Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

    Колеги, започнах ремонт на мтзто и тъй като много колеги се оплакват от некачествени части, които карат по едно лято и пак ремонти, реших да попитам и тук от къде да пазарувам. ВОМа е изцяло за подмяна, диференциала и той тръгнал, скоростната кутия не съм я отворил още но и там ще се сменя всичко наред. Трактора е натоварен основно с балирване и от там идват щетите. Благодаря

  • #2
    От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

    Ако скоростите са ти добре те съветвам да не го буташ. И аз не съм много доволен от сегашните части, независимо за каква машина са произведени в БГ. Ако намериш някой да ти ги изработи с необходимите механично качества е по-добре от колкото да ги купиш или да намериш от някоя машина която не е ползвана и частите и са в добро състояние.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Ако скоростите са ти добре те съветвам да не го буташ. И аз не съм много доволен от сегашните части, независимо за каква машина са произведени в БГ. Ако намериш някой да ти ги изработи с необходимите механично качества е по-добре от колкото да ги купиш или да намериш от някоя машина която не е ползвана и частите и са в добро състояние.
      Колегата е прав, специално за вала за отнемане на мощност мога да ти кажа че миналото лято 2012г. едни приятелчета купиха нов от някакъв магазин за рез. части в гр.Кнежа, ми той първо се усука, изкриви естествено, и му се обърнаха и шлиците едновременно. Така че търси здрав стар вал, сега ги правят от не подходяща стомана, не ги термообработват на определените места и не изкарват нищо, и не са само тези валове, и много рез. части за балирачки се правят по същия начин. А пък верижни зъбни колела, обтяжни или не, направо се изрязват на лазер от много мека стомана без никаква механична обработка. Та за това напоследък особено за селскостопански машини (по старичките) е трудно да намери човек качествени части, а иначе цените им са си като за най добрите.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

        Кутията ще се прави задължително, но не съм стигнал още до нея. Утре ще обикалям магазините за части за ВОМа и диференциала. Знам че новите не са като старите ама дано малко от малко случа на читави, че наближава време за торене и трябва да го събера.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

          В гр.Бяла Русенско на центъра до светофара има един магазин за резервни части няма да пиша фирмата за да не прозвучи като реклама и там може да се намери нещо по-читаво.
          Виждам,че си от този край и няма да има проблем да провериш.
          Има магазин и в село Аспарухово близо до гр.Левски и там може да се пазарува нормално.И в гр. Павликени магазина до МЗ"Петко Кунин"-Вагрянка.
          Успех.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

            Бяла ми е на 20км, утре ще варя да пообиколя, пък да видим, какъв ще ми е късмета

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

              Добре дошъл в клуба. Имам го същия кютук, балирам по 1000дка с него. Всеки сезон се прави ремонт - силоотводен вал, съединител и някоя и друга ос или зъбн колело. Работя с фортшрит К454, доста тежка и голяма балирачка е, направо клати трактора като съм на празен ход. Провери си и гайката на вала - от там идват доста проблеми на МТЗ-то. Преди години, когато имах време си го прегледах сам доста обстойно и издържа доста години. Ако имаш проблеми с частите - имам познати украинци, които се занимават с внос на руски части, гарантират за качество, защото всичко е от задграница.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

                И ние ползваме к454, като правим по 10хил. бали на сезон и от там идват щетите, но ще го стегнем пак, хляб изкарва все пак. Гайката не е мръднала, но сателитите бяха останали без лагери и от там доста щети, като цяло от ВОМа само капака ми е здрав, дори спирачните барабани имат счупвания, и това до последно вървеше даже на балирвахме преди да го отворим.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

                  Само оригинални части търси РУСКИ,че бг частите са с железна обвивка,а дефакто основата им е от пластмаса .Мой братовчед има 1 МТЗ 80 Руската зглобка и е на 4000 мото часа(купуван чисто нов!) фреза,балирачка к454,косачка събирач и още инвентар върти на вала постоянно когато е сезона на тази работа и за тези 4000 мото часа са сменени:гарнитура на главата,о-пръстените на разпределителя,казанчето на радиатора.Просто удивително здрава машина сравнение със на 1 познат ТК-то през година ремонти всякакви ама сега като му се сложиха оригинални части и то заспа.Така че недей бърза,а си намери оригинални части.Айде Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

                    Колеги,знам че не му е мястото да пиша тук ,търся книга за МТЗ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

                      Търси в интернет има колкото искаш
                      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

                        Първоначално публикуван от milen botev Преглед на мнение
                        Колеги,знам че не му е мястото да пиша тук ,търся книга за МТЗ
                        http://mirknig.com/knigi/technika/11...-i-mtz-82.html
                        LZ1ZAH

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

                          Събрахме го вече, с нови части пък колко ще карат ще видим. Остана ми управлението да оправя и съм решил направо серво да му слагам че оригиналното му си изпя песента вече, Натиснете снимката за да я уголемите

Име:63.gif
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5444781

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

                            На оригиналното управление няма какво да му стане(червячно следящ тип),или НШ-10 няма налягане(може и достатъчно луфтове да има от разхлабени гайки или изскубани резби) или на управляващият цилиндър са му свършили уплътненията и прехвърля маслото от камера в камера без да мести буталото.За вариянта от схемата по-горе ще ти трябва дозатор помпа(нова не е евтина) и изправна НШ-10,успех.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

                              Помпата ми е здрава, трактора си завива леко, но луфтовете са проблема, в момента има повече от оборот на кормилото. Е то ясно че ще се дават пари, орбитрола е около 250лв, само едно казанче трябва да му измисля отделно, да не го меша с другата хидравлика. Ето оферта от една фирма ако някой има интерес :
                              мост (поз 26 от рисунката) - 140 лв
                              плочка за моста (поз 22) - 30 лв
                              цилиндър к/т с болтове -198 лв
                              шенкел комплект с главина и лагери - 170 лв
                              орбитрол - 250 лв
                              хебел двоен - 50 лв
                              хебел еденичен - 25 лв
                              кормилна щанга - 90 лв
                              каре/вал/привод - 60/15/75 лв

                              *Цените са без включен ДДС

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X