Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки и Лосовият тест !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Чероки и Лосовият тест !

    Днес ми попадна това клипче:


  • #2
    От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

    Е нормално, какво те учудва?
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

      Проблема е в предна лява гума,там им е слабото място
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

        Обикновенна леймърска джурналистика - Гранда е по-висок от лагерниците с които го сравняват.
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

          Съвсем нормално! Американските коли никога не са обичали завоите, камо ли острите... В Америка остри завои почти няма, ако правиш резки маневри(смяна на лента) ти пишат тикет-и , и на братския хамерикански инженер никога(поне до края на 20-ти век) не му се е налагало да мисли че колата трябва да може и да завива(безопасно).
          M57D30T1
          W450

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

            Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
            Обикновенна леймърска джурналистика - Гранда е по-висок от лагерниците с които го сравняват.
            Изобщо не е "леймърска журналистика". Просто този модел на Гранда се е издънил на теста. За разлика от по-стари модификации като WJ-я.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

              Гледал съм това клипче и за мен отговорът е ясен. Лосовият тест е за леки коли и джипове тип леки коли. Тия джипове дето стават за гората, в това число слагам и старите истински джипки като Вранглер, Дифендър, FJ70 и т.н., всички те ще се обърнат на тоя тест или ако не се обърнат са си потенциално опасни МПС-та за "бързи завои".
              Заради тестове като този мостовете вече са забравени в новите модели, високият център на тежестта също и всички онези хубави неща, които намират своето призвание извън пътя, а не на асфалта.

              Затова като прочета някой нов тест/сравнение между нови модели джипове и като видя как минават кални локвички, рекичка и някоя друга поляна и веднага ми става ясно закъде са предназначени - за асфалта, за лосовия тест и за до вилата.

              На моите джугани хората са лепнали по една лепенка от вътрешната страна на сенника - да се внимава с това МПС, защото е SUV и поведението му не е като на леките коли и т.н. От десетилетие има нова мода - леки коли във формата на джипове, които се движат спокойно с 200км/ч и се управляват като лека кола. Лошо няма, но това е съвсем друго МПС от тези, които стават за извън пътя.
              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
              0888/00-55-37

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

                Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                Гледал съм това клипче и за мен отговорът е ясен. Лосовият тест е за леки коли и джипове тип леки коли. Тия джипове дето стават за гората, в това число слагам и старите истински джипки като Вранглер, Дифендър, FJ70 и т.н., всички те ще се обърнат на тоя тест или ако не се обърнат са си потенциално опасни МПС-та за "бързи завои". ...
                Не е съвсем така

                When we ran the previous generation of Jeep Grand Cherokee in the moose test in 2005 the car passed the test without any problems. It is obvious that Jeep has been careless in the construction of the current model.
                ...
                http://www.teknikensvarld.se/jeepmoosetest/
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

                  Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                  ... Тия джипове дето стават за гората, в това число слагам и старите истински джипки като Вранглер, Дифендър, FJ70 и т.н., всички те ще се обърнат на тоя тест или ако не се обърнат са си потенциално опасни МПС-та за "бързи завои"....

                  Ще си позволя да не се съглася. Притежавал съм 5 "Джипки" Специално подготвени за гората и от тях Само една (УАЗ "Хънтър") имаще леки проблеми със завиването тип лосов тест и то не беше от окачването, а от кормилната кутия!!! Останалите (Лада "Нива", УАЗ "Патриот" и две Тойоти 80-ятки) Гарантирано (макар и с +2.5" окачване и 33" гуми!!!) щяха да се справят по-добре, правил съм си много експерименти и освен в гората съм ги карал доста агресивно и по пътищата - включително и със скорости надвишаващи 140 км/ч (Тойотите по ГПС вдигаха до 170). Да, не се държаха като лека кола, но в критични завой по-скоро "контролирано" се плъзгаха с 4-те колела, но НЕ се опитваха да подскачат и да се обръщат (със всяка имам около 20 хиляди километра основно извън пътя, ама и доста шосе до там).

