Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за сондажите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Няколко въпроса за сондажите?

    Aми мисля да ги облека в плексиглас и да пусна водата през тях, но още е идеен проектът Чудя се още паралелно ли да ги пусна да работят или да ги вържа каскадно с цел по-висока температура на изхода. Но не съм ги започнал още.

    Коментар


    • #77
      От: Няколко въпроса за сондажите?

      Много як проект . Само да не се откажеш .

      Коментар


      • #78
        От: Няколко въпроса за сондажите?

        Опитай с центробежна, дебита и регулирай с кран след нея. Остави ежекторните, щом с тая смучеш, ще дърпа и центробежна. Обмисли изкопаването на шахта дълбока метър-два до сондажа- хем да не замръзват джаджите, хем да намалиш смукателната височина.
        Дебита ще ще стигне, но с тия радиатори...
        Топлил ли си с тях и при каква температура, колко време е горял котела/камината в денонощие и т.н.?
        Допускам и да са малко + 1/3 . Помисли за вентилаторни конвектори, без тях пропускаш охлаждането!
        И подовото пак премисли, нищо че си с гредоред! Освен че е голям рахат, топли и с 35гр вода!
        Хубаво си го замислил, но има там разни тънкости - правоток, противоток, дебити. Тръдно ще извлечеш максимума от агрегата със замислените топлообменници.
        Пробвай първо да подкараш машината като въздух-вода и замери как се държи разход-добив, ако не знаеш как питай...
        Ако пък имаш възможност сложи пластинчати топлообменници... Двата компресора заедно ли мислиш да ги ползваш? Има сдвоени пластинчати, но цената, ценатааа...
        С какво мощност са компресорите?

        ЗАЩО няколко от писанията ми не минаха одобрението, като са градивни и изцяло по темите? Къде се губят?

        Коментар


        • #79
          От: Няколко въпроса за сондажите?

          Няма начин. Правя го с голям мерак, като хоби. Само че ме спъват чуждите проекти: работа, съпруга... По-скоро ме забавят, нищо не може да ме спре като тръгна

          Коментар


          • #80
            От: Няколко въпроса за сондажите?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            ... но още е идеен проектът ...
            Вече е на етап първи проби. Не мога да пусна термопомпата на отопление, очевидно, та засега е на производство на топла вода. При мощност на компресора 900W, дава обемно и на една температура, много повече топла вода от една Юнга 3kW. Значи СОР е значително над 3, което е много обнадеждаващо, предвид това, че ми се ще да надхвърля 5, което не е необичайно за термопомпа вода-вода. Разбира се тези резултати още нищо не значат, защото съм й създал идеални условия - пълен буферен съд за непрекъсната работа, а и не съм включил енергията на сондажната помпа и купът електроника около нея. Предстоят още много проби.

            Коментар


            • #81
              От: Няколко въпроса за сондажите?

              Здравейте, да се включа и аз с въпросите.

              1. Какво трябва да изискам от сондьорите при работа на конкретния терен?
              2. Как става ценообразуването - всички цени които съм намерил представляват "от до" . Предполагам зависят от дълбочина и терен (пясък,глина ...скала),
              по моята логика в по-мека почва е предпоставка за по-ниска цена, повече метри нормално по-ниска цена.

              В моя случай дълбочината ще бъде ~50-75 м ( по информация от съседи ) в двора имам и кладенец с много нисък дебит около 600 л/24h.

              Ето и вертикален разрез на терена малко над 2м дълбочина Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3617.jpg
Прегледи:1
Размер:173.7 КБ
ID:5503495Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3615.jpg
Прегледи:1
Размер:242.4 КБ
ID:5503496
              с.Баня Панагюрище

              Къде е истината в порядъка 40 до 130 лв/м знам, че няма еднозначен отговор, но поне мога да получа ориентир.



              Поздрави Иван
              LZ1UFS

              Коментар


              • #82
                От: Няколко въпроса за сондажите?

                Истината е по средата.
                Виж какво предлагат всички които си проверил ,като почистване на сондажа ,диаметър на сондажа , водочерпене ,и тн .Все неща изговорени в темите за сондажите.
                Важно е личното отношение , какво включва цялата услуга от там и цената .

                Коментар


                • #83
                  От: Няколко въпроса за сондажите?

                  Първоначално публикуван от chataloff Преглед на мнение
                  повече метри нормално по-ниска цена.
                  Сондирането е дейност, в която усилията не са пропорционални на дълбочината на дупката, а приблизително на дълбочината, повдигната на квадрат и това в идеалния случай. Така че отстъпката за количество няма откъде да дойде, освен ако не правиш голям брой сондажи.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Няколко въпроса за сондажите?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Сондирането е дейност, в която усилията не са пропорционални на дълбочината на дупката, а приблизително на дълбочината, повдигната на квадрат и това в идеалния случай. Така че отстъпката за количество няма откъде да дойде, освен ако не правиш голям брой сондажи.
                    Много добре казано. Причините да е така са застъпени в темите за сондиране. Да не досаждам ,като ги изброявам ,и с обяснения.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Няколко въпроса за сондажите?

                      Ще свърши ако не се е заклинил. Но може да се опита
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #86
                        От: Няколко въпроса за сондажите?

                        Първоначално публикуван от chataloff Преглед на мнение
                        .. повече метри нормално по-ниска цена.
                        Не съществува такава зависимост !
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #87
                          От: Няколко въпроса за сондажите?

                          Здравейте,
                          Моля да споделите опита си относно сондаж във в.з Ярема! Обмислям покупка на парцел там и следователно сондаж за вода. Иска ми се да знам каква е ситуацията с водата, за да знам какво да предприема.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Няколко въпроса за сондажите?

                            Някой има ли представа колко големи са най-малките сондажни машини?
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Няколко въпроса за сондажите?

                              Доста компактни съм виждал. Почти с размерите на Бобкат. Верижни, които се "карат", без да се качва човек върху тях.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Няколко въпроса за сондажите?

                                Навремето имаше едни сонди Уинки, носеха се на гръб. А промивката в един бидон, сонд.лост дуралуминиеви тръби по 1.5м. Тази сонда всъщност беше едно бензиново двигателче с редуктор. Естествено при по-малък двигател драстично намалява сондираният диаметър, дълбочината на сондажа, силно зависи от метода на сондиране и т.н. Така че въпросът е прекалено общо зададен.

                                По този повод колегите от ГЕОПС-Асеновград ми се похвалиха, че са разработили модулна сонда в която най-тежкият модул е 100кг. Именно за да я носят на ръце и в най-трудните места недостъпни за превозно средство.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X