Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

    Здравейте, бих желал да си закупя Кайен Turbo или GTS.Моля дайте мнения за конкретните джипове, интересуват ме предимно проблеми(дефекти) които дават.Благодаря предварително
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

    Първоначално публикуван от Niko BG Преглед на мнение
    .... мнения за конкретните джипове, ....
    Колега, тия коли са прекрасни но не са джипове.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

      Да наистина тук в този форум едва ли някой се интересува от подобен тип возила и би бил полезен със съвет.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #4
        От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

        Абе аз напоследък , прочета такива въпроси все се сещам за едни виц..Но какво пък..въпроса е добър...Жалко , че не мога да помогна. Скоро някой може да попита за Lamborghini Urus..Дай Боже...
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

          И двете са доста приятни за каране. С подходящи гуми даже стават и за извън пътя. Имат окачване, което се регулира във височина, бавни скорости и блокаж на централния диф. Порше си е много сериозна марка и прави страхотни автомобили.
          Поддръжката е много скъпа, но има защо естествено. Като цяло са здрави, но след 100к км започват проблеми с турбините, спирачки, дискове, двигател (според карането на предишните собственици).
          На твое място бих си взел дизел, върви почти като GTS 405к.с., харчи два пъти по-малко и е доста здрав и разпространен двигател.
          Ако ще взимаш бензин пробвай ги, но според мен ако ще е бензин, то да е 500к.с. Иначе като карах GTS останах учуден, защото очаквах да върви повече, а той ускорява почти като дизеловия.
          Успех

          Коментар


          • #6
            От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

            Освен огромния разход,София -Бургас 2резервоара,другото е само плюсове.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

              Между другото това е най-красивият Кайен от всички. И двата, които си описал са истински Поршета. Дизеловия е малко като Туарег на анаболи, но не е за пренебрегване, наистина върви много и си е Порше. Скоростната кутия е страхотна и прави голяма разлика от другите автомобили със същия дизел.

              Коментар


              • #8
                От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

                Един приятел работи в Порше приемчик, едва ли ще те подведат за нещо, обърни се към тях!
                Доста хора са се набутали с такива коли и после се чудят какво да ги правят, защото няма къде да ги ремонтират качествено после опират до дилърите, а там цените са...
                Или с други думи освен възможностите и очите на 4 като купуваш!

                Коментар


                • #9
                  От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

                  Ако не си въшлив с пари си купи туарег , ако си смело на 500те коня, а защо не и нещо тунинговано на базата на кайена ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

                    Благодаря на всички за мненията и помоща.По пронцип искам автомобила за втори и няма да се кара много, за това не се кахаря за разходи по поддръжка и бензин.И нямам намерение да я използвам много много за offroad.Мислих за Toyota Tundra 5.7 CREWMAX LIMITED (чел съм в форума много хубави неща за Tundrata), защото предполагам динамиката като двигател пак няма да е лоша, но Cayenna си е Cayenne Мерси колеги....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

                      Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                      На твое място бих си взел дизел, върви почти като GTS 405к.с.
                      Не знам как е възможно дизел с 250к.с. да върви колкото бензин с 400к.с.
                      Вашето твърдение е напълно невярно.
                      Ако и двата модела са карани като дизел има малка възможност да има доза истина в твърдението, но дори и при леко настъпване, бензиновият двигател се развърта с лекота, а за да върви наистина много, трябва да си се кара във високият диапазон на обороти, иначе смисъл от бензина няма. Аз смисъл и в дизелово Порше не намирам, затова мисля че дизела изобщо не би трябвало да се включва тук. Ако се търси дизел - Тоуарег - има си и версия с 350к.с., която е превъзходна и която вече наистина се доближава като вървеж до GTS. SUV с повече от 300к.с. и клиренс под 20см е пълна безсмислица, затова ако се търси бензиново четириместно Порше - да е Панамера, иначе Ленд Круизер или Рейнж Роувър.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

                        Панамерата фаровете и се вадят с поглед и струват торба с пари

                        Коментар


                        • #13
                          От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

                          Първоначално публикуван от WhichSUV Преглед на мнение
                          Не знам как е възможно дизел с 250к.с. да върви колкото бензин с 400к.с.
                          Вашето твърдение е напълно невярно.
                          Ако и двата модела са карани като дизел има малка възможност да има доза истина в твърдението, но дори и при леко настъпване, бензиновият двигател се развърта с лекота, а за да върви наистина много, трябва да си се кара във високият диапазон на обороти, иначе смисъл от бензина няма. Аз смисъл и в дизелово Порше не намирам, затова мисля че дизела изобщо не би трябвало да се включва тук. Ако се търси дизел - Тоуарег - има си и версия с 350к.с., която е превъзходна и която вече наистина се доближава като вървеж до GTS. SUV с повече от 300к.с. и клиренс под 20см е пълна безсмислица, затова ако се търси бензиново четириместно Порше - да е Панамера, иначе Ленд Круизер или Рейнж Роувър.
                          Карал съм ги и двете. Дизелът върви много. Разликата е малка във вървенето и голяма в разхода ))

                          Коментар


                          • #14
                            От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

                            GTS не съм карал, но turbo 500 коня съм покарал. Върви много хубаво и наистина много върви, имахме снимка на километража с 294 км което е около 280 и нещо по GPS. Все пак си е висока кола и трябва да се внимава с нея, за дълго пътуване е удобна и се пътува доста бързо. За града не може да се кара много бързо или пък да правиш бързи маневри между колите, както и много остри завои. При по висока скорост кляка малко, като разход особено като се настъпва си харчи, но за успокоение максимума които може да покаже компютъра е 29.9, като това не значи че не харчи повече. Преди имахме Cayenne S който беше като спрял пред този, а разхода си е същия. Имаха някакви проблеми и старите, а пък и новите че им протичах термостати и някакви тръбички около 100000 км, и са доста неприятни за смяна че са под всмукателния колектор, доста разглобяване си е. Иначе се оправя лесно, даже в фирмения сервиз ги лекуваха като ги лепеха с некво лепило от рода на поксипол, поне така ни казаха че го правят да не се сменяла цяла част. Turboto иначе е много хубав автомобил, с него не сме имали почти никакви проблеми за разлика от S ката. Иначе скоро си говорехме с едни приятели и единя кара последния кайен дизелов, другият фейсовия S ка. Та бяха ги пробвали и изненадващо за двамата дизела вървял колкото S ката, като бил невероятно икономичен за такава кола, което обяснява и факта, че е възможно дизела да се доближава до GTS-а. Хубаво е коментари да се правят от хора които са покарали тези коли, а не да гледат само ТТ данни. Ако не ти дреме за разхода взимай Turbo-то, в сравнение с другите е невероятно, ако сравнението е само с GTS-a категорично съм за турбото. Темата обаче е за друг раздел и се надявам модератор да я премести в подходящият. Но тъй като вече си тук и все пак раздела е Jeep ще ти препоръчам да погледнеш и SRT8, много добро предложение като цена и то с приличен вървеж. Да си призная никога не съм карал SRT, но с удоволствие бих си взел. От това което съм гледал в нета има по-добър старт дори и от Turbo-то и предполагам, че до 200 км ще бъде по бързата кола, нагоре аеродинамиката си казва по сериозно думата и Поршето ще вземе връх.
                            Само за раздела искам да уточня имах впредвид, че в Порше раздела ще го видят повече хора карали такива коли, отколкото тук.
                            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                            http://www.facebook.com/JeepBG
                            LZ1GGC

                            Коментар


                            • #15
                              От: Закупуване на Porsche Cayenne Turbo (500ps) или GTS (405ps) 2008-2010 ?????

                              Колега благодаря за адекватното мнение )) И аз мисля да бъде Turboto.От това което ми каза, че няма почти никакви проблеми освен с тръбичките вече решението е взето

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X