Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте колеги, реших и аз да покажа моите две машини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

    Супер!Моторът е мъничък,но е изпитан.Пък и лесничко се форсира.Желая успех!

    Коментар


    • #17
      От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

      Е и двете клипчета на първото бъги. Скоро ще има и ново видео по-добро.




      а тук е изработката на носачите-http://buggynomad.blogspot.com/2012/07/blog-post.html
      Само оточнявам , ако не сте разгледали предварително блога.
      BIG UP TO PAPA
      П.с. състезателното е в процес на обмисляне

      Коментар


      • #18
        От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

        Много добре изглеждат! Струва ми се, че двигателчетата скоро ще ти "умалеят"!

        Коментар


        • #19
          БЪГИ НОМАД 1 - 2 // Здравейте колеги,реших и аз да покажа мойте две машини.

          Двигателчето 1,4 ,в комбинация с 15цола джанти и високи джипови гуми ,прави машинката много добра за преходи в пресечени местности ,горски пътища,и места където няма такива.

          Коментар


          • #20
            От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

            П.с. състезателното е в процес на обмисляне[/QUOTE]


            Ей сега е момента да задаваш въпроси!
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: БЪГИ НОМАД 1 - 2 // Здравейте колеги,реших и аз да покажа мойте две машини.

              За състезателните ме интересува; какви кубатури на моторите се използват, трябвали да са 4х4. Използват ли се от колегите стандартни двг и скоростни кутий които да не се преправят драстично.

              Коментар


              • #22
                От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

                При състезателните,класовете са два:
                Клас бъги,до 1600см/3
                Клас супер-бъги,до 4500см/3 или 2646см/3 турбо(обема умножаваш х 1,7 заради турбината,крайната цифра не трябва да надвишава 4500)
                Машината може да е със заден задвижващ мост,но 4х4 е за предпочитане,стандартен двг и ск може да използваш,но за предпочитане е да са преработени.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #23
                  От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

                  От какво са предните носачи?

                  Коментар


                  • #24
                    БЪГИ НОМАД 1 - 2 // Здравейте колеги,реших и аз да покажа мойте две машини.

                    Предните носачи са изработени ръчно,от дебелостенна тръда - 28мм. със страна - 24мм.Тръбите се огъват с тръбогиб и се заваряват към муфата за шарнирния болт,а към другия край се заваряват две втулки в които се набиват селенови втулки от Канго.Това е за горния носач.За долния - използувам само предната част на оригиналния и към него заварям пак дебелостенна тръба и от долната страна я подсилвам с 2мм.ламарина.Този носач трябва да е доста подсилен,защото към него е закачен амортисьора с пружината.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

                      Първоначално публикуван от Mart0t0 Преглед на мнение
                      От какво са предните носачи?
                      От каквото си ги направиш.
                      Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                      Коментар


                      • #26
                        От: Здравейте колеги, реших и аз да покажа моите две машини

                        Аз мисля че тези не са правени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

                          Питам понеже ми предстой нещо подобно. А, шенкелите и главините от какво са?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зравеите колеги,реших и аз да покажа моите две машини.

                            Качил съм няколко снимки от окачването на двете бъгита.Носачите са от Рено19,като на мястото на окачването на амортисьора съм заварил изработено на струг ухо в което,влиза горния шарнирен болт.Ако имаш въпроси моя тел:0887477784 - ГанчоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0163.jpg
Прегледи:1
Размер:169.2 КБ
ID:5444110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0168.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5444111Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0169.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:5444112Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0172.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5444113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0019.jpg
Прегледи:1
Размер:241.6 КБ
ID:5444108Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0029.jpg
Прегледи:2
Размер:281.6 КБ
ID:5444109

                            Коментар


                            • #29
                              От: Здравейте колеги, реших и аз да покажа моите две машини

                              Я обясни на първата снимка отляво и долу на носача имаш хванат със два болта жигулски хебел,какво му е предназначението!?
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Здравейте колеги, реших и аз да покажа моите две машини

                                При изработката на предното окачване на първото бъги, се получи прекалено остро завиване на колелетата,почти 90 градуса.Затова се наложи да огранича завиването с половината от шенкел на лада,който пасна точно на място.Рамото опира в шенкела,и ограничава завиването.Това беше най лесният начин за решаване на проблема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X