Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

    Здравейте! Повече от две години следя форума и "избирам" мойта си джипка. Чел съм, ровил съм се тук-там в нета и съм си избрал нещо. Повече, отколкото е разумно, ми ляга на сърцето, но.... Ясно е, че ще има изваждане на кинти и няма да мрънкам по въпроса. Касае се за Grand - бензин 4.7, регистрация след 2000 г. Понеже има елемент на късмет при покупка на стар автомобил/джип, се очакват и неприятни изненади. Моята молба към Вас, членовете на форума, е да ударите едно "рамо" при преценката за дееспособността на избрания от мен джип, за да сведем до минимум елемента "късмет" и да съм подготвен за подводните камъни. Обаче, да Ви кажа, че не съм от най-пресметливите и ако много ми хареса как бръмчи и вози не знам какво ще излезе накрая. Най-вече се обръщам към "Jeep"-арите, които биха ми отделили малко от времето си за оглед при евентуален избор/покупка. Разбира се, безплатен обяд няма.... Ако някой е свободен утре след 14.00 часа и наистина разбира какво да гледа, моля да изпрати един SMS или да се обади на 0887469229 - Владо. Приемам и всяк'ви мнения и съвети по въпроса. С уважение!

  • #2
    От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

    Драсни откъде си за да ориентираш хората.
    Прегледай и колегите от форума със сервизи - вярвам, че никой няма да ти откаже.
    Успех и очакваме да се похвалиш скоро.
    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

      Местожителство-София. Джипът, който харесах също е в София. Който може да помогне е добре дошъл. Горе-долу съм запознат с форумните майстори - дядо Владо (поздрави адаш!... но не съм стигнал още до теб, като го взема (а може би преди това), ще се обадя), Голди и др. Купувам джип основно за собствено удоволствие и да използвам предимствата му в определени ситуации. Няма да бъде семейна или работна машина. Благодаря за първия пост по темата ми. Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

        Още малко по темата. Имах възможност, чрез приятели, да тествам Паджеро ІІ и Гранд 2.5 TD. Макар и по-стар и с по-проблемен и немощен двигател, Гранда ми хареса и това е моята джипка. Опитах се се да бъда по-разумен, като четох "за" и "против", но в крайна сметка реших да бъде Jeep, но по-мощен (дай боже и по-здрав, ама надали). Какъвто и да ми се падне, най-много майсторите да го лекуват по-често. Важното е да има фън...! Във връзка със заглавието на темата - питането е валидно не само за утре, но най-вероятно и за следващи огледи. Аз не съм много наясно с техническите особености и евентуалните проблеми на един стар джип, колкото и да чета. Разбира се, не съм и чак толкова заблуден (надявам се). Та, добре би било при огледа на избраното возило да има с мен някой, който наистина да помогне (користно или безкористно).

        Коментар


        • #5
          От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

          Абе, май-много щракам по клавиатурата. Вероятно сам ще ида да го тествам джипа. Пусто нетърпение!

          Коментар


          • #6
            От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

            Очертават се по един оглед в Казанлък и Карлово утре (събота) следобяд. Моля, ако има хора от форума в региона, които могат коректно да помогнат с огледа на въпросния модел(двигател, трансмисия) да ми звъннат (0887469229, SMS) или на ЛС. Ще Ви бъда благодарен!

            Коментар


            • #7
              От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

              Айде де! Къде сте бе, Jeep-ари? Никой ли не може да помогне на колегата?

              Ако имаш оглед към Монтана - свиркай!
              Успех в избора!

              Коментар


              • #8
                Отидох, огледах, покарах и...разбира се не победих...Резултатът е приблизително 1:1 от две възможности. Трябва си професионална помощ. Обаче, да усетиш мощността на двигателя с около 230 коня си е, меко казано, приятно усещане! Лепенето на гърба към седалката при "кик" и то по черен път си е голям кеф...4.7 V8 ще е джипът ми, но... кой точно...ще трябва да се поогледам. Благодаря на radikyokushin, за подкрепата!

                Проблем си е, че нямам достъп до специализираната информация. Не правя откритие, но се убеждавам всеки път като чета различните теми, че форумът е изключително полезен и повечето от членовете му наистина се стараят да помогнат. Професията ми е доста далече от " двигатели с вътрешно горене" и "устройство на автомобила", но всеки път като чета откривам нешо полезно. Ще трябват уроци при "дядо"...
                Последно редактирано от CarTest™; 12-01-13, 21:25.

                Коментар


                • #9
                  От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

                  И така... продължавам да търся(WJ 4.7 V. От днешния оглед на канал, без особено задълбочаване се установи - теч от раздатката (семеринг?), скъсан маншон и леко тракане от лявото каре, може би и в дясно, два тампона на двигателя за смяна, амортисьорчетата на капака изпускат, шибидаха не се отваря назад, при включване на радиото се чува дразнещо, макар и не много силно пръщене и др. надявам се, по дребни работи.... Иначе джипа ми хареса като салон и изцяло като возия, продавача... изглежда сговорчив, ама знам ли за 8800+к, 2000 г. регистрация, почвам да се колебая. Знам, че някой може би ще каже, че това е стара машина и к'во толкова искам, но все пак някой нещо да сподели по въпроса? Как ви изглежда работата... като разход и подводни камъни, абе подайте сламка, да стане интересно! Благодаря!
                  Последно редактирано от Doc_Vlad; 14-01-13, 17:37.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

                    Тъй-като темата се превръща в монолог, а аз намерих своя своя WJ 4.7 V8 с помощ от приятел, който няма нищо общо с този форум, моля модераторът да я закрие. Форумът, като цяло, е изключително полезен и аз с удоволствие ще продължа да съм негов член. Благодаря!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оглед на Grand Cherokee - професионална помощ или "рамо" от приятел?

                      Първоначално публикуван от Doc_Vlad Преглед на мнение
                      Тъй-като темата се превръща в монолог, а аз намерих своя своя WJ 4.7 V8 с помощ от приятел, който няма нищо общо с този форум, моля модераторът да я закрие. Форумът, като цяло, е изключително полезен и аз с удоволствие ще продължа да съм негов член. Благодаря!
                      Най-напред - честито! Със здраве да си го караш Jeep-а!!! И без снимки няма да се разминеш.
                      Не се сърди на колегите - случва се понякога, просто да няма възможност никой от форума да помогне.
                      Иначе с времето ще разбереш, че тука има изключителни хора, винаги готови да се отзоват.
                      Аз лично тази вечер, за пореден път се убедих в това .
                      Успех!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X