Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Patrol

    Здравейте колеги , можете ли да ми обясните каква е разликата между , y60 , y60 gr , rd28t ?

  • #2
    От: Nissan Patrol

    Без да претендирам за точност мога да нахвърлям това, което знам по темата:
    У60 - заводското означение на автомобила (модела) в структурата на Нисан (както примерно 2101, 2102, 2103 и т.н. бяха навремето означенията на автомобилите ВАЗ). Предшественикът на У60 е К160/260, а наследникът е У61.

    У60GR - по-скоро това GR се асоциира с името на модела, а именно Nissan Patrol GR, и доколкото знам GR е абревиатура, идваща от Grand Raid - амбиции, които Nissan възлагат на моделното семейство Patrol за подобаващо представяне на световните офроуд мероприятия (тук може и да бъркам, тъй като на едно единствено място съм попадал на информация какво стои зад буквите GR).
    Та в този смисъл У60 се означава още като Nissan Patrol GR, а У61 като Nissan Patrol GR II (GR второ поколение).

    RD28T - заводски код, с който се обозначава турбодизеловият двигател с работен обем 2825 куб.см, монтиран в Patrol Y60, както и в У260 (предшественикът на У60, който е произвеждан в Европа). В Wikipedia има нелоша статия за цялата фамилия дизелови двигатели на Nissan с кодово означение RD.
    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Patrol

      Само GR е с блокаж на задния мост и с много здрава ходова част,това е машина за обяздване...

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Patrol

        Благодаря колеги

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X