Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Crazy Russian 10000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Crazy Russian 10000

    Попаднах на проект за едно интересно пътешествие - http://www.madrider.info

    Формулата е 10х10 - 10 хиляди километра за 10 дни. Маршрута е Санкт Петербург - Владивосток.

    Желаещи?

  • #2
    От: Crazy Russian 10000

    Е те тука има и тема дето се обсъжда всичко това: http://sinus.vl.ru/forum/showthread.php?t=31128 !
    Идея си е,ама за тая година вече ми е пълно! По това време ще съм там някъде,ама къде по точно-не се знае!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #3
      От: Crazy Russian 10000

      Тия май бият IronButt

      Коментар


      • #4
        От: Crazy Russian 10000

        Има ли навсякъде по Русия A95H?

        Коментар


        • #5
          От: Crazy Russian 10000

          Първоначално публикуван от T-Mac Преглед на мнение
          Има ли навсякъде по Русия A95H?
          Навсякъде - не, но в големите бензиностанции по основните пътища би трябвало да има. Безпроблемния е 92.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #6
            От: Crazy Russian 10000

            http://www.motojopa.ru/ - сайтът на руская железная жопа - тук също има доста информация.

            Коментар


            • #7
              От: Crazy Russian 10000

              Следя го това от първият ден, когато го пуснаха още преди два, или три месеца май... Руски тъпотии... 10 дена всеки ден по 1000 км, но естествено не по магистрали, а по републиканската им пътна мрежа, която определено не е в цветущо положение на много места. Без никаква помощ от никой, да не говорим пък за отцепване на движението, или някакви други мерки за сигурност, със много висока средна скорост, за да се вместиш в "норматива"... "Състезание" с изключително висока степен на риск за самите участници и за всички останали, които участват в движението, в този момент... И цялата тази работа за една диплома и за да се биеш после в гърдите - "Оцелях... Вижте ме кой съм, та се почудете"... Пълен идиотизъм е това за мен....
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Crazy Russian 10000

                Не съм съгласен с теб Владо.
                Идеята за "железните задници" не е нова и съвсем не е безсмислена ...
                Преодоляването на 1000+ мили за 24 часа не е за всеки работа. Има не е един и двама моториста, които не се интересуват от културно-историческото наследство, байкърски клубове, събори и прочие. Вълнува ги Пътя. Каране до пълно изтощение ...
                Необходими са много качества и подготовка за да можеш да правиш подобни преходи. Това, че не ти харесва, не значи, че е "тъпотия" и т.н.
                Това не е състезание! Затова и "наградата" е символична. Няма кой знае каква организация, защото хората, които правят такива неща по условия ги правят сами, а не в група... Дали ще стигнеш, откъде ще минеш и т.н. си свободен да решаваш сам, като участник в прехода. Толкова.
                А то, че магистрали в Русия по маршрута няма, не е кой знае каква новина. Тъй, че си се кара по републиканската мрежа.

                Идеята е възникнала в щатите, където е и асоциацията Iron Butt, с уговорката, че там става дума за мили, а в европейския и вариант обикновено се говори за километри.

                В Норвегия съществува и в снежен вариант - 1000км / 24 часа с две пресичания на полярния кръг, а миналата година за пръв път 1600 км/24 часа. И отново не е състезание, и отново няма награди. Участниците са между двама и четирима. Завършилите съответно по-малко. Но им е готино да се познават и да пият чай заедно.

                Та така. Няма нищо лошо в това да се видят (в началото и края) хора, които възприемат карането на мотори по този начин.

                10 000км за десет дни в Русия си е предизвикателство
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  От: Crazy Russian 10000

