Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с ремонт

    Абе неприятна работа...
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с ремонт

      Да не е приятно и очевидно съществува "недоразумение" но то определено не е в Х5-цата.
      Аз също не харесвам някои от марките или конкретните модели, но уважавам притежателите им, избора им и усилията които полагат да го поддържат.
      Не си позволявам да пиша празни приказки или правя необосновани коментари и съвети. То вярно, че е въпрос и на възпитание но просто се спри ...

      За пореден път се убеждавам, че причините за "компетентните" мнения относно "недоразумението" BMW и в частност Х5 се коренят колкото в разни келеши и мутри, които по стечение на обстоятелствата са се качили на такива коли и единствено ги съсипват, толкава и в такива които са виждали отблизо автомобила само на паркинг или ги е изпреварвал по магистралата или са "чули от една жена на опашката" и това за тях е достатъчно за се чувстват компетентни и да правят коментари и да дават заключения.

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с ремонт

        Тука плащат на брой мнения. Затова и си играя да пиша в темите на хората. Ти прочете ли я цялата и във всичките ми мнения само спам ли намери. Отделно освен, че не си съгласен, че Х5 е недоразумение не видях с какво си полезен на автора.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с ремонт

          Ти обаче нямаш спирачки.
          Чети ти и по-точно постове №34 и №36
          Прочети и твоите които въобще не са спам ама хич
          Защото Насов нито питаше дали да си продава колата (... стегни колата и после я махай цялата....), нито дали да я кара към НАДИН (... По начина по който го подържаш съвсем скоро ще отиде за желязо ...), а как да мине 6-7 километра до канал и какво да очаква като повреди в тази ситуация.
          Няколко пъти също така съвсем възпитано намекна, че си харесва колата и иска да я оправи ....
          Кажи ти какво смислено написа до тук в тази тема и давай нататък че днес не си вързал още надницата. До тогава имаш още теми да осереш
          Съжалявам, че с това се занимават всички които четат темата както и за тона до който се стигна но не си ти човека който определя кое е спам и коя кола е добра и коя не само по картинка. Един път вече го написах и ще го повторя - пиша само за марки където имам личен опит и то с различни модели от различни години и за разлика от други не си "играя да пиша в темите на хората"
          Аз съм до тук ти ако имаш да наваксваш - давай

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с ремонт

            Определено 34 и 36 са полезни. Това, че имаш от април такова и, че си доволен на мен не ми променя мнението, че са недоразумения. Спирам да пиша за Х5 да не става говорилня. Нека някой да ми затрие мненията в темата. Ще загубя малко пари, на изтрито мнение си ги искат обратно.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #81
              От: Проблем с ремонт

              Не му се връзвай на Джамбазов, той така си говори. Иначе е пич и може да е и полезен, ако иска. Обаче си е съставил мнение за това, че някои неща са по-добри от други и не си струва да се набутваш за по-злето. Мен ми е полезен, а като виден спамър за някои, не ми пречи да прескачам и страници от празни приказки. Машината си е супер за целите ми, малко съм се минал с купуването на точно този екземпляр, после още малко при първоначалното обслужване, бях баннат от тук по това време и нямаше как да търся ни съвети ни помощ за оглед, ни за сервиз... и го направих във форума на бмв... Апнах дръвцето и така. За една година вече и знам и кътните зъби /или почти/. В диското съм набил повече пари като цяло, а прилича на козел и освен хора с ЛР /а и те/, повечето не са в състояние да го оценят. Когато го купих пък него, имаше ощя 2-3 у форума, та знам кфо е да проправяш път и всички да ти се подиграват. Изобщо не ми е сефте. Някой ден и жълта тоьота /BJ, попаднах на един толкова направен миналата година като ходих до Франция, че ми прималя/ ще си взема! Обаче още не съм на 5-6 цифри заплата, пък нямам албум в топ 10 на планетата. Нищо де. Сигурно моя Х е единствен с АТ гуми в страната, а може и в Европа /не съм попадал в нета на такъв, но за цял свят се надявам поне някой друг да се е прецакал/. Аз лично имам много приятни вчепетления от него, във всяко едно отношение. Писал съм и в друга тема, че бих сложил МТ гуми на Кайен ако имам възможност . Всеки луд с номера си. Наистина след като треснах Х-а и после кихнах извънредни кинти за ремонт ми стана много тъпо и бях готов да го фърля, но тва е емоционална реакция... Ще го боря...

              Коментар


              • #82
                От: Проблем с ремонт

                Вече няколко дни не е изтекло нищо. Палих, работи си. Може да е имало по-малко вода и просто да съм долял. Оставих я да поработи, но загрява бавно, а и няма да загрее напълно без да я карам, та се чудя дали да не направя едно кръгче и да видя... Ако е имало теч и сега няма, аз после не съм я карал, а нещо на място не надува. Може все пак да е риза. Но като цяло сега теч няма... Сигурно има още въздух в системата, но не знам как да го изкарам без да я покарам малко да загрее хубаво.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с ремонт

