Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с ремонт

    Мога да услужа със скоби
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с ремонт

      Не са ти нужни скоби - дигаш с джак на задната броня (дано да е здрава) може и да се наложи да помогнеш с щанга, но малко.
      А може да си намериш криво място и да го направиш без крик.
      Ако пружината си е захваната както трябва отдолу можеш да си караш немного и така - няма къде да избяга
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с ремонт

        Скобите са ми най-лесни, има при приятел на гарата. Не искам да разкарвам никого до тук за едните скоби, но ако не стане работата на гарата утре, може като минавам през Своге да се засечем? То аз нямам смислен крик, масления на диското се спраска, че го разпънах целия и се спука. Сега имам само един на винт от х-а и с него се надявам мога да повдигна на шасито с дървен трупец. Така де, таз изкокнала пружина не ме притеснява изключително много, но в Своге ще е добре да и купя дебели свински опашки, а до там и до долу 100% ще стигна и така. То аз съм си спаднал гумите на около 0.5 атм и с повече от 30-40 не може да се кара така или иначе. А джак нямам уви, задната броня е здрава определено.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с ремонт

          Утре ме няма в Своге,но мога да ги оставя в сервиза с/у лукоила(там бачкам) и да предупредя че ще ги вземеш. За съжаление нямам смиислен крик. Имам ама е двуколонен и е в сервиза Ако се дотътриш днес до сервиза обещавам безплатно съдеиствие
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с ремонт

            Ами аз лесно мога днес да се дотъря, телефон ако искаш ми прати на лични? Знам лукойла смисъл, но не се сещам за сервиза /щот за мен сервиз принципно е синоним на измам и не стъпвам, а като стъпя съм прецакан яко/. Сега времето обаче е такова, та ми звучи много примамливо да дойда, а и колеги от форума не съм посещавал, а и съм сигурен, че има и готини сервизи, само аз не ги нацелвам. Таман после може да измисля и х-а да докарам. Диагностика правите ли на БМВ?

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с ремонт

              Не,не съм си взел преходници. 0885223340
              Сервиза е със едни сини врати,30м след лукоила от дясно посока софия.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с ремонт

                Колегата Калин пъхна пружината обратно и свалихме амортесьора. Много голямо благодаря. Утре ще го снимам и меря за да видя, какво ще се купува. Голямо благодаря отново!
                Х-а ще го ровя утре и ще пробвам да му махна поне полата да видя, вижда ли се нещо и да източ антифризоводата ако е в поне малко течно състояние.
                Кажете ми само от къде мога да купя такава гума за уплътнение или да действам с подръчни мат'ряли...

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с ремонт

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  За диското не трява пружина а джак за да пъхна пружината обратно и 2 ама 2". Реално аз го карам до селото и така, че нама гърч. Мога и без ам да мина, но трябва да я хвана със свински опашки за да не изкочи пак.
                  След своге съм на още 15-20 км, под вр. Издримец /е доста под, но за ориентир/, след с. Бов.
                  И аз обмислях някак да го запуша и да го движа на самоход, едвам му намерих вериги, но ги купих и сега ще си седят е така /ма мноо мъ е яд!/. Лошото е, че трябва да се махне металната защите, която не съм сигурен, че искам да махам заради стаб щангата и теснотията, едва се стигат, през гуми трябва, абе голям гърч, пробвах го в топлото и се отказах, сега не ми се мисли.
                  Печка под Х-а не мога запаля, ще трябва над 50 метра кабел, а аз нямам толкоз. Мога го завия с платнище, но пък да го топля с газ няма да мога, защото котлона ми е висок, а примусите полупразни... Охладителната течност беше отмръзнала и пак не течеше, то мина доста време вече така.
                  Реалния филм е точно това, че трябва някак да се оправя на място. Но ако мога да запуша ще е супер. Значи почвам да го мисля, имам дърва за прупчета и после махане на защита и пола. Утре го дават слънце, но пък трябва да слизам до София... Чудя се дали да не рискувам с изкокналата пружина да карам до градо...
                  Обезмасли и ако искаш пробвай с алуминиева лепенка параджийската ,ако има кой да те снабди,размръзни си колата ,картера ти е по-малкият проблем,въпреки ,че е съществен-може да си счупил или изкривил сондата на маслената помпа1не пали може да има нарушено подаване на масло!Миналото лято помогнах на хижара на х.Пробойница смаза картер на Войяджъра и като го свалихме сондата беше на майната си и пред счупване,добре ,че има гедоре ,щанги и голям чук в джипа ,та го оправихме !Успех ,че нагоре май е бая сняг !
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с ремонт

                    Ами да ти кажа, слизайки до своге беше до коляно, сега е над коляно... За 3-4 часа има няма е качило над 10 см... да не кажа повече. Ако вали така цяла нощ утре си е към метър. Диското шпори безгрижно, даже долу на разчистеното искаше да ме върти по завоите, а горе в коловоза пердаши и не мърда. То снега около х-а ще трябва да се разчисти за да легна отдолу. Много ме е яд, стопи се предишния и имах 10 дни да се боря с това, но празници и щуротии и не остана време. Не знам картер ли е, какво е. Очаквах да ми сигнализира, нали е ума, ако няма масло, налягане или датчика не рабори... нъцки. Картера не ми е проблем, факт. Проблема е в липсата на каквито и да е условия за ремонт. Даже мислих да кръстя темата, ремонтоНепригодността на паркетниците... То хем ниско, разни пластмаси, щуротии и гъч под капака. Нищо се не види, до нищо не може да се докопаш без да махнеш 100 неща. И освен това дори не съм сигурен, че мога безопасно да я тегля с тоя автоматик на N, много противоречиви мнения из нета. Освен това БМВ хотата са много особена порода и повечето не си правят колите сами. За капак колегата bgbul пак е баннат, пък той ни е от малкото беемвисти-офроудъри у форума. Но аз съм инат магарешки, така телец съм. Няма да се предам лесно. Щеше да е по-лесно в градъ и хора биха помогнали, сега тук няма как. Ще го боря пък да видим... Най-странното е, че пали, но прихлопва... бих качил едно клипче, но ми е на телефона, който не му намирам usb кабелчето и ще трябва да пробвам да го ъплоудна от телефона директно...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с ремонт

