Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 22

Тема: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

Място
    Свищов, Дряново
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

Колеги, започнах ремонт на мтзто и тъй като много колеги се оплакват от некачествени части, които карат по едно лято и пак ремонти, реших да попитам и тук от къде да пазарувам. ВОМа е изцяло за подмяна, диференциала и той тръгнал, скоростната кутия не съм я отворил още но и там ще се сменя всичко наред. Трактора е натоварен основно с балирване и от там идват щетите. Благодаря

Място
    Русе
    Публикации
    1,526
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Ремонт ВОМ, Диференциал и скоростна кутия Мтз 80

Ако скоростите са ти добре те съветвам да не го буташ. И аз не съм много доволен от сегашните части, независимо за каква машина са произведени в БГ. Ако намериш някой да ти ги изработи с необходимите механично качества е по-добре от колкото да ги купиш или да намериш от някоя машина която не е ползвана и частите и са в добро състояние.

DIMILIEV е офлайн
    Димитър Илиев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    с.Камено поле обл. Враца
    Публикации
    500
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на dimich87 Преглед на публикациите
    Ако скоростите са ти добре те съветвам да не го буташ. И аз не съм много доволен от сегашните части, независимо за каква машина са произведени в БГ. Ако намериш някой да ти ги изработи с необходимите механично качества е по-добре от колкото да ги купиш или да намериш от някоя машина която не е ползвана и частите и са в добро състояние.
    Колегата е прав, специално за вала за отнемане на мощност мога да ти кажа че миналото лято 2012г. едни приятелчета купиха нов от някакъв магазин за рез. части в гр.Кнежа, ми той първо се усука, изкриви естествено, и му се обърнаха и шлиците едновременно. Така че търси здрав стар вал, сега ги правят от не подходяща стомана, не ги термообработват на определените места и не изкарват нищо, и не са само тези валове, и много рез. части за балирачки се правят по същия начин. А пък верижни зъбни колела, обтяжни или не, направо се изрязват на лазер от много мека стомана без никаква механична обработка. Та за това напоследък особено за селскостопански машини (по старичките) е трудно да намери човек качествени части, а иначе цените им са си като за най добрите.

Място
    Свищов, Дряново
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    5

Кутията ще се прави задължително, но не съм стигнал още до нея. Утре ще обикалям магазините за части за ВОМа и диференциала. Знам че новите не са като старите ама дано малко от малко случа на читави, че наближава време за торене и трябва да го събера.

Публикации
    700
    Точки (при гласуване)
    5

В гр.Бяла Русенско на центъра до светофара има един магазин за резервни части няма да пиша фирмата за да не прозвучи като реклама и там може да се намери нещо по-читаво.
    Виждам,че си от този край и няма да има проблем да провериш.
    Има магазин и в село Аспарухово близо до гр.Левски и там може да се пазарува нормално.И в гр. Павликени магазина до МЗ"Петко Кунин"-Вагрянка.
    Успех.

Място
    Свищов, Дряново
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    5

Бяла ми е на 20км, утре ще варя да пообиколя, пък да видим, какъв ще ми е късмета

Място
    Добринище
    Публикации
    1,035
    Точки (при гласуване)
    8

Добре дошъл в клуба. Имам го същия кютук, балирам по 1000дка с него. Всеки сезон се прави ремонт - силоотводен вал, съединител и някоя и друга ос или зъбн колело. Работя с фортшрит К454, доста тежка и голяма балирачка е, направо клати трактора като съм на празен ход. Провери си и гайката на вала - от там идват доста проблеми на МТЗ-то. Преди години, когато имах време си го прегледах сам доста обстойно и издържа доста години. Ако имаш проблеми с частите - имам познати украинци, които се занимават с внос на руски части, гарантират за качество, защото всичко е от задграница.

Място
    Свищов, Дряново
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    5

И ние ползваме к454, като правим по 10хил. бали на сезон и от там идват щетите, но ще го стегнем пак, хляб изкарва все пак. Гайката не е мръднала, но сателитите бяха останали без лагери и от там доста щети, като цяло от ВОМа само капака ми е здрав, дори спирачните барабани имат счупвания, и това до последно вървеше даже на балирвахме преди да го отворим.

Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    5

Само оригинални части търси РУСКИ,че бг частите са с железна обвивка,а дефакто основата им е от пластмаса .Мой братовчед има 1 МТЗ 80 Руската зглобка и е на 4000 мото часа(купуван чисто нов!) фреза,балирачка к454,косачка събирач и още инвентар върти на вала постоянно когато е сезона на тази работа и за тези 4000 мото часа са сменени:гарнитура на главата,о-пръстените на разпределителя,казанчето на радиатора.Просто удивително здрава машина сравнение със на 1 познат ТК-то през година ремонти всякакви ама сега като му се сложиха оригинални части и то заспа.Така че недей бърза,а си намери оригинални части.Айде Успех!

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги,знам че не му е мястото да пиша тук ,търся книга за МТЗ

Място
    Кюстендил
    Публикации
    219
    Точки (при гласуване)
    6

Търси в интернет има колкото искаш
    Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

Zahari007 е офлайн
    Захари Коровски
    Старши участник | СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,189
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на milen botev Преглед на публикациите
    Колеги,знам че не му е мястото да пиша тук ,търся книга за МТЗ
    http://mirknig.com/knigi/technika/11...-i-mtz-82.html
    LZ1ZAH

Място
    Свищов, Дряново
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    5

Събрахме го вече, с нови части пък колко ще карат ще видим. Остана ми управлението да оправя и съм решил направо серво да му слагам че оригиналното му си изпя песента вече, 63.gif

petroffbg е онлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    1,868
    Точки (при гласуване)
    8

На оригиналното управление няма какво да му стане(червячно следящ тип),или НШ-10 няма налягане(може и достатъчно луфтове да има от разхлабени гайки или изскубани резби) или на управляващият цилиндър са му свършили уплътненията и прехвърля маслото от камера в камера без да мести буталото.За вариянта от схемата по-горе ще ти трябва дозатор помпа(нова не е евтина) и изправна НШ-10,успех.

Място
    Свищов, Дряново
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    5

Помпата ми е здрава, трактора си завива леко, но луфтовете са проблема, в момента има повече от оборот на кормилото. Е то ясно че ще се дават пари, орбитрола е около 250лв, само едно казанче трябва да му измисля отделно, да не го меша с другата хидравлика. Ето оферта от една фирма ако някой има интерес :
    мост (поз 26 от рисунката) - 140 лв
    плочка за моста (поз 22) - 30 лв
    цилиндър к/т с болтове -198 лв
    шенкел комплект с главина и лагери - 170 лв
    орбитрол - 250 лв
    хебел двоен - 50 лв
    хебел еденичен - 25 лв
    кормилна щанга - 90 лв
    каре/вал/привод - 60/15/75 лв

*Цените са без включен ДДС

petroffbg е онлайн
    Пламен Петров
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    1,868
    Точки (при гласуване)
    8

Скъпо ще излезе,обери си луфтовете на оригиналното управление,като започнеш от конзолата на волана,каретата и оста която движи хебела,долната гайка има навика да се саморазхлабва като къса шплента,сглобката е на конусни шлици,ако трябва направи преходна шайба за да може да стегнат шлиците.

Място
    Свищов, Дряново
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    5

Доста пари са, но няма как да ги обера тези луфтове, преди 10години е правен за последно като всичко е обрано докрай, даже има и заварки на места, от тогава основната работа все този трактор я върши, говорим за леки обработки - сеитба, пръскане, копане, валиране, балиране и т.н. , твърдо съм решил ще му слагам новия мост, пък пари нали уж ще изкарваме с него

petroffbg е онлайн
    Пламен Петров
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    1,868
    Точки (при гласуване)
    8

Смъкваш си оригиналният мост и отиваш при фрезист,предвиден е за захват на лапата на хидроцилиндъра,но леглото не е обработено,трябва зачистване,да се разпробият отвори и нарежат резби.Остави си оригиналния чукан за управлението,хем ще тежи,хем ще го използваш като казан за масло.

Място
    Свищов, Дряново
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    5

Смених моста, стария доста зле беше, до тук я докарах, става ми освежителна боя и тук таме течове да ги пооправя и ще влезе в нивата 01022013308.jpg01022013309.jpg

Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    5

Ти си го се разтурил бе колега иначе ми харесва как си го нагласил.Пробва ли го?

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 10
    Последно мнение: 15-01-14, 14:36
  2. Ремонт на скоростна кутия на WJ
    От buysell във форум JEEP
    Отговори: 36
    Последно мнение: 09-01-13, 09:08
  3. ремонт на нива - скоростна кутия
    От axlastro във форум ВАЗ
    Отговори: 108
    Последно мнение: 20-02-11, 18:01