                  Все си мисля, че 1000 мили за 24 часа и това, за 10 дена 10 000 км са различни неща. Нямам нищо против 1000 мили за 24 часа и аз съм правил такива опити, (за сега неуспешни), но другото определено смятам за тъпотия. И то за опасна тъпотия!...
                  За 24 часа може да не спиш, да не ядеш, да пиеш само вода, която носиш със себе си. Гориво също можеш да си носиш, за да не търсиш специално бензиностанции. Има много места по света където над 1000 км можеш да не минеш през населено място, без да има интензивно движение по пътя който използваш и т.н. Трудно е, но се прави. После спиш два дена непрекъснато, ядеш, почиваш, горд си със себе си и т.н.
                  Но 10 дена и 10 000 км?.... Не може без да ядеш 10 дена, при такива екстремни натоварвания. Не може да си носиш бензин за 10 000 км. Трябва да зареждаш на бензиностанции. Ако един ден минеш 800 км, това означава, че на другият ден трябва да минеш поне 1200 км, за да наваксаш. Няма места по света където 10 000 км да няма населено място. Ами трафик полицията? Ами всички останали участници в движението, които изобщо не се интересуват, че ти гониш някакви си екстремни задачи и трябва да поддържаш много висока средна скорост? Ако някъде ти падне средната скорост, поради многото други участници в движението и опасноста от инцидент, това означава, че другаде трябва да караш с още по-висока скорост, пак за да наваксаш.... Ами населените места? Няма начин 10 000 км да избягваш всичките населени места. Там с каква скорост ще караш? Ами спането? 10 дена няма да спиш, при тези натоварвания? Ами атмосферните условия? Все пак ще прекосиш 10 000 км, а няма да стоиш 10 дена на едно място, за да си подбереш времето. Сигурно има и още много други неудобни въпроси, и положения, за които сега не се сещам... Така че нещата са различни.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Crazy Russian 10000

                    Ама само ядене и спане са ти в главата!! А и с МНОГО ВИСОКАТА СРЕДНА СКОРОСТ не е точно така! За понятието "издръжливост" да си чувал? И дали ако можеш да караш 16-18 часа на ден,средната скорост ще трябва да е толкова висока? То не всичко е до барбекюто и пържолите!Въпроса е: или го можеш или не!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #11
                      От: Crazy Russian 10000

                      За 24 часа точно минах разстоянието от Диарбекир до София, след това два пъти съм правил София-Виена в рамките на един ден, не знам колко часа, но стигах по светло. След тези преходи съм сигурен, че това предизвикателство 10000 км за 10 дни не е за всеки или поне аз не бих се хванал, щото си знам възможностите. Но пък познавам един луд Пламен от Варна, който съвсем спокойно ще се хване, че и ще ги направи, след като може да мине от Есфахан в Иран до Варна за два дни и счупен заден амортисьор и още доста такива постижения има. Така че, въпрос на психика си е това най-вече. И хората, които могат да направят тези километри съм сигурен, че просто тръгват, без да се замислят за атмосферни условия, бензини, храна и т.н. Тези хора го правят това за да видят просто дали могат, а не толкова заради дипломата да се бият в гърдите с нея. Иначе идеята е много добра и съблазнителна.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Crazy Russian 10000

                        Сървайвар по руски.Така или иначе не е организирано за хора,които много мислят/като мен/.Преди тридесет години бих опитал,но тогава ситуацията беше друга/от всякъде/.Иначе основният въпрос е:"Имате ли инстинкт за самосъхранение?"Технически погледнато си е 10 часа каране със 100км/ч.Не е кой знае какъв зор.10 дни под ред не е за пренебрегване,но пък не е и за оплакване.А и никого не карат на сила.Като се замисля май си струва опита дали може да стане.Но да не си задаваш въпроса:"Какво ще ми коства?"Който се е наточил-УСПЕХ!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Crazy Russian 10000

                          Проста и лесна работа. Всеки ден караш по 10 часа непрекъснато със 100 км/час, примерно от 8,00 часа сутрин до 18,00 часа след обяд и готово. За 10 дни 10 000 км. През останалото време, 14 часа, които ти остават от всеки ден яж, пий, спи, ако искаш и на дискотека ходи. Какво има толкова да се умува?...
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Crazy Russian 10000

                            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                            Но пък познавам един луд Пламен от Варна.
                            То заради него книжката ми стоя 3 месеца на трупчета и олекнах с 200лв(че гледах да не ме изпревари, а не за камери по трасето Варна-София). Иначе си е напълно постижимо и с добре подготвен мотор и физически и психически ездач ще стане без проблем. Ония (руснаците са...)- на 100% ще си го направят, хич няма и да се замислят даже. Идеята е примамлива , ама определено не е за всеки-най-вече заради физическата подготовка.
                            )

                            Коментар


                            • #15
                              От: Crazy Russian 10000

                              Как стои въпроса с руската виза и републиките в Руската федерация, конкретно Башкортостан? Гледам, че трипа минава от там.
                              Влиза ли се с руската виза там? При влизане нарушава ли се правото, че визата за Русия е еднократна?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X