                      Не знам как е при 4.4 мотор,но при 2.5 на BMW си е редовен номер мотора да "скочи" върху кормилната рейка! Разстоянието мужду картера и рейката е малко,и при по сериозна дупка рейката го пука! Сваляй всичко отдолу и гледай точно там.
                      Дано само това да ти е проблема,че и с тази вода....!!
                      Ако се наложи да се идва и да се вади от там-казвай!

                      п.п Ако опреш до джак-ще ти дам.
                      Последно редактирано от REGULATOR; 07-01-13, 18:16. Причина: п.п
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с ремонт

                        Значи случката е следната. Карам си аз по чакъла и на правата настъпвам здраво, че бързам, а и съм на 1 завой вече. Обаче нещо погледнах навитгацията да сменя нещо, знам ли и аз . В този лош момент се тресвам на малкото остана хасвалт от пътя, който стърчи в средата поне 30 см. Естествено съм свикнал с целите мостчета на диското и последвалия удър /никога нищо подобно не съм усещал, беше мнооого силно/ ме изненада яко. После го гледах, право в защитата. Там където се свърза полата с металната защита/капак. Има над нея метална тръба, супер яка. Има криво, но нищо страшно на вид. И си рекох, халал да му е. Явно тая рейка може да е направила беля. както писах по-горе, намерих и парче метал с размер 1 лев, след 1-вото палене. Притесниме че трака и работи неравномерно. Обаче рекох си стана студено, водата замръзна и прочее. Взех си антифриз, палих да го развърятя. Спря да тече водата, но продължи да хлопа. Съвсем случайно го открих, след като сипах 1 литър масло /26 лева на вятъра/. Утре ще го щракна парчето да го видите. Дано да мога да видя що и к'во без да махам повече от полата. За ваденето... ми защо да я вадя, ако не мога да мина 7км /до гарата/ или 15 /до Своге/? Репатрак или пътна в това време няма как, трябва да стопи за да дойде до мен и да я извадим само през полето с дърпане.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с ремонт

                          Ти на Тръстеная ли си ?Ако си там в Бов ,а и в с.Лакатник има бая Виетнамки !Иначе снега е як със сигурност,днеска карах служ.Спринтер до Церово по гаден терен едвам излезнах с блокаж на задния мост и спадане на гуми,а горе сигурно е тегаво!Вдигай картера високо обезопаси се и си направи оглед, и най-вече размръзни мотора,ако палиш мотора -на кратки интервали ,колкото да попревърти антифризоводата и сложи некаква духалка ако имаш!Района го знам наизуст,но евентуално в тая посока планирах ходене на вилата/до ПРОБОЙНИЦА/за събота ,ако нещо не се обърка,че с бачкането знаеш как е!
                          Последно редактирано от faster; 07-01-13, 19:08.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с ремонт

                            Не съм чак при хижата, след селото, не много, километър примерно. Витнамка има и съседа, нооо много опасно, това си е голяма машина и ще ме разглоби до горе, а има 2 места дето се минават само с газ и то бая. Пътя долу е поразчистен но зле, при мен си гони метъра, не е спряло да вали още. До събота я съм напреднал, я не. Ако ти се разхожда, ще се радвам да се запознаем. Пиши ми и ще се разберем. Духалка вече писах, че не ми стига кабела за да пусна. Ще го видя утре положението с антифриза, може и да не е много замръзнал, под -5 надали ще падне. Сега само гадаем, което е много куцо, надявам се да се види само с махната пола, но се съмнявам, тече по средата на металната защита от страната на пасажера. Ще го вдигна на 2 пъна и ще действам колкото мога. Вече минаха по-големи студове, и като се стопли не протече от никъде вода.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с ремонт

                              Spokoino moze da se repatrira na poziciq N!!! Kazvam go otgoworno,ot opit s awtomatichni skorosni kutii na BMW.Korata pod motora e aluminiewa s kontra gaiki do koito se stiga prez stranichnite plastmasowi kori! Trabata ot pred e zdrawa no zahwashtaneto e slabo na chetiri bolta!Swalete aluminiewata kora i pregledaite kartera!Ednata poluoska preminawa prez kartera!Pozdravi! PP.niamam ki8rilica na kompa!!!!!!!
                              Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с ремонт

                                Тя моята скоростна си има проблем, нямам 2-ра и съм много притеснен да не я довърша. Щом може на N е добра новина, само дето няма как нищо репатриращо да дойде на по-малко от километър и да ме извлече безаварийно. Кората е алуминиева, мога да я сваля с малко зор, но понеже задните 4 болта са и за стаб. щанга на тампоните се разколебах, че да не се окаже, че не мога да я хвана адекватно /щангата/. Ако има полуоска минаваща през картера, това би обяснило много неща, а предполагам може и тя да е фира? Едвам го прочетох, що не почна с това за кирилицата, че щях да се откажа... Има кирилизатори в нета, обръщат латиница на кирилица... и после само копи и пейст...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X