                  Обезвъздушаване на охладителната система BMW E53 X5

                  - Отваря се капачката на разширителния съд.
                  - Отвива се пробката за обезвъздушаване (С времето пластмасата "изгаря" и има възможност да се натроши. Най-добре я смени ако можеш)
                  - Включваш на "контакт" (позиция II на ключа)
                  - Регулаторите на двата кръга на климатика се поставят на MAX (32 градуса)
                  - Вентилатора на климатика се поставя на MIN (при това клапите за парното в двигателния отсек се отварят напълно и се включва циркулационната помпа)
                  - Бавно се долива антифриз в разширителния съд (предварително разреден или концентрат или дест. вода в зависимост с какво и колко е пълна системата) докато от пробката за обезвъздушаване потече чиста течност без мехурчета въздух.
                  - Завива се пробката за обезвъздушаване.
                  - Долива се антифриз в разширителния съд (предварително разреден или концентрат или дест. вода в зависимост с какво и колко е пълна системата) до отметката MAX.
                  - Завива се капачката на разширителния съд.
                  - Стартира се двигателя и се остава да работи на празен ход до достигане на работната температура и отварянето на термостата.
                  - Гаси се двигателя и се остава да изстине (не повече от 20 градуса)
                  - Внимателно се отвива капачката на разширителния съд и отново се долива до отметката MAX.
                  - Завива се отново капачката на разширителния съд.

                  -------------------------

                  От опит ти казвам че дори и при правилно и последователно изпълнена процедура на другия ден след като е карана колата има място за доливане на още около 100 ml. течност.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с ремонт

                    Супер, много полезно! А случайно да знаеш как мога да източа цялата система. Като я взех и казах да я източат и никак не изтекоха 12тина литра, а после като наля пак не бяха повече от 3-4. Искам да съм сипал 100% чиста течност, щото сега нито се знае пропорция нито нищо. Пак с включен климатик на минимум и на 32 градуса? Има ли шанс да се източи така? Има ли шанс да се източи изцяло?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с ремонт

                      От радиаторчето а парното не може да се източи напълно.
                      На блока на двигателя под изпускателните колектори има пробка също (обикновено здраво завита и клеясала).
                      Ако имаш съмнение за отчупено парче от пластмасовите щуцери продухай системата (маркучите) до колкото е възможно.
                      Едно от местата където се набиват са клапаните за двата кръга на парното в двигателния отсек и ги блокира.
                      Резултата е или студ или жега поне в единия кръг - блокиралата клапа (ляво/дясно) и тотално липсващ климатик (модула за управление получава некоректни данни и спира да го управлява).
                      При М54Б30 по мои наблюдения можеш да източиш около 7.8 - 8.0 l. от 11 общо (ти с кой двигател си?)
                      Не ти препоръчвам дори и за момент да палиш двигателя (за да разчиташ на водната помпа) при източването.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с ремонт

                        M62TUB44
                        Течът е локализиран. Между купето и двигателя има маркуч, който на връзката с двигателя тече. Нищо не виждам от един дебел сноп хабели, който ще освободя, но заваля силно сняг и се върнах за резачки и свинска опашка за снопа, че неговата си ще я резна. По маркуча се мадахерцаше пластмасова част от скоба предполагам, защото не е хванато с нормална метална, а може би има нещо друго. Усеща се теч, мокро е и пареше в началото. Чух го да съска и разглобих, маха се и кутията с филтъра за купето. Пак е трудно достъпно. Ще ми трябва и огледалце. Протича след като отвори термостата. Тогава почва да дава топло от парното, и после се чува как избива, почва да съска и има пара... та така го намерих.
                        Последно редактирано от Насов; 26-02-13, 13:32.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с ремонт

                          Оказа се спукан маркуча. За ужас на Джамбазов го излекувах с рязане. Тоя, за разлика от предишния към купето дето изби и го резнах си имаше специфична форма за нахлузване, но и така стана с леко зор. Стегнах и пробвах, пак теч... стегнах още /еех, Калинкаа, Калинка мая/... та после пак проба... теч йок. Ще му купя нов маркучок, обещавам! Утре остава да долея малце, щото парното е на ръбъ /има парно ако има обороти над 2000, под 2000 на място, просто позастива/ и явно му трябва още малко течност... но обезвъздушаването мина добре... ще му трябва леко километраж да се позадвижи... та така. Благодаря на всички. Сега са на ред скоростите и после газ.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с ремонт

                            много полезна тема, придобива се добра представа за какво представлява колата!

                            насочил съм се към 4.4 та беше интересно четиво

                            радвам се, че си се оправил колега, направо си представях как седи горе в планината Х-а в снега и го гледаш жално ! )))

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с ремонт

                              То Х-а си поседя доволно в снега и аз бая го погледах тъжно. Обаче съм имал късмет та цепнатината в картера беше високо и не бяха изтекли повече от 2 литра. Та поне зимата снега се стопи 4-5 пъти, на 3тото топене имаше малко сняг, но не издържах да пробвам веригите. И излезе, а аз бях леко удивен как не усети грам проблеми с терена, който има няколко трудни местенца. Категорично ако не търся сериозна проходимост, а само за леки разходки и гадните ни пътища, пак бих избрал 4.4-ката. Те цените още са паднали. Само газ искам ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем с ремонт

                                септември месец ще се сдобия и аз с такава, тъкмо 1000-2000-3000-4000 лв ще им паднат цените, докато успея да си продам сегашната колица на цената, която искам и задължително ще е на газ - защо да не си спестим някой лев от горивото, при положение, че не е някаква философия особена.

                                разумът ме кара да е 3.0и, но сърцето ми казва 4.4, 4.6 или 4.8... смятам да се доверя на сърцето - последната ми покупка беше много доволна благодарение на това

                                само чета и се чудя и се мая, дали да давам допълнителните пари за модел с х-драйв, или със старото задвижване ... голяма дилема ще е

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X