата.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хляб без брашно

                    Тъй като бидох нахокан от колежката, че съм и оспамил темата, ще споделя какво направих снощи по въпроса за хляб без брашно.
                    Накиснах във вода елда (след като се разду се получи около половин буркан), и я смесих с неустановено количество фини овесени ядки. Разбърках една кофичка кисело мляко с една ч.л. сода бикарбонат и когато завря я изсипах при ядките и елдата. Добавих сол, две яйца, сусам, маково семе и белен слънчоглед и разбърках туткала добре. После го разстлах върху хартия за печене в тавичката (получи се пласт около 2 см.) и хайде във фурната. Въпреки, че го пекох достатъчно дълго, в средата остана леко влажно. Отгоре и отдолу се опече добре. Изяде се . Продължавам с опитите, докато и вътре се изпече както искам.

                    ПП Продължавам да считам, че дадената в горния ми пост рецепта е по-добра .
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хляб без брашно

                      Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                      Тъй като бидох нахокан от колежката, че съм и оспамил темата, ще споделя какво направих снощи по въпроса за хляб без брашно.
                      Накиснах във вода елда (след като се разду се получи около половин буркан), и я смесих с неустановено количество фини овесени ядки. Разбърках една кофичка кисело мляко с една ч.л. сода бикарбонат и когато завря я изсипах при ядките и елдата. Добавих сол, две яйца, сусам, маково семе и белен слънчоглед и разбърках туткала добре. После го разстлах върху хартия за печене в тавичката (получи се пласт около 2 см.) и хайде във фурната. Въпреки, че го пекох достатъчно дълго, в средата остана леко влажно. Отгоре и отдолу се опече добре. Изяде се . Продължавам с опитите, докато и вътре се изпече както искам.

                      ПП Продължавам да считам, че дадената в горния ми пост рецепта е по-добра .
                      Увеличи времето и намали температурата
                      Аз правя само от трици, яйца , кис.мляко и сода и става, а отначало имах твоя проблем, а коричката е трепач
                      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                      :D

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хляб без брашно

                        Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
                        Някой знае ли рецепта за приготвяне при домашни условия на хляб без брашно?

                        Много търсих из нета преди да пусна тема, но не намирам нищо подходящо. Интересно ще бъде да споделите ваши рецепти и начин на приготвяне. Не знам дали е възможно напълно да бъде изключено брашното от състава, но ще е добре максимално да бъде намалено за сметка на различни семена, слънчоглед, сусам, овесени ядки и мн. др.
                        Имаш предвид без бяло брашно ли?


                        Аз правя безглутенов хляб, кекс, бисквити, торта, спегети, крекери, и др.
                        Ако мога да съм ти полезна пиши ми ЛС, ще ти изпратя рецепти, лично мои и изпробвани.
                        Например тортата на сина ми за 6 -ия му РД е без никакво брашно, без глутен, без мляко, без захар, без олио.
                        Искам да ти кажа, че като взе лъжицата и докато не я изяде, не спря през 5 мин. да отваря хладилника
                        Ето я и нея, само да добиеш представа

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1170714.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5468460Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1170716.jpg
Прегледи:2
Размер:191.6 КБ
ID:5468461Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1170717.jpg
Прегледи:2
Размер:186.0 КБ
ID:5468462
                        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хляб без брашно

                          Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                          Увеличи времето и намали температурата
                          Аз правя само от трици, яйца , кис.мляко и сода и става, а отначало имах твоя проблем, а коричката е трепач
                          С трици и на мен ми се получава. Реших обаче да импровизирам и сложих овесените ядки и елдата. Когато се намали температурата и увеличи времето, ме притеснява да не се получат сухари. Така ще се издърпа влагата отвсякъде, обаче най-много от горната и долна част и корите ще станат за разбиване със секач .
                          Последно редактирано от Pretor; 04-04-13, 13:14. Причина: геополитически ;)
                          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                          LZ1YBB

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хляб без брашно

                            Първоначално публикуван от Жулиета Преглед на мнение
                            Имаш предвид без бяло брашно ли?


                            Аз правя безглутенов хляб, кекс, бисквити, торта, спегети, крекери, и др.
                            Ако мога да съм ти полезна пиши ми ЛС, ще ти изпратя рецепти, лично мои и изпробвани.
                            Например тортата на сина ми за 6 -ия му РД е без никакво брашно, без глутен, без мляко, без захар, без олио.
                            Искам да ти кажа, че като взе лъжицата и докато не я изяде, не спря през 5 мин. да отваря хладилника
                            Ето я и нея, само да добиеш представа
                            Е, защо такава секретност ? Дай ги тук рецептите. Виждаш, че си обменяме всякакви - с брашно, без брашно, с кайма .
                            А тортата изглежда добре. И аз да бях хванал лъжицата - сигурно щях да постъпя по същия начин .
                            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                            LZ1YBB

                            Коментар


                            • #29
                              Re: От: Хляб без брашно

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              От здравословни заблуди...
                              Коле ама грам не си прав, Глутена е супер алерген, доста хора страдат от алергия към него и това което казваш си е подигравка. Ако не ми вярваш на мен консултирай се с доктор. Глутенова ентеропатия или т. нар. цьолиакия представлява автоимунно заболяване, генерирано от консумацията на храни, съдържащи пшеничено брашно, както и други съставки на базата на различни зърнени култури. За това за малките бебета е много важно глутена да се въведе по късно и да се наблюдава детето за алергични реакции.
                              Един от всеки триста човека на възраст между 30 и 45 години развива непоносимост към глутена, а проявените симптоми при само една трета от засегнатите са толкова силни, че да се налага да потърсят специализирана помощ.
                              Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                              Има и с алергия към лактозата.Какъв ли таратор си правят?
                              Или към казеин и не само таратора е проблемен а и всичко свързано с мляко.

                              На никой не го пожелавам.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хляб без брашно

                                Дани, когато става въпрос за заболяване е друго нещо. Там няма мърдане, ама в началото на темата не се казва нищо за болест. И разбира се не бих си позволил да се подигравам на болен човек.

                                Аз говорех за масовата мода да се бяга от обикновената традиционна храна защото така е модерно, мислим си, че правим нещо супер добро за организма си, а всъщност не се постига кой знае какъв резултат.

                                Векове наред хората са се мъчили да пресеят колкото може по-добре смляната смес, и да получат колкото може по-бял хляб. Да имаш на масата си дебел бял хляб се е имало за престиж, и само по-заможните са можели да си го позволят.
                                От няколко десетилетия това вече е доста по-лесно постижимо, и белият дебел хляб е по възможностите и на най-бедните.

                                Знам, че ще кажете, че долу-горе оттогава датират и някои съвременни заболявания, но не съм съгласен.
                                Дядо ми цял живот е ял бял хляб, почина на 84. Това свинско, сланина, по едно теле на година, винце и ракийка...
                                Та здравето не, че не зависи от това какво ядем, но много по-важен фактор е конкретния организъм и наследството което е получил на генно ниво.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X