                  За качествата на Джипа от клипа, не се наемам да коментирам, защото не съм карал а и надали ще ми се случи, но единственият ми допир с "Гранд" (бяхме на разходка с колеги от форума и на връщане на шосето си разменихме колите за малко) ме остави със "смесени чувства" към управляемостта му - може би въпрос на свикване!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

                    Ами това, кой джип колко вдига на правата не е показател, че е стабилен. Самото прилагателно "стабилен" е супер относително понятие.
                    Принципно всяко МПС при динамична промяна на центъра на тежестта (промяна на инерционните сили) става неуправляемо. Зависи пряко от скоростта. Ако с 60км/ч може да вземе бърз ляв и след това веднага десен волан, то примерно с 80км/ч няма да успее. Други МПС-та ще го напраят спокойно със 100км/ч, но пък със 130км/ч няма и т.н.



                    Лосовият тест се провежда на суха настилка при 70-80км/ч и има за цел да симулира ситуация с пречка на пътя, която трябва да се заобиколи със "S" образна маневра. Доколкото знам шведите са го измислили и се е приел като световен тест.

                    Почти всички леки автомобили се справят с него, ако не с лекота то доста по-убедително от болшинството джипове. Всичко идва от центъра на тежестта и настройката на окачването. Нисък център + твърдо окачване без почти никакви ходове и няма проблем. При джипките обаче умишлено се търси точно обратното, защото иначе няма да ги наричат джипки.
                    Примерно джипки като БМВ X3/X5, Tourareg и ML съм убеден, че са стабилни, защото са проектирани основно да се карат по шосе, при това с високи скорости равни с тези на леките автомобили. Разполагат и с активно окачване (въздушно), което променя настройките с повишаване на скоростта. Дори клиренсът се променя намалявайки при високи скорости. Хората са го измислили, за да компенсират недостатъците на концепцията за джипки при шофиране по магистрали. Тия ектри обаче струват парички и не се дават даром от никой производител.

                    Jeep Grand Cherokee е американски джип. Първо не знам дали американците въобще ползват този тест за меродавен и второ какво биха направили виждайки този клип примерно. Мисля Гранда не разполага с активно окачване, което обаче го прави по-достъпен.
                    За активното окачване пък имам една чуденка, а именно колко е подходящо за офроуд. Примерно тези при Audi А8 и Range Rover имат бутони/функция за изключване, когато автомобилът се вдига на подемник. Виждал съм и какво става, ако не се изключи точно на един Рейдж - чува се гръм и после вероятността да подменяш въздушна възглавница е напълно реална.

                    Мое мнение е, че от Jeep започнаха да копират европеските производители, защото явно това е начинът да продават. Този Гранд ми харесва много на дизайн, но съм го разглеждал обстойно и съм мнение, че почти всичко е копирано от Мерцедес ML и VW Touareg и като цяло прилича много като концепция на новата вълна SUV, които бих ги нарекъл не паркетници, а магистрални джипове.
                    Ако е повече джип от тях, имам предвид да се представя по-добре извън пътя за мен донякъде е оправдано такова поведение. Хайде не оправдано, ами нека бъде един вид компенсация.

                    Като цяло към клипчета и темподобни тестчета съм доста скептичен, защото едно подобно лично ме е засягало.
                    Има клипчета как quattro-то на Audi не сработва с качена на валци задница. На тест изглежда факт, но в реалността не е никакъв проблем - лично изпитано многократно не с един автомобил + качване на валци на теста на техническия преглед. Целта на тези компроматични клипчетата бе да се изтъкне новата X-drive на BMW, които са в пряка конкуренция с Ауди във всички класове и на всички пазари.

                    Ситуацията с този клип е същата - изтъкват се качествата на VW и тези на Volvo. Вижда се, че са по-стабилни и за предпочитане при подобни движения. Не се вижда как стоят нещата в общ план и при различен тип ситуации. Няма как да се покаже и с един клип. Вижда се в реалността, ако си потребявал няколко марки и модели при различни ситуации.

                    Всеки автомобил има слаби места и ако някой има желание да ги покаже не е трудно. В крайна сметка се оказва, че пак всичко опира до пари. Ако си вземеш по-скъп джип вероятно ще получиш по-добър performance, но трябва да има и по-евтини автомобили, които имат някакви компромиси, но са по-достъпни.
                    Гранда в моите очи е точно такъв - по-евтин и по-достъпен.

                    Иначе в този клип виждам как джипът пука все една и съща гума при крайно натоварване при тази маневра. Остава на три, дори две колела опасно. Не изглежда добре, но не е и толкова зле. Има коли, които са се обръщали, има такива които и в момента биха се обърнали. Не става ясно какво ще стане, ако се сменят гумите с друга марка, модел, размер или с Run-flat, което почти сигурно ще промени нещо в някаква посока.
                    Не е ясно и дали от Jeep ще направят някоя промяна по окачването или амортисьорите, с което да оправят това неудобство. Не е ясно и дали не е манипулиран екзеплярът с цел да се постигне този ефект.

                    Както каза и Страхил, американците като цяло със своето автомобило строене имат съвсем други традиции и разбирания. Потвърждават го повечето тестове и сравнения с европейски и японски автомобилостроители.

                    Аз предимствата на американските возила ги виждам за себе си без да имам за цел да си налагам мнението - евтини, прости, здрави и екзотични. Друг може по-друг начин да ги възприема, което си е него право.
                    А, че разбиранията се променят с времето е факт и така ще бъде и занапред.

                    Вярвам, че ще дойде денят в който няма да има истински джипове. Офроуда ще бъде повсеместно забранен съответно няма да има оферти за такъв вид возила, всички предлагани SUV модели ще се справят с "лосовия тест"; сервизирането ще става само в официалните сервизи, както и подмяната на части ще се извършва само там, защото ще бъдат кодирани (вече факт при много нови модели и марки) ;ще се движат с 200км/ч под зоркия контрол на 10 електронни асистиращи системи, които реално ще управляват и контролират автомобила, а човекът зад волана просто е вид пълнеж - за снимка и още много нови "удобства".
                    Продажбите на спрейове имитиращи кал ще е доходоносен и все в този ред мисли.
                    Последно редактирано от verter; 07-01-13, 10:08.
                    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                    0888/00-55-37

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

                      Преди да сте си извадили грешни изводи вижте и това:
                      http://youtu.be/Lw6IZ8Dlts8

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

                        Извинявам се на всички засегнати! Не съм имал такова намерение!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

                          Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                          ... Като цяло към клипчета и темподобни тестчета съм доста скептичен, ...
                          Ти хубаво си скептичен, ама точно тези, точно този тест го правят от 40 години. И преди години след техния тест Мерцедес си преработваха А-класата ...

                          А това, че джипът бил американски, не виждам какво общо има. Както вече нееднократно беше споменато, предишната модификация на Гранда (която по-подразбиране би трябвало да се смята за по-неасфалтова, т.е. по-уязвима при такива маневри) си е минала теста без проблеми. А този се е провалил, въпреки наличието на ESP.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

                            Всъщност сега се сетих, че именно този "тест" направих на живо с УАЗ "Хънтър" (УАЗ-ка) - на магистралата, през нощта (прибирахме се от Ком-Емине), някакво животинче с дълга опашка искочи пред мен, карах с около 100 км (може и повече да е било, може и малко по-малко, не помня добре, беше преди 7-8 години) и аз го заобиколих, точно като в теста, бях Много изненадан, но УАЗ-ката се справи Блестящо и нито за момент не усетих каквато и да е опасност.
                            Така, че това е Реален тест, взет от Реалният живот (пък бил той и без Лос).

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гранд Чероки и Лосовият тест !

                              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                              Извинявам се на всички засегнати! Не съм имал такова намерение!
                              Късно е чадо. От снощи си точа ножовете Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ez.gif
Прегледи:1
Размер:11.8 КБ
ID:5441